Nauczyciele z Minneapolis strajkują po złożeniu wniosku o zawarcie umowy

ŚW. PAWEŁ, min. (AP) – Nauczyciele w Minneapolis School District odeszli z pracy we wtorek w sporze o zarobki, wielkość klas i wsparcie zdrowia psychicznego dla uczniów zmagających się z dwuletnią pandemią koronawirusa, przynajmniej tymczasowo wstrzymując zajęcia dla około 29 000 uczniów w jednym największych okręgów szkolnych Minnesoty.

Członkowie związku stwierdzili, że nie mogą osiągnąć porozumienia w sprawie wynagrodzeń, zwłaszcza „płacy wystarczającej na utrzymanie” dla specjalistów wspierających edukację, a także limitów liczebności klas i większej liczby usług w zakresie zdrowia psychicznego dla studentów.

„Strajkujemy o bezpieczne i stabilne szkoły, strajkujemy o zmianę systemową, strajkujemy o naszych uczniów, przyszłość naszego miasta i przyszłość szkół publicznych w Minneapolis” – Greta Cunningham, przewodnicząca nauczycieli „Rozdział Federacji Nauczycieli w Minneapolis, powiedział we wtorek przed szkołą podstawową w południowym Minneapolis, gdzie ponad 100 członków i sympatyków związku rozpoczęło poranną linię pikiet w mroźną pogodę.

Okręg szkolny nazwał tę wiadomość rozczarowującą, ale zobowiązał się do dalszych negocjacji. Callahan powiedział, że związek również chciał wznowić negocjacje, ale nie zaplanowano żadnych rozmów.

Nauczyciele w sąsiedniej ul. Okręg szkolny Paul, z około 34 000 uczniów, ogłosił w poniedziałek późnym wieczorem wstępne porozumienie, aby zapobiec strajkowi, który również miał rozpocząć się we wtorek.

Urzędnicy związkowi w obu miastach stwierdzili, że problemy są w dużej mierze takie same. Św. Związek nauczycieli Paul powiedział, że ich wstępna umowa – pod warunkiem zatwierdzenia przez członków – obejmuje utrzymanie limitów wielkości klas, zwiększone wsparcie dla zdrowia psychicznego i podwyżki płac.

„To porozumienie można było osiągnąć dużo wcześniej. Nie powinno było głosować za strajkiem, ale dotarliśmy do tego ”- powiedziała w ogłoszeniu umowy przewodnicząca związku zawodowego Leah VanDasor.

św. Paul Superintendent Joe Gothard powiedział, że umowy były uczciwe, pracując w ramach ograniczeń budżetowych dystryktu.

READ  USMNT kontra. Wynik Salwadoru: Gol Anthony'ego Robinsona daje drużynie Grega Berholdera kolejne skromne zwycięstwo.

Mediatorzy państwowi ułatwili negocjacje między administratorami a przywódcami związkowymi w obu dzielnicach.

Krajowi liderzy związkowi twierdzą, że nauczyciele i personel pomocniczy w całym kraju doświadczają tego samego rodzaju przeciążenia i wypalenia zawodowego z powodu pandemii COVID-19, ale żadne inne duże okręgi nie były na skraju strajku. Urzędnicy okręgu szkolnego powiedzieli, że już teraz borykają się z niedoborami budżetowymi z powodu strat w rekrutacji wynikających z pandemii i nie mogą wydawać pieniędzy, których nie mają.

Możliwość wcześniejszego strajku ciążyła już rodzicom, którzy byli już przeciążeni przerwaniem pandemii.

Córka Erin Zieliński, Sybil, jest pierwszoklasistką w Armatage Community School w południowo-zachodnim Minneapolis. Ona i jej mąż wspierają nauczycieli, choć powiedziała, że ​​martwi się, czy prośby związku są trwałe.

Zieliński powiedział, że jej rodzina ma szczęście. Ona i jej mąż mogą liczyć na wsparcie rodziców podczas strajku i choć on musi wrócić do biura, ona wciąż ma pewną elastyczność w pracy zdalnej. Jej plan na wypadek strajku nauczycieli? – Przetrwanie – powiedziała i zaśmiała się.

„Stajesz się na to odporny, między nauką na odległość a szkołą domową, to niestety jest teraz sposób na życie” – powiedziała. „Mój mąż i ja poskładamy to w całość”.

Dla św. Szkoły Paul, Gothard przedstawił propozycje w oświadczeniu w niedzielę wieczorem, mówiąc, że dystrykt zaoferował dodanie języka do umowy, aby utrzymać średnią wielkość klas na obecnym poziomie, zatrudnić dodatkowych czterech psychologów szkolnych, jednorazową wypłatę gotówki w wysokości 2000 USD za każdego pracownika związkowego, korzystającego z federalnych funduszy stymulacyjnych, oraz w celu podniesienia płac najsłabiej opłacanych asystentów edukacyjnych.

„Ta kompleksowa oferta rozliczeniowa jest odpowiedzią na priorytety związku, nie powiększa przewidywanego w przyszłym roku deficytu w budżecie 42 mln dolarów, a co najważniejsze, utrzymuje naszych uczniów, nauczycieli i personel w klasie” – napisał Gothard.

READ  Tom Brady ponownie napisał księgę rekordów NFL

Minneapolis ma około 3265 nauczycieli, natomiast St. Paul ma około 3250 nauczycieli. Średnia roczna pensja dla św. Paul nauczycieli ma ponad 85 000 dolarów, podczas gdy w Minneapolis jest to ponad 71 000 dolarów. Jednak okręgi zatrudniają również setki gorzej opłacanych pracowników pomocniczych, którzy często twierdzą, że nie zarabiają na życie, a ci pracownicy byli głównym tematem rozmów. Związek w Minneapolis stara się o pensję początkową w wysokości 35 000 dolarów dla specjalistów wspierających edukację, przy czym urzędnicy związkowi twierdzą, że zatrudnienie i zatrzymanie osób kolorowych jest niezbędne.

___

Associated Press pisarz Doug Glass przyczynił się z Minneapolis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.