Nakaz ewakuacji zniesiony po wykolejeniu się pociągu towarowego i zapaleniu się w Minnesocie

Urzędnicy powiedzieli, że pociąg BNSF przewoził etanol i syrop kukurydziany.

Nakaz ewakuacji został zniesiony, a mieszkańcy mogą wrócić do domów po tym, jak pociąg towarowy wykoleił się w pożarze w pobliżu małego miasteczka w Minnesocie w czwartek rano, poinformowało biuro szeryfa hrabstwa Kandyoh. W ramach środków ostrożności ewakuowano mieszkańców.

Do zdarzenia doszło około godziny 1 w nocy w CT. Kilka cystern w pociągu obsługiwanym przez BNSF Railway wykoleiło się i zapaliło na zachodnim krańcu Raymond, miasta w południowo-zachodnim hrabstwie Kandyohee w stanie Minnesota, liczącego mniej niż 800 mieszkańców. syropowaty płyn”, zgodnie z komunikatem prasowym biura szeryfa hrabstwa Kandyohi.

Rzeczniczka BNSF, Lena Kent, powiedziała ABC News, że „około 22 wagonów” pociągu „przewożącego mieszany ładunek, w tym etanol i syrop kukurydziany” wykoleiło się w pobliżu Raymond o 1:02 w nocy. Firma, jedna z największych sieci kolei towarowych w Ameryce Północnej, powiedziała . Według Kenta przyczyna zdarzenia jest badana i jak dotąd nie zgłoszono żadnych ofiar.

„Personel terenowy PNSF odpowiada, aby ocenić miejsce wykolejenia i będzie ściśle współpracował z lokalnymi służbami ratowniczymi” – powiedział Kent w czwartkowym oświadczeniu dla ABC News. „Główny tor jest zablokowany, a szacowany czas ponownego otwarcia toru nie jest dostępny”.

Około 13 pociągów załadowano etanolem. Urzędnicy FEMA powiedzieli w czwartek, że cztery wagony, które się zapaliły, zawierały etanol.

Początkowo wokół miejsca wykolejenia wyznaczono półmilowy promień ewakuacji. Mieszkańcom wyznaczonego obszaru „zalecono ewakuację domów”, a tych, którzy „nie mieli dokąd pójść”, wysłano do szkoły w pobliskim mieście Princeburg – poinformowało biuro szeryfa hrabstwa Kandyohi.

Wokół miejsca wypadku będzie obowiązywał objazd, ale biuro szeryfa poinformowało, że nie było żadnego wpływu na wody gruntowe. Lokalni ratownicy i personel BNSF nadal pracują nad złagodzeniem skutków incydentu.

READ  BMKG prognozuje dziś deszcz i błyskawice w okolicach Wielkiej Dżakarty

Biuro szeryfa poinformowało, że pożar w miejscu wykolejenia jest „pod kontrolą” i odradza się podróżowanie do Raymond w międzyczasie.

Straż Pożarna Raymond wysłała na miejsce strażaków, A Rejestracja na Facebooku Ewakuację nazwano „środkami zapobiegawczymi”.

Sekretarz transportu USA Pete Buttigieg potwierdził Konto Twitter Federalna Administracja Kolei „wykoleiła się dziś rano pociąg BNSF przewożący etanol, co spowodowało ewakuację w rejonie Raymond w stanie Minnesota”.

„W tej chwili nie zgłoszono żadnych obrażeń ani ofiar śmiertelnych” – dodał Buttigieg. „Uważnie monitorujemy, gdy pojawia się więcej szczegółów i będziemy kontynuować dochodzenie”.

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu poinformowała, że ​​powoła panel, który przeprowadzi dochodzenie w sprawie czwartkowego wykolejenia. Grupa miała pojawić się w Raymond w czwartek po południu.

Urzędnicy powiedzieli, że bezpieczeństwo wewnętrzne i zarządzanie kryzysowe aktywnie monitorują sytuację i komunikują się z lokalnymi władzami w Raymond. Wyśle kontakty do miejsca zdarzenia.

Sam Sweeney z ABC News przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *