WHO twierdzi, że Omigron nie jest rozpowszechniony wśród ofiar, a dotkliwość nie jest jasna

Identyfikacja miejsca testu Covid-19 Rapid PCR na międzynarodowym lotnisku w Kapsztadzie w Kapsztadzie w RPA w piątek 3 grudnia 2021 r.

Twain senior | Bloomberg | Obrazy Getty

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła w środę, że Omigran nie jest rozpowszechniony wśród zagrożonych ludzi, co utrudnia ustalenie, czy wariant Govt jest naturalnie mniej dotkliwy niż poprzednie szczepy wirusa.

Dr Abdi Mahmood, kierownik wydarzeń WHO dla Govt., Powiedział, że dane sugerują, że Omigron powoduje łagodną chorobę z RPA, ale ta zmiana w dużej mierze dotknęła młodych ludzi, u których jak dotąd rozwinęła się mniej ciężka choroba z powodu choroby Govt.

„Wszyscy chcemy, aby choroba była łagodna, ale do tej pory dotknięci nią ludzie są młodzi. Starsi, bezbronni, jak się zachowuje – wciąż nie wiemy” – powiedział Mahmoud na konferencji prasowej w Genewie.

Mahmoud powiedział, że nie ma wystarczających danych na temat wpływu Omigranu na osoby po 60. roku życia, osoby z podstawowymi schorzeniami i osoby, które nie zostały zaszczepione, dodając, że „jest za wcześnie, aby to określić”. „Jesteśmy optymistami, ale myślę, że nie powinniśmy przesadzać z danymi pochodzącymi z RPA”.

Dr Mike Ryan, dyrektor zarządzający Programu Ratunkowego Zdrowotnego WHO, zauważył, że duża liczba ludzi w RPA ma przeciwciała na wcześniejsze infekcje. Te przeciwciała mogą zapewnić pewien stopień ochrony immunologicznej, a Omigon może być łagodniejszy niż większość populacji bez przeciwciał z poprzednich infekcji.

Ryan ostrzegł, że w niektórych krajach Europy rośnie liczba przyjęć do szpitali, ale nie jest jasne, czy wzrost ten pochodzi z Omigrany czy Delty. Omigron powoli przechodzi do starszych grup, a więcej informacji o tym, jak wpływa na tych ludzi, zostanie wkrótce opublikowanych, powiedział.

„To, czego nie widzimy, to w pełni ugruntowana fala Omigron w szerszej populacji” – powiedział Ryan. „Jestem trochę zdenerwowany, aby robić pozytywne prognozy, dopóki nie zobaczę, jak skuteczna będzie ochrona szczepionkowa u tych starszych i bardziej podatnych osób”.

READ  29 zabitych, w tym dzieci, w pożarze łodzi na Filipinach; Uratowano 225 osób

Ryan, powtarzając ostrzeżenia wielu urzędników zdrowia publicznego, powiedział, że Omigron może być hospitalizowany w jeszcze większych dawkach, ponieważ rozprzestrzenia się tak szybko. WHO wcześniej stwierdziła, że ​​Omigran rozprzestrzenia się szybciej niż poprzednie warianty choroby Govta.

„Nikt nie jest jeszcze pewien, jak to się rozegra” – powiedział Ryan. „Dopóki nie zobaczymy, jaki będzie wpływ tego wirusa na starszą, najbardziej wrażliwą populację w nadchodzących tygodniach, ważne jest przynajmniej powstrzymanie transmisji obu typów”.

Naukowcy z RPA, którzy badali przyjęcia do szpitala w dużym szpitalu w mieście Shwane, odkryli, że Omigron powodował mniej poważne choroby niż poprzednie fale infekcji.

Śmiertelność nosicielska w szpitalu wyniosła 4,5% w czasie omigracji w porównaniu do 21,3% w ostatniej fali, natomiast przyjęć na oddział intensywnej opieki medycznej wyniósł 1% w porównaniu z 4,3% w ostatniej fali. Około 45% pacjentów na oddziałach rządowych wymaga dodatkowego tlenu podczas omigranu, w porównaniu z 99,5% podczas pierwszej fali wirusa w Afryce Południowej.

Główny Doradca Medyczny Białego Domu Dr. Anthony Fauci W środę wszystko wskazywało na to, że Omigron powoduje mniej poważną chorobę niż wariant Delta. Jednak Fauzi ostrzegł przed samozadowoleniem, zauważając, że nie jest jasne, w jaki sposób Omigran będzie miał wpływ na różne zaludnione kraje, takie jak Stany Zjednoczone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *