Podczas niedzielnych wieców na Florydzie Trump i DeSantis zapowiadają potencjalne starcie prezydenckich prawyborów GOPCNN

W podglądzie potencjalnego starcia republikanów w prawyborach prezydenckich, Donald Trump I Ron DeSantis Floryda będzie gospodarzem rajdów pojedynków w niedzielę jako dwie bitwy o dominację w Sunshine State i sercu GOP.

Były prezydent przywita zwolenników w Miami, trzecim przystanku na trasie czterech miast, która uczyniła Trumpa liderem w walce jego partii o kontrolę nad Kongresem. Tymczasem Floryda Gov Kieruje własnymi wydarzeniami w trzech hrabstwach na przeciwległych wybrzeżach stanu – Hillsborough, Sarasota i Lee – z dala od Trumpa, starając się ukończyć swoją kandydaturę na drugą kadencję.

Przez ostatnie dwa lata Trump i DeSantis mieszkali razem na przeciwległych krańcach Florydy – Trump planował swój kolejny ruch ze swojej posiadłości Mar-a-Lago w Palm Beach, a DeSantis ze stolicy stanu Tallahassee, gdzie zasłynął. . Ale kiedy to bezkrólewie dobiega końca, a nawet na półwyspie o długości 450 mil, z decyzjami dotyczącymi ich politycznej przyszłości, coraz trudniej jest im unikać siebie nawzajem.

„Mamy na Florydzie dwóch bardzo upartych polityków typu A, którzy są na czubku włóczni dla GOP”, powiedział jeden z republikańskich urzędników, który przemawiał pod warunkiem zachowania anonimowości. „Oboje przyciągają uwagę, ale oboje prowadzą własną działalność polityczną, to właśnie widzisz. Rozmowa już jest męcząca.

Długie gotowanie Konkurencja W ostatnich tygodniach poprzedzających dzień wyborów dotarł do opinii publicznej. Na sobotnim wiecu w Pensylwanii Trump uderzył bezpośrednio w DeSantis i nadał gubernatorowi nowy pseudonim, jednocześnie ogłaszając się liderem w hipotetycznej prawyborach GOP.

„Oto, Trump 71 (procent), Ron DeSanctimonious 10 procent” – powiedział Trump, czytając z ekranu rzekome wyniki sondaży.

DeSantis niedawno poparł republikańskiego biznesmena i kandydata do Senatu Kolorado Joe O’Dea, przy czym O’Dea obiecał w październiku „agresywną kampanię” przeciwko Trumpowi.

„Duży błąd!” Trump odpisał na swoim portalu społecznościowym z prawdą.

Następnie Trump udostępnił klip z byłą prezenterką Fox News, Megyn Kelly, mówiącą, że jeśli DeSantis zdecyduje się rzucić wyzwanie byłemu prezydentowi w prawyborach republikańskich, wyborcy GOP pozostaną mocno w obozie Trumpa. CNN podało w piątek, że Trump może zacząć Jego następna oferta prezydencka Wkrótce w tym miesiącu.

READ  Ministerstwo docenia województwa, które poczyniły największe postępy w inicjatywie Smart Village

Oto, co Trump powiedział Habermanowi o potencjalnym kandydacie do nominacji GOP 2024

Jednak planowanie rywalizujących wydarzeń na Florydzie zaledwie na dwa dni przed kluczowym dniem wyborów pokazuje, jak napięte są relacje między byłymi sojusznikami. W przeciwieństwie do innych potencjalnych pretendentów do 2024 r. DeSantis nie wykluczył, że w prawyborach będzie walczył z Trumpem. Ku rozczarowaniu Trumpa. Tymczasem DeSantis uważa, że ​​taka oferta osłabiłaby jego koncentrację na obecnym wyścigu o reelekcję, jak wcześniej podało CNN. DeSantis i jego kampania odmówili publicznego omówienia jego planów po półroczu, ale W niedawnej dyskusjiZapytany, czy chciałby odsiedzieć cztery lata, gdyby został ponownie wybrany, nie odpowiedział.

W swoich trzech niedzielnych występach DeSantis nie wspomniał o Trumpie ani przezwisku „Ron DeSanctimonius”, wybierając zamiast tego krytykę prezydenta Joe Bidena i tak zwanego „obudzonego”.

DeSantis określił siebie jako wojownika, który przeciwstawił się ekspertom medycznym i krytykom ponownego otwarcia państwa podczas pandemii i zakazu szczepień przeciwko koronawirusowi, co odbiło się echem w reklamie kampanii, w której DeSantis mówi, że został stworzony przez Boga, by walczyć o Florydę.

Jednak największe wiwatowanie dla gubernatora Florydy pojawiło się, gdy opisał, jak zaaranżował na Florydzie wysłanie prawie 50 osadników z Teksasu do Martha’s Vineyard.

Jeśli zmierzą się łeb w łeb w prawyborach, obaj kandydaci mogą znaleźć się na podobnych pozycjach finansowych. DeSantis uniesiony Wydał 200 milionów dolarów w tym cyklu kampanii za pośrednictwem swoich dwóch komitetów politycznych i zostawił około 90 milionów dolarów kapitału początkowego na super PAC. Według danych z wyborów federalnych, pod koniec października Trump siedział na około 117 milionach dolarów między swoimi trzema aktywnymi pojazdami do pozyskiwania funduszy.

Trumpa Wycieczka przedwyborcza Było to przynajmniej częściowo motywowane jego chęcią rozpoczęcia trzeciej kampanii dla Białego Domu, podała w tym tygodniu CNN. Rzeczywiście, Trump, który odwiedził Iowa w czwartek, powiedział wyborcom z pierwszego w kraju stanu, aby „przygotowali się” na powrót jako kandydat na prezydenta. Trump zatrzymał się w sobotę w Pensylwanii – gdzie trwa zacięta rywalizacja w Senacie między jego zwolennikiem, Republikaninem Mehmetem Ozem i Demokratą Johnem Fettermanem – i spędzi dzień przed wyborami w Ohio, gdzie były prezydent wspiera Republikanina JD Vance’a w wyścigu do Senatu przeciwko Demokracie. Tima Ryana.

READ  Microsoft Q2 2023: Windows, urządzenia i Xbox będą silne w chmurze

Ale planowanie wiecu na Florydzie było powszechnie postrzegane jako kusza w DeSantis. Senat USA w południowej Florydzie. Trump po raz pierwszy ogłosił swój zamiar zorganizowania wiecu dla Marco Rubio w zeszłym tygodniu. Od tego czasu na liście zaproszonych mówców znalazł się młodszy senator stanu Rick Scott oraz kilkunastu wybranych urzędników i kandydatów z całego stanu.

Republikanie mają nadzieję, że decyzja o zorganizowaniu wiecu w hrabstwie Miami-Dade będzie pierwszą od dwóch dekad twierdzą Demokratów. Inwestycje republikanów w dotarcie do latynoskich dzielnic regionu opłaciły się w ostatnich wyborach, a partia jest świadkiem fali entuzjazmu, która sprawia, że ​​państwo staje się jeszcze bardziej czerwone. Republikanie będą mieli przewagę w rejestracji wyborców w dniu wyborów po raz pierwszy we współczesnej historii politycznej Florydy.

Były prezydent Donald Trump, senator GOP na targach i wystawie hrabstwa Miami-Dade, niedziela, 6 listopada 2022 r. w Miami.  Przemawiając na wiecu wspierającym kampanię Marco Rubio.

Przed swoim przybyciem Trump już przypisywał sobie zasługę za ten zwrot.

„Prezydent Trump wywołał historyczną czerwoną falę na Florydzie w wyborach śródokresowych w 2018 r., a jego głosowanie w górę iw dół zmieniło Sunshine State w twierdzę MAGA, którą jest dzisiaj” – czytamy w oświadczeniu z PAC Trumpa Save America. „Dzięki prezydentowi Trumpowi Floryda nie jest już fioletowym stanem; To był pierwszy czerwony stan Ameryki.

DeSantis prowadził kampanię na rzecz kandydatów republikańskich poza swoim stanem, w tym niedawny wiec w Nowym Jorku dla kandydata na gubernatora GOP Lee Zeldina, który przemierza Florydę w ostatnich dniach wyścigu z Demokratą Charliem Cristem. Jego kampania miała 13 zaplanowanych wydarzeń od piątku do poniedziałku. Ostatniego dnia DeSantis ma zatrzymać się w zaadoptowanym przez Trumpa mieście Palm Beach i Miami-Dade, niedaleko niedzielnego wydarzenia Trumpa.

Na ścieżce kampanii DeSantis nie mówił o Trumpie, ale jego komentarze były usiane częstymi odniesieniami do prezydenta Joe Bidena w zapowiedzi tego, jak będzie wyglądać obecna kampania prezydencka Demokratów.

READ  Coraz więcej akcji takich jak Dow, S&P 500 szuka nowych rekordów

Na czwartkowym wydarzeniu w środkowej Florydzie DeSantis nazwał Bidena „Królem Midasa na odwrót”.

„Biden dotyka go i staje się czymś gorszym niż (złoto)” – powiedział DeSantis. „To rozczarowujące i wielu ludzi, większość Amerykanów, uważa, że ​​kraj przeżył swoje najlepsze dni. Uważają, że wyraźnie idziemy złą ścieżką. śledzić.

Ta historia została zaktualizowana w niedzielę o dodatkowe informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *