Najważniejsze wydarzenia sportowe w 2022 roku

 

Rok 2022 obfituje w ważne wydarzenia sportowe, bo oto w tym właśnie roku będziemy świadkami tak wielkich cyklicznych imprez jak Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, a także Piłkarskie Mistrzostwa Świata w Katarze.

Wiele wydarzeń sportowych zostało przeniesionych z poprzednich lat ze względu na pandemię koronawirusa, a niektóre były rozgrywane w reżimie sanitarnym. Jednak w tym roku najprawdopodobniej wszystkie duże imprezy, także te cykliczne w Europie, odbędą się raczej bez przeszkód. My w tym artykule poniżej, prezentujemy naszym zdaniem najważniejsze sportowe wydarzenia w 2022 roku. Znajdziemy tu różne dyscypliny sportowe. Między innymi tenis, piłkę nożną czy kolarstwo, a także sporty zimowe. Zachęcamy zatem do przeczytania w pełni tego artykułu.

Jak wiadomo, nie samym sportem żyje człowiek, więc czasem warto zmienić rodzaj rozrywki i wejść na stronę vulkan-vegas.pl i zagrać w sloty lub w inne gry hazardowe, także za darmo lub na prawdziwe pieniądze.

Mistrzostwa Świata 21 listopada — 18 grudnia 2022, Katar

Mistrzostwa Świata 2022 w piłce nożnej, jakie odbędą się w tym roku w nietypowej porze, bo na jesieni, odbędą się w Katarze. To właśnie położenie tego kraju sprawiło, że ze względu na warunki pogodowe panujące w tym kraju w tradycyjnym czerwcowym terminie rozgrywania Mistrzostw Świata, że tegoroczne rozgrywki zostały przeniesione po raz pierwszy w historii na listopad i grudzień tego roku.

Harmonogram Mistrzostw Świata 2022 jest bardzo wygodny. Faza grupowa zapewnia kibicom cztery mecze dziennie, a wszystkie stadiony są położone w odległości około 46 mil od siebie. W przeciwieństwie do poprzednich lat, fani będa mogli mieszkać w jednym hotelu i przeżywać wiele meczów dziennie. W tym roku z pewnością to wydarzenie przejdzie do historii jako jedno z najlepszych w historii rozgrywania Mistrzostw Świata.

Zimowe Igrzyska, 4-20 lutego 2022 Pekin, Chiny

Ci, którzy kochają sporty zimowe, nie znajdą lepszego wydarzenia w tym roku niż Zimowe Igrzyska. Nie ma nic lepszego niż emocje, duma narodowa i atmosfera towarzysząca Zimowym Igrzyskom, jednemu z najważniejszych wydarzeń sportowych w 2022 roku. Medali do zdobycia było w tym roku naprawdę sporo.

READ  Indonezja, UNWTO czyni Ubud światowej klasy kierunkiem turystyki gastronomicznej

W tym roku Pekin przeszło do historii jako pierwsze miasto, które było gospodarzem igrzysk letnich i zimowych. To niesamowite miejsce z pewnością zachwyciło odwiedzających swoją fascynującą historią, wspaniałymi restauracjami i wyjątkowymi atrakcjami. To było z pewnością imponujące wydarzenie.

Super Bowl, 3-7 lutego 2022 Los Angeles, USA

2022 Super Bowl. Nigdy nie było wątpliwości co do popularności Super Bowl. To jedno z najgorętszych wydarzeń sportowych w całym sporcie. Tegoroczna edycja z pewnością była jedną z najlepszych imprez sportowych w USA w 2022 roku.

Super Bowl 2022 odbył się w Los Angeles i w nowym miejscu. Stadion SoFi o wartości 5 miliardów dolarów został zbudowany z myślą o zapewnieniu najwyższych wrażeń z gry w piłkę nożną. Najważniejsze to półprzezroczysty dach, otwarte boki i spektakularna, dwustronna, owalna tablica wideo o powierzchni 70 000 stóp kwadratowych. Jak co roku ciekawie oprócz wydarzeń na boisku, zapowiada się przerwa reklamowa oraz występy podczas przerwy w meczu.

Wimbledon, lipiec 2022, Londyn, Wielka Brytania

Wimbledon, to najbardziej prestiżowy turniej tenisowy na świecie. Wimbledon jest świetny nie tylko z powodu tenisa, ale także dla całej historii i tradycji, która się z nim wiąże. W przeciwieństwie do innych tenisowych turniejów wielkoszlemowych, które z roku na rok cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Puchar Narodów Afryki, styczeń 2022, różne miasta, Kamerun

Puchar Narodów Afryki 2021 to zawody w piłce nożnej mężczyzn dla międzynarodowych drużyn z CAF, afrykańskiej konfederacji piłkarskiej. Po raz pierwszy odbył się w 1957 roku, obecnymi posiadaczami jest Algieria, która pokonała Senegal 1:0 w finale 2019. Puchar Narodów Afryki odbywa się co 2 lata w latach nieparzystych, aby nie kolidować z Mistrzostwami Świata FIFA. Zwykle odbywający się w styczniu turniej został przeniesiony na czerwiec po raz pierwszy od 2019 roku.

Puchar Narodów Afryki 2021 został przesunięty na styczeń z powodu niekorzystnych warunków klimatycznych w kraju gospodarza w czerwcu i miał zostać rozegrany od 9 stycznia do 6 lutego 2021 roku. Jednak turniej został przełożony z powodu pandemii Covid-19 i odbył się dokładnie rok później, od 9 stycznia do 6 lutego 2022 roku.

READ  Media są skutecznym narzędziem szerzenia orędzi miłosierdzia: Wiceprezes Amin

Giro d’Italia, 6-29 maja 2022, różne miasta, Węgry, Włochy

Jeden z trzech wielkich wyścigów kolarstwa zawodowego (wraz z Tour de France i Vuelta a España), Giro d’Italia 2022 (co oznacza Tour of Italy) to 3-tygodniowy wieloetapowy wyścig organizowany co roku, głównie we Włoszech. Giro odbywa się głównie we Włoszech, ale wiadomo, że przechodzi także przez sąsiednie kraje, takie jak San Marino, Francja, Szwajcaria, Austria, Słowenia i Watykan.

Początek Giro, znanego jako Grande Partenza, odbywa się każdego roku w innym mieście. Coraz częściej rozpoczyna się Giro poza Włochami, aby zwiększyć międzynarodowe zainteresowanie imprezą.

Start Grande Partenza 2022 odbędzie się w Budapeszcie na Węgrzech, po raz pierwszy w kraju gospodarzem tego wydarzenia i po raz czternasty poza Włochami. Budapeszt miał gościć Giro w 2020 roku, ale zostało to przełożone z powodu pandemii Covid-19.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *