Najnowsze wiadomości wojenne rosyjsko-ukraińskie: komunikaty na żywo

Administracja Bidena wzywa międzynarodowe banki, aby nie pomagały Rosji uniknąć sankcji, ostrzegając, że firmy mogą stracić dostęp do rynków w USA i Europie, jeśli będą wspierać rosyjskie przedsiębiorstwa lub oligarchię borykającą się z ograniczeniami finansowymi w wyniku wojny na Ukrainie.

Rada wysokiego rangą urzędnika skarbowego zwraca uwagę na starania USA o wywieranie presji na rosyjską gospodarkę za pośrednictwem amerykańskiej potęgi finansowej i podkreśla szerszy pogląd, że administracja Bidena wykorzystuje swoją zdolność do nakładania sankcji, takich jak izolowanie Rosji od gospodarki światowej.

Na prywatnym spotkaniu z przedstawicielami międzynarodowych banków w Nowym Jorku w piątek zastępca sekretarza skarbu Adewale Adiemo wyjaśnił konsekwencje pomocy Rosjanom w przezwyciężeniu sankcji. Wskazał na „porozumienie o wsparciu materialnym”, które mówi, że nawet jeśli instytucja finansowa znajduje się w kraju, który nie nakłada sankcji na Rosję, to może ponieść konsekwencje za naruszenie przepisów amerykańskich lub europejskich, w tym odcięcie od tego funduszu. Ustawienia.

„Jeśli zapewnisz materialne wsparcie upoważnionej osobie lub upoważnionej organizacji, możemy rozszerzyć dla Ciebie nasze bariery i użyć naszych narzędzi, aby Cię ścigać” – powiedział. Adiemo powiedział w wywiadzie w piątek. „Chcę jasno powiedzieć tym firmom i innym krajom, które nie stosują sankcji: Stany Zjednoczone oraz nasi sojusznicy i sojusznicy są gotowi do działania, jeśli zrobią coś, co narusza nasze sankcje”.

Kierownictwo Bidena nałożyło surowe ograniczenia na rosyjskie instytucje finansowe, oligarchów i bank centralny. współpracował z sojusznikami w Europie i Azji, aby udaremnić uchylanie się od sankcji; Częścią tego wysiłku jest bezpośrednie ostrzeżenie dla zagranicznych banków.

W spotkaniu, którego gospodarzem była firma International Bankers, wzięły udział instytucje finansowe z Chin, Brazylii, Irlandii, Japonii i Kanady.

Powiedział, że amerykańskie banki ostrożnie unikają naruszania amerykańskich sankcji, ale rosyjskie osoby prywatne i przedsiębiorstwa chciałyby założyć trusty i wykorzystywać pełnomocnictwa jako rozwiązania. powiedział Adiemo. Wskazał również na firmy, które mogłyby wesprzeć dozwoloną oligarchię, próbując przenieść swoje łodzie do różnych portów, aby uniknąć schwytania.

READ  Szwajcarskie kontrowersje podatkowe niszczą indonezyjską politykę

Większość jurysdykcji przestrzega sankcji, ale niektóre, takie jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, nadal zapewniają bezpieczną przystań dla rosyjskiej własności. ten Łodzie wielu rosyjskich oligarchów Zaparkowany w Dubaju.

„Widziałeś wiele rosyjskich łodzi wypływających z portów, krajów, które zostały rozszerzone na kraje bez ograniczeń”, pan. powiedział Adeimo. „Jeśli jesteś instytucją finansową i masz firmę klienta, która zapewnia wsparcie materialne dla jednej z tych łodzi, chcielibyśmy jasno powiedzieć opinii publicznej, że ta firma może podlegać naszemu wsparciu materialnemu”.

Odnosząc się do wiadomości, którą wysłał do zagranicznych banków, dodał: „Musisz upewnić się, że nie tylko chcesz dostać się do swoich instytucji finansowych, ale że pomagasz firmom, które wspierasz. Nie chcesz też, aby udzielali materialnego wsparcia rosyjskiej oligarchii lub rosyjskim biznesom.

Banki i instytucje finansowe na całym świecie walczą o to, jak dostosować się do nowej fali sankcji wobec Rosji.

Citigroup, największy bank w Rosji, zatrudniający około 3000 pracowników, prowadzi „aktywny dialog”, aby sprzedać swoje rosyjskie firmy z sektora bankowości konsumenckiej i biznesowej, jak twierdzi dyrektor generalna Jane Fraser. Bloomberg powiedział Ten miesiąc.

Citigroup obniżyła w marcu swoje zaangażowanie w Rosji do 7,9 mld USD z 9,8 mld USD na koniec ubiegłego roku. Według zgłoszenia. „To rozbrojenie usług finansowych to wielka sprawa” Powiedziała pani Fraser Na konferencji w tym miesiącu. Powiedział, że spodziewa się podziału globalnego napływu kapitału, ponieważ kraje tworzą nowe instytucje finansowe, aby uniknąć nadmiernego polegania na zachodnich firmach.

Zagraniczne banki prowadzące działalność w USA mogą znaleźć się między sprzecznymi żądaniami. W niektórych przypadkach sankcje USA odcięły długoterminowych klientom. Przeciwnicy takiego postępowania wiedzieli, jak poważne mogą być władze w wykrywaniu naruszeń i nakładaniu wysokich grzywien.

W 2019 roku na przykład brytyjski Bank Standard Chartered zapłacił 1,1 miliarda dolarów Rozstrzyganie spraw wniesionych przez Sądownictwo, Skarb Państwa, Kontrolera Banku Stanowego Nowego Jorku i Prokuratora Generalnego w związku z transakcjami dokonanymi na Kubie, Syrii, Iranie i Sudanie z naruszeniem sankcji USA. Dwa lata temu Deutsche Bank zapłacił po schwytaniu 630 milionów dolarów Pomaga rosyjskim inwestorom przemycić 10 miliardów dolarów W zachodnich centrach finansowych. Międzynarodowi giganci HSBC i BNP Paribas również zapłacili miliardy za uregulowanie spraw dotyczących sankcji w ciągu ostatnich 10 lat.

READ  Upadek kryptowaluty FTX pod kontrolą władz federalnych | kryptowaluty

Królowa Lanon Raport wniesiony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *