Celtics kontra Bucks — podsumowanie meczu NBA — 30 marca 2023 r

MILWAUKEE – Jayson Tatum zdobył 40 punktów, Jaylen Brown dodał 30, a Boston Celtics pokonali prowadzącego NBA Milwaukee Bucks 140-99 w czwartkowy wieczór.

Celtics (53-24) strzelili 22 z 43 rzutów za 3 punkty i przesunęli się o dwa mecze od Bucks (55-22) w tabeli Konferencji Wschodniej. Celtics wygrali z Bucks 2-1 w serii sezonowej, co dałoby Bostonowi remis, gdyby obie drużyny zakończyły z tym samym rekordem.

Występ Bostonu w tych trzech meczach przeciwko Milwaukee powinien dać Celtics pewność, że mogą ponownie znokautować Bucks, jeśli spotkają się po sezonie. Celtics pokonali Bucks w siedmiu meczach w zeszłorocznych półfinałach Konferencji Wschodniej.

Celtics pokonali Bucks 139:118 w Bostonie w Boże Narodzenie. I Przegrał 131-125 w dogrywce 14 lutego. Celtics nie grali z Brownem, Tatumem, Marcusem Smartem ani Alem Horfordem w tej przegranej po dogrywce.

Milwaukee wygrał w parterze i na pozycji. Napastnik Bucs, Khris Middleton, opuścił boisko w połowie trzeciej kwarty po uderzeniu Browna łokciem w twarz. Gra zakończyła się faulem szarży na Browna i szwami w górnej wardze Middletona.

Boston zbudował prowadzenie 114-74 przez trzy tercje, zmuszając obie drużyny do siedzenia na większości swoich starterów w czwartej kwarcie.

Giannis Antetokounmpo prowadził Bucks z 24 punktami.

Jest to najgorsza porażka Bucs w sezonie. Padli 142-101 w Memphis 15 grudnia.

Noc później grali Bucks 149-136 zwycięstwo w Indianie Mieli 51 punktów Jrue Holidaya i 38 punktów Antetokounmpo, 17 zbiórek i 12 asyst, osiągając rekordowe w sezonie 62,4% z parkietu. To był pierwszy raz, kiedy gracz jednej drużyny NBA zdobył co najmniej 50 punktów, a inny miał triple-double z co najmniej 35 punktami w tej samej grze.

Milwaukee było nieco trudniejsze w czwartek.

Antetokounmpo trafił 11 z 27, w tym 0 z 5 z rzutów za 3 punkty. Holiday rozpoczął swój wieczór od trafienia za 3 punkty, ale do końca meczu trafił 1 z 7 i zakończył z zaledwie sześcioma punktami.

READ  Komik Dave Chappell na scenie podczas programu Netflix w Los Angeles

Po pierwszych 8,5 minutach gry, podczas których było dziewięć zmian prowadzenia i pięć remisów, Celtics przejęli kontrolę, prowadząc 29:9 przez ostatnie ponad siedem minut. Boston zdobył 13 punktów z rzędu, aby zakończyć ten zryw.

Boston nie odpuszczał przez całą noc.

Thanasis Antetokounmpo z Milwaukee został wyrzucony na 1:25 przed końcem za uderzenie głową Blake’a Griffina z Bostonu. Griffin został uderzony w głowę po faulu flaunt-1 przeciwko Antetokounmpo.

Porady

Celtics: Boston pokonał Milwaukee 41-21 w drugiej tercji i zremisował z najwyższą w sezonie liczbą punktów w drugiej ćwiartce. … Payton Pritchard nie zagrał z powodu kontuzji lewej pięty.

Bucs: Middleton i Joe Ingles wracają do akcji po zwycięstwie Bucs w Indianie. Ponieważ Middleton i Ingles wrócili po kontuzjach kolana na początku tego sezonu, Bucs zazwyczaj unikali kolejnych nocy. … Meyers Leonard przegapił siódmy mecz z rzędu z nadwyrężeniem lewej łydki.

Następny

Celtics: Zorganizuj Utah Jazz w piątek. W swoim jedynym poprzednim meczu w tym sezonie Celtics przegrali w Utah 118:117 18 marca.

Bucks: Filadelfia będzie gospodarzem 76ers w niedzielę. Bucs mają w tym sezonie bilans 1-2 przeciwko 76. 133-130 łącznie z utratą domu 4 marca przerwał serię 16 trafień Milwaukee. ——