Honorowa Rada Trybunału Konstytucyjnego: Musimy działać szybko

Tempo.co, Djakarta – Dziewięć MK Przewodniczący Czcigodnej Rady Trybunału Konstytucyjnego (MKMK) Gimli Ashitiki powiedział, że Rada przyspieszy proces dochodzeń w sprawie naruszeń etyki przez sędziów.

Według Gimliego Rada Honorowa MK ma zaledwie 30 dni do 24 listopada na rozpatrzenie sprawy i jak dotąd do rady wpłynęło 14 raportów, rzekomo od sędziów MK w trakcie kontroli sądowej kandydatów na prezydenta i wiceprezydentów. Sprawa dotycząca ograniczenia wieku.

„Nasz termin wynosi trzydzieści dni i musimy szybko pracować z ilością tych raportów” – powiedział przed Trybunałem Konstytucyjnym w czwartek 26 października 2023 r. Biorąc pod uwagę krótki termin, Gimli powiedział, że rada wyznaczy termin przesłuchania. Trzy razy w tygodniu, począwszy od przyszłego wtorku.

„Spotkamy się dzisiaj, aby zaplanować przesłuchania i dzwonić do stron co najmniej trzy dni robocze w tygodniu” – powiedział. Zwraca się do wnioskodawcy o zapoznanie się z tym harmonogramem. „Skarżący powinien od teraz przygotować swoich biegłych, ponieważ proces rozpocznie się w przyszły wtorek” – powiedział.

Rada Honorowa M.K., M.K. Utworzony wcześniej w celu zajmowania się domniemanymi naruszeniami etyki przez sędziów na podstawie decyzji w sprawie nr. 90/PUU-XXI/2023 w sprawie granicy wieku kandydatów na Prezydenta i Wiceprezydentów. Decyzja ta umożliwiła synowi urzędującego prezydenta Joko Widodo, Gibranowi Rakabumingowi, kandydowanie na wiceprezydenta Prabowa Subianto.

Ade Ridwan Yandwiputra

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Donald Trump został oskarżony. Oto, co wiemy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *