Ustawodawca nakazuje rządowi natychmiastowe ogłoszenie Nusantary stolicą

Aby to było jasne, zdecydowanie popieramy jak najszybsze zakończenie IKN.

Dżakarta (Andara) – Członek Izby Reprezentantów (DPR) Endro Siswantoro Yahman poradził rządowi, aby bezzwłocznie ogłosił przeniesienie stolicy kraju z Dżakarty do Nusantary we wschodnim Kalimantanie.

Według niego status stolicy Indonezji jest obecnie niepewny. Wyraził opinię, że ta niepewność wzbudziła wśród inwestorów wątpliwości co do inwestowania swoich aktywów w Nusantara.

„Globalne inwestycje czekają, aby zobaczyć, czy to prawda, czy nie. Jeśli wy (Nusantara) chcecie, żeby to była prawda, (rząd) powinien to zadeklarować politycznie. Najważniejsze jest deklaracja” – Yahman powiedział władzom miasta (OIKN) w poniedziałek w Zespole Parlamentarnym.

Dodał, że obecność działalności gospodarczej w Nusantara jest jednym z elementów, które sprawiają, że miasto tętni.

Powiedział, że Nusantara należy wyłącznie do działań rządu centralnego i jeśli nie będzie prowadzonej działalności komercyjnej, będzie spokojnie.

Z tego powodu poradził OIKN, aby nawiązał współpracę z prezydentem Joko Widodo (Jokowi) w sprawie formalnego ogłoszenia o uczynieniu Nusantary stolicą kraju w celu położenia solidnych podstaw pod działalność inwestycyjną.

Powiedział, że ustawa o kapitale krajowym (IKN) stwarza możliwości dla inwestorów. Według niego ustawa ta została ogłoszona w celu zmniejszenia obciążeń roku budżetowego kraju.

„To dla wyjaśnienia i zdecydowanie popieramy jak najszybsze ukończenie prac nad IKN” – dodał.

Tymczasem członek Izby Arsyatjuliandi Rahman nalegał, aby OIKN aktywniej dzielił się informacjami na temat prawnego zobowiązania do inwestycji w Nusantara.

Wyraził, że sektor prywatny jest sceptyczny, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie gruntów i zobowiązania prawne.

„Ci regionalni przedsiębiorcy chcą uzyskać informacje na temat tego, w jaki sposób mogą uczestniczyć w rozwoju gospodarczym Nusantary” – powiedział.

Powiązane wiadomości: OIKN zostanie władzą miasta Nusantara w 2024 r

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Prezydent Widodo rozpocznie pracę w nowej stolicy w lipcu

READ  C Organizatorzy wyborów sporządzą mapę obszarów wrażliwych w Papui: Gubernator

Tłumacz: Dobry R, ​​Kenzu
Redaktor: Thea Mudiyasari
Prawa autorskie © ANTARA 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *