Delegacja Senatu GOP pod przewodnictwem Mitcha McConnella składa niespodziewaną wizytę na Ukrainie i spotyka się z prezydentem Żeleńskim

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się w sobotę z delegacją Senatu USA pod przewodnictwem przywódcy mniejszości Mitcha McConnella (R-Ky.), nazywając wizytę „mocnym sygnałem ponadpartyjnego poparcia dla Ukrainy ze strony Kongresu USA i narodu amerykańskiego”. Biuro powiedziało.

Jednak w Waszyngtonie nowa runda finansowania wojny Ukrainy z rosyjską inwazją została wstrzymana z powodu sprzeciwu członków partii republikańskiej w Senacie.

Żeleński opublikował na swoim wideo Strona na InstagramieMcConnell i Fellow Republican Sense. Susan Collins (Maine), John Barzo (Wyo.) i John Cornin (Teks.) zostali przywitani przez Zhelensky’ego na ulicy Kijowskiej.

„Rosja dokonuje ludobójstwa na narodzie ukraińskim” – powiedział Zhelensky w komunikacie informującym o przybyciu senatorów. „Europa nie widziała takich zbrodni od II wojny światowej”.

Zwrócił uwagę na „szczególną rolę Stanów Zjednoczonych” w zwiększaniu sankcji wobec Rosji i powiedział, że rosyjski sektor bankowy czeka kolejne sankcje. „Ponadto uważamy, że Rosja powinna być oficjalnie uznana za państwowego sponsora terroryzmu” – powiedział Zhelensky.

Urzędnicy z republikańskimi senatorami nie odpowiedzieli od razu na prośby o komentarz na początku soboty.

Kongres gotowy Zatwierdza prawie 40 miliardów dolarów Ponieważ dodatkowa pomoc wojskowa i humanitarna dla Ukrainy przewyższyła prośbę prezydenta Bidena o 33 miliardy dolarów, Moskwa przedłużyła nową linię ratunkową dla Kijowa, w miarę postępów w inwazji na południe i wschód kraju. Gdyby Rada została uchwalona na początku tego tygodnia, całkowita kwota pomocy ukraińskiej udzielonej przez Kongres od rozpoczęcia inwazji 24 lutego wyniosłaby ponad 53 miliardy dolarów.

READ  Raport: George Santos okłamał sędziego z Seattle w sprawie Goldman Sachs

Lista republikańskich ustawodawców przeciwko Ukrainie szybko rośnie

Senat może pójść za Izbą w zatwierdzeniu pakietu, ale ten wysiłek należy podjąć w przyszłym tygodniu. Opóźniony po Randie Paulu (R-Ky.). Przeciwny Szybkie referendum w sprawie pomocy dla Ukrainy w czwartek ograniczyłoby ponadpartyjne dążenie do zapewnienia trwałej pomocy Kijowowi. Paul napotkał niepowodzenia, ale był nieugięty w swojej decyzji i był w stanie samodzielnie zablokować postęp pakietu, ponieważ Senat potrzebował jednomyślnej zgody, aby szybko przenieść taką ustawę do ostatecznego głosowania. Teraz pokój powinien przejść przez wszystkie zwykłe praktyczne pętle.

Stojący samotnie w Senacie Rand Paul odroczył głosowanie w sprawie pomocy Ukrainy na przyszły tydzień.

Żeleński wyraził przekonanie, że Senat wkrótce zatwierdzi pakiet o wartości prawie 40 miliardów dolarów w obecności ukraińskich urzędników. Negocjacje z Rosją Ewakuować 60 „ciężko rannych” osób i lekarzy z oblężonej huty Azowstal w Mariupolu. Żeleński określił rozmowy pod koniec piątku jako „bardzo trudne” i dodał: „Nie przestaliśmy próbować ratować wszystkich naszych ludzi przed Mariupola i Azowstalem”.

Wysoki rangą funkcjonariusz obrony USA powiedział dziennikarzom, że pomimo walk w Mariupolu, siły ukraińskie stacjonują w rejonie Charkowa, popychając wojska rosyjskie na północ i zajmując okoliczne miasta i wsie. Piątek. Instytut Studiów Wojennych z siedzibą w Waszyngtonie ocenił Ukrainę jako „zwycięską w wojnie charkowskiej”. Dodał, że Kreml mógł „całkowicie zdecydować się na wycofanie” ze swoich pozycji wokół miasta w obliczu ukraińskich kontrataków i ograniczonych rosyjskich posiłków.

Niezapowiedziana wizyta delegacji McConnella w Kijowie jest następstwem marszu amerykańskich i sojuszniczych urzędników rządowych, prawodawców i dygnitarzy na Ukrainę w ostatnich tygodniach, aby okazać wsparcie dla rozdartego wojną kraju i jego przywódcy.

Sekretarz stanu Anthony Blingen i sekretarz obrony Lloyd Austin spotkali się z Zhelenskym 24 kwietnia, była to wizyta najwyższego szczebla amerykańskiej delegacji od początku wojny. 30 kwietnia Marszałek Domu Nancy Pelosi (D-Calif.) Zabrał delegację Kongresu Demokratów do Kijowa na rozmowy z Zełenskim. „Stany Zjednoczone są zobowiązane do pozostania z wami do końca wojny” – zapewnił ukraiński prezydent Pelosi.

READ  Pew Research Center dzieli się nowymi spostrzeżeniami na temat stanu chrześcijaństwa w Indonezji

Pierwsza Dama Jill Biden Przekroczyłem granicę na Ukrainę W miniony weekend wycieczka do Strefy Intensywnej Wojny w rzadkim ruchu dla żony aktywnego prezydenta. Biden wjechał do kraju ze Słowacji w Dzień Matki i spotkał się z Oleną Żeleńską, pierwszą damą Ukrainy, która nie pojawiła się publicznie od początku rosyjskiej inwazji.

„Chciałam przyjść w Dzień Matki” – powiedział Biden, zanim rozpoczął spotkanie przy zamkniętych drzwiach między dwiema pierwszymi paniami. „Myślałem, że to ważne, aby pokazać narodowi ukraińskiemu, że ta wojna musi się skończyć. Ta wojna jest brutalna, a naród amerykański stoi po stronie narodu ukraińskiego”.

Amy Cheng i Eugene Scott przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *