Biden przeprowadzi rozmowy z Putinem w czwartek na prośbę prezydenta Rosji

Według władz Putin zażądał zaproszenia, a Biden je przyjął, „ponieważ uważa, że ​​nie ma alternatywy dla bezpośredniego dialogu lider-lider, jeśli chodzi o Rosję”.

Horn dodał: „Administracja Bidena nadal angażuje się w szeroko zakrojoną dyplomację z naszymi europejskimi sojusznikami i partnerami, konsultując i koordynując wspólne podejście w odpowiedzi na rosyjskich budowniczych wojskowych na granicy z Ukrainą. , (UE) i (Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europa) i (Bukareszt Dziewięciu) oraz na Ukrainie.”

Bucharest Dziewięć to nawiązanie do dziewięciu europejskich krajów na wschodnim krańcu NATO – Polski, Rumunii, Czech, Estonii, Węgier, Bułgarii, Łotwy, Litwy i Słowacji.

Biden planuje przewidzieć rozmowy dwustronne między Stanami Zjednoczonymi a Rosją 10 stycznia, a Organizacja NATO-Rosja ds. Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie będzie omawiać spotkania 12 i 13 stycznia, powiedział urzędnik. Urzędnik powiedział, że konsultacje z sojusznikami i partnerami USA są „priorytetem dla administracji” i zostaną podkreślone przez Bidena i Putina.

Dyrektor wyższego szczebla powiedział dziennikarzom w środę, że Stany Zjednoczone i ich sojusznicy są zaangażowani w znaczącą dyplomację z Rosją i że „jesteśmy gotowi odpowiedzieć” twardymi, zintegrowanymi sankcjami, jeśli Rosja poczyni postępy na Ukrainie.

Urzędnik powiedział, że Stany Zjednoczone „uczyniły plany” „wzmocnienia pozycji wojskowej NATO w Europie Wschodniej” w przypadku inwazji Rosji na Ukrainę i że kraj ten jest gotowy do udzielenia „większej pomocy” Ukrainie w obronie własnej w razie potrzeby.

Urzędnik zauważył, że Stany Zjednoczone nie widziały jeszcze żadnej próby Rosji zmniejszenia napięć.

„Nadal widzimy znaczące rosyjskie wojska na i wokół granicy z Ukrainą i wyjaśniliśmy stronie rosyjskiej, że kontekst ekspansji jest potrzebny do rzeczywistego postępu w tych rozmowach”.

Urzędnik powiedział, że Stany Zjednoczone sporządziły również listę obaw, którymi chciałyby się „w pewnym momencie, szczegółowo” podzielić z Rosją. „Jesteśmy w krytycznym momencie i minęło już kilka tygodni i potrzebujemy większego zaangażowania, aby rozwiązać ten problem i spróbować znaleźć wyjście z upadku”.

READ  Nowojorskie powstanie rządowe powraca – podobnie jak jego wewnętrzna maska ​​dowództwa

Urzędnik powiedział, że Putin i Putin nie wezmą udziału w rozmowach 10 stycznia w Genewie. W rozmowach wezmą udział przedstawiciele Pentagonu i KBN, a poprowadzi je Departament Stanu.

Minister Spraw Zagranicznych Anthony Blinken rozmawiał w środę z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Żeleńskim na temat obecnych napięć i przewidywał nadchodzące zaproszenie Bidena do Putina, poinformował Departament Stanu.

Rozmowa Biden-Putin, zaplanowana na 15:30, Drugi bezpośredni kontakt między dwoma przywódcami W tym miesiącu Stany Zjednoczone nadal naciskają na Rosję, aby zredukowała swoją dużą obecność wojskową w pobliżu granic Ukrainy. Wciąż stacjonuje tam ponad 100 000 rosyjskich żołnierzy, a urzędnicy amerykańskiego wywiadu ostrzegli Ukrainę i sojuszników, że Rosja planuje rozpocząć atak wkrótce w styczniu.
Biden ostrzegł Putina podczas wirtualnego spotkania na początku tego miesiąca Inwazja może mieć poważne konsekwencje Takich jak dotkliwe sankcje gospodarcze i wzmocnienia militarne USA we wschodniej części NATO.
Putin z kolei Rosja ostrzegła Stany Zjednoczone i NATO Jeśli jego „czerwone linie” zostaną przekroczone, NATO będzie zmuszone do działania, zwłaszcza jeśli rozszerzy swoje zdolności wojskowe dalej na wschód i na Ukrainę. Putin zażądał prawnie wiążących gwarancji bezpieczeństwa od Stanów Zjednoczonych i NATO, z których niektórzy urzędnicy amerykańscy już nazwali „niestartujące”, ale nie wyjaśnił, co dokładnie jest na stole.

Ale amerykańscy i rosyjscy urzędnicy zgodzili się usiąść do rozmów na temat bezpieczeństwa 10 stycznia, podczas których rzecznik NSC powiedział we wtorek, że „Rosja może przedstawić swoje obawy i przedstawić obawy Rosji”. . Delegację poprowadzi Departament Stanu, powiedział w środę urzędnik.

Stan rozmów nie dotyczy przede wszystkim zmniejszenia sił przez Rosję, powiedział we wtorek urzędnik Białego Domu, ponieważ administracja Bidena nadal uważa, że ​​dyplomacja jest najbardziej odpowiedzialną drogą naprzód, „nawet jeśli nie otrzymamy wszystkiego, czego chcemy”.

Przedstawiciel Białego Domu powiedział CNN, że amerykańscy urzędnicy planują przeprowadzić dalsze rozmowy z Ukrainą przed rozmowami z Rosją w przyszłym miesiącu.

READ  Zarząd Biden anuluje kredyt studencki w wysokości 5,8 miliarda dolarów dla byłych studentów z Koryntu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *