Delegacja Senatu GOP pod przewodnictwem Mitcha McConnella składa niespodziewaną wizytę na Ukrainie i spotyka się z prezydentem Żeleńskim

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się w sobotę z delegacją Senatu USA pod przewodnictwem przywódcy mniejszości Mitcha McConnella (R-Ky.), nazywając wizytę „mocnym sygnałem ponadpartyjnego poparcia dla Ukrainy ze strony Kongresu USA i narodu amerykańskiego”. Biuro powiedziało.

Jednak w Waszyngtonie nowa runda finansowania wojny Ukrainy z rosyjską inwazją została wstrzymana z powodu sprzeciwu członków partii republikańskiej w Senacie.

Żeleński opublikował na swoim wideo Strona na InstagramieMcConnell i Fellow Republican Sense. Susan Collins (Maine), John Barzo (Wyo.) i John Cornin (Teks.) zostali przywitani przez Zhelensky’ego na ulicy Kijowskiej.

„Rosja dokonuje ludobójstwa na narodzie ukraińskim” – powiedział Zhelensky w komunikacie informującym o przybyciu senatorów. „Europa nie widziała takich zbrodni od II wojny światowej”.

Zwrócił uwagę na „szczególną rolę Stanów Zjednoczonych” w zwiększaniu sankcji wobec Rosji i powiedział, że rosyjski sektor bankowy czeka kolejne sankcje. „Ponadto uważamy, że Rosja powinna być oficjalnie uznana za państwowego sponsora terroryzmu” – powiedział Zhelensky.

Urzędnicy z republikańskimi senatorami nie odpowiedzieli od razu na prośby o komentarz na początku soboty.

Kongres gotowy Zatwierdza prawie 40 miliardów dolarów Ponieważ dodatkowa pomoc wojskowa i humanitarna dla Ukrainy przewyższyła prośbę prezydenta Bidena o 33 miliardy dolarów, Moskwa przedłużyła nową linię ratunkową dla Kijowa, w miarę postępów w inwazji na południe i wschód kraju. Gdyby Rada została uchwalona na początku tego tygodnia, całkowita kwota pomocy ukraińskiej udzielonej przez Kongres od rozpoczęcia inwazji 24 lutego wyniosłaby ponad 53 miliardy dolarów.

READ  USC zatrudnia Kliffa Kingsbury jako starszego analityka ofensywnego, według źródła: Co to oznacza dla trojanów

Lista republikańskich ustawodawców przeciwko Ukrainie szybko rośnie

Senat może pójść za Izbą w zatwierdzeniu pakietu, ale ten wysiłek należy podjąć w przyszłym tygodniu. Opóźniony po Randie Paulu (R-Ky.). Przeciwny Szybkie referendum w sprawie pomocy dla Ukrainy w czwartek ograniczyłoby ponadpartyjne dążenie do zapewnienia trwałej pomocy Kijowowi. Paul napotkał niepowodzenia, ale był nieugięty w swojej decyzji i był w stanie samodzielnie zablokować postęp pakietu, ponieważ Senat potrzebował jednomyślnej zgody, aby szybko przenieść taką ustawę do ostatecznego głosowania. Teraz pokój powinien przejść przez wszystkie zwykłe praktyczne pętle.

Stojący samotnie w Senacie Rand Paul odroczył głosowanie w sprawie pomocy Ukrainy na przyszły tydzień.

Żeleński wyraził przekonanie, że Senat wkrótce zatwierdzi pakiet o wartości prawie 40 miliardów dolarów w obecności ukraińskich urzędników. Negocjacje z Rosją Ewakuować 60 „ciężko rannych” osób i lekarzy z oblężonej huty Azowstal w Mariupolu. Żeleński określił rozmowy pod koniec piątku jako „bardzo trudne” i dodał: „Nie przestaliśmy próbować ratować wszystkich naszych ludzi przed Mariupola i Azowstalem”.

Wysoki rangą funkcjonariusz obrony USA powiedział dziennikarzom, że pomimo walk w Mariupolu, siły ukraińskie stacjonują w rejonie Charkowa, popychając wojska rosyjskie na północ i zajmując okoliczne miasta i wsie. Piątek. Instytut Studiów Wojennych z siedzibą w Waszyngtonie ocenił Ukrainę jako „zwycięską w wojnie charkowskiej”. Dodał, że Kreml mógł „całkowicie zdecydować się na wycofanie” ze swoich pozycji wokół miasta w obliczu ukraińskich kontrataków i ograniczonych rosyjskich posiłków.

Niezapowiedziana wizyta delegacji McConnella w Kijowie jest następstwem marszu amerykańskich i sojuszniczych urzędników rządowych, prawodawców i dygnitarzy na Ukrainę w ostatnich tygodniach, aby okazać wsparcie dla rozdartego wojną kraju i jego przywódcy.

Sekretarz stanu Anthony Blingen i sekretarz obrony Lloyd Austin spotkali się z Zhelenskym 24 kwietnia, była to wizyta najwyższego szczebla amerykańskiej delegacji od początku wojny. 30 kwietnia Marszałek Domu Nancy Pelosi (D-Calif.) Zabrał delegację Kongresu Demokratów do Kijowa na rozmowy z Zełenskim. „Stany Zjednoczone są zobowiązane do pozostania z wami do końca wojny” – zapewnił ukraiński prezydent Pelosi.

READ  Pierwotne wyniki z Georgii, Alabamy, Wirginii i DC

Pierwsza Dama Jill Biden Przekroczyłem granicę na Ukrainę W miniony weekend wycieczka do Strefy Intensywnej Wojny w rzadkim ruchu dla żony aktywnego prezydenta. Biden wjechał do kraju ze Słowacji w Dzień Matki i spotkał się z Oleną Żeleńską, pierwszą damą Ukrainy, która nie pojawiła się publicznie od początku rosyjskiej inwazji.

„Chciałam przyjść w Dzień Matki” – powiedział Biden, zanim rozpoczął spotkanie przy zamkniętych drzwiach między dwiema pierwszymi paniami. „Myślałem, że to ważne, aby pokazać narodowi ukraińskiemu, że ta wojna musi się skończyć. Ta wojna jest brutalna, a naród amerykański stoi po stronie narodu ukraińskiego”.

Amy Cheng i Eugene Scott przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *