Premier Kambodży potwierdził swoje zwycięstwo na szczycie ASEAN w Dżakarcie

Premier Kambodży dr Han Manet potwierdził w sobotę swoją udaną pracę podczas 43. szczytu ASEAN i powiązanych szczytów odbywających się w Indonezji.

Przemawiając do zgromadzenia około 18 000 robotników i pracowników w dystrykcie Samrong Dorng w prowincji Kampong Speu, powiedział, że odnotowano co najmniej trzy główne osiągnięcia w dziedzinie dyplomacji, budowy zaufania i gospodarki.

Jako pierwsze osiągnięcie dr Han Manet jako premier oświadczył, że uczestniczył łącznie w 34 spotkaniach i wydarzeniach i został ciepło przyjęty przez wszystkich przywódców.

W drugiej fazie, podczas spotkań dwustronnych, Kambodża może budować zaufanie, w dalszym ciągu potwierdzać dobre stosunki z krajami sąsiadującymi i rozszerzać współpracę z różnymi krajami, takimi jak Chiny, Japonia, Korea Południowa, kraje ASEAN.

Trzecim osiągnięciem Kambodży są dobre wyniki w kontaktach gospodarczych i marketingowych z Indonezją, Filipinami… ryż, bezpośrednie loty, inwestycje, turystyka itp.

„To są największe osiągnięcia Kambodży od czasu wizyty w Indonezji. Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w tę pracę” – powiedział.

Doktor Han Manet podczas swojej misji w Indonezji ponownie podkreślił stanowisko Kambodży w sprawie globalnego ocieplenia i niestabilności, podkreślając udział Królestwa w utrzymaniu pokoju i rozwoju jako dobrego członka społeczności światowej poprzez multilateralizm.

„Nasz kraj nie jest ani duży, ani mały, ale jako wolny i suwerenny kraj musimy bronić swojego głosu” – podkreślił dr Han Manet. Heng Banha – AKB

  • Tagi: Szczyt ASEAN, Indonezja

READ  Panchasila jest duchem przewodnictwa Indonezji w ASEAN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *