Musk przedstawia „Master Plan 3” o wartości 10 bilionów dolarów, gdy akcje Tesli spadają | Investor Business Daily

Tesli (DSLA) CEO Elon Musk ogłosił swój „Master Plan 3” podczas imprezy Investor Day firmy EV w środę. Ambitny plan Muska zakłada hurtowe przejście na pojazdy elektryczne i wydanie 10 bilionów dolarów na stworzenie „przyszłości zrównoważonej energii”. Akcje TSLA spadły pod koniec środy, ponieważ wydarzenie wygenerowało kilka nagłówków.
XWydarzenie, które odbyło się w fabryce Tesli w Austin w Teksasie, rozpoczęło się od przemówienia Muska. Dyrektor generalny przedstawił swój plan dotyczący przyszłej energii, a podczas całego wydarzenia kierownictwo Tesli reklamowało plany cięcia kosztów. Tesla potwierdziła, że ​​zbuduje fabrykę w Meksyku w Monterrey.

Firma EV ogłosiła również program „Tesla Electric” dla klientów w Teksasie tego lata. Tesla zaoferuje detaliczny plan elektryczny dla osób posiadających pojazdy Tesli, w którym klienci mogą uzyskać nieograniczone nocne ładowanie w domu za 30 USD miesięcznie.

Globalny gigant EV powtórzył, że jego długo oczekiwany Cybertruck pojawi się w 2023 roku. Jednak Tesla nie ujawniła pojazdu nowej generacji, mówiąc, że pojawi się on w „późniejszym terminie”.

Dyrektor finansowy Zachary Kirkhorn powiedział w środę, że pojazd nowej generacji Tesli „patrzy w przyszłość”, a celem firmy jest obniżenie kosztów o 50%. Według Kirkorna powinno to prowadzić do znacznie tańszego pojazdu. Dyrektor finansowy dodał, że Tesla pracuje nad wariantami „robotaksówek” platformy nowej generacji.

„Spodziewamy się, że to produkt, który będzie miał znacznie niższy koszt na milę niż najlepiej sprzedające się produkty na świecie” — powiedział Kirkhorn.

Tesla ogłosiła, że ​​jej pojazd nowej generacji będzie produkowany w fabryce w Meksyku.

Analitycy przewidują, że Tesla zaprezentuje tanią platformę EV przed Dniem Inwestora. Tesla wielokrotnie dokuczał EV w cenie 25 000 USD. Kirkhorn powiedział podczas rozmowy o wynikach za IV kwartał, że „platforma pojazdów nowej generacji” jest priorytetem.

READ  Powodzie w Saitenreng Rapbang w Południowym Sulawesi zalały 325 domów

Dzień inwestora Tesli i plan generalny nr 3

Elon Musk przedstawił w środę szeroki plan „zrównoważonej przyszłości”.

Jego „Master Plan 3” wymaga 10 bilionów dolarów nakładów kapitałowych na wydobycie i rafinację surowców oraz rozwój akumulatorów do przechowywania i pojazdów. Globalny plan Muska zakłada 240 000 gigawatogodzin powszechnego magazynowania energii i zrównoważonej produkcji energii na 0,2% powierzchni lądowej Ziemi.


Przyszłość: wzrost zarobków działu sprzedaży; Tesla wypada w dzień inwestora


„Gdy poprawimy gęstość energii akumulatorów, zobaczysz, że cały transport będzie w pełni elektryczny, z wyjątkiem rakiet” – powiedział Musk w środę.

Jego plan polega na tym, aby sieć energetyczna była całkowicie odnawialna, z hurtowym przejściem na pojazdy elektryczne i pompy ciepła we wszystkich domach i firmach. Musk uważa, że ​​operacje przemysłowe w wysokich temperaturach powinny być zelektryfikowane, podobnie jak transport towarów i samolotów.

Musk powiedział, że jego wizja jest możliwa do zrealizowania i że przekazuje „przesłanie nadziei i optymizmu”.

Pierwszy ogólny plan Tesli, opublikowany w sierpniu 2006 r., określał cel firmy, jakim jest budowa szerokiej gamy pojazdów elektrycznych. Dziesięć lat później Musk ujawnił swój drugi „główny plan”. Koncentruje się na możliwościach autonomicznej jazdy i systemach magazynowania energii w akumulatorach.

Wydajność zapasów

Akcje TSLA spadły w środę o 5% na rynku wtórnym. Podczas regularnego handlu w środę, akcje Tesli spadły o 1,4% do 202,77 podczas handlu w środku dnia. Akcje Tesli spadły we wtorek o 0,9% do 205,71, po wzroście o 5,5% w poniedziałek. Akcje mogą dyskutować o formacji kubka z uchwytem (lub bardzo niskim uchwycie w bazie, który rozpoczyna się we wrześniu) na początku listopada. Sugerowałoby to punkt kupna na poziomie 217,75.

Jednak akcje Tesli mogą napotkać potencjalny opór przy 200-dniowej średniej kroczącej, obecnie powyżej 221.

Akcje Tesli wzrosły ponad dwukrotnie w stosunku do najniższego poziomu na rynku niedźwiedzia 101,81 z 6 stycznia. Wiele z tego odzwierciedlało szum wokół Dnia Inwestora Tesli. Wyprzedza wydarzenia, które przypominają historyczny wzór akcji TSLA. W 2016 roku akcje Tesli wzrosły o 22% w ciągu jednego miesiąca przed ogłoszeniem drugiego „głównego planu” Muska 20 lipca 2016 roku.

READ  Indonezja upamiętnia Dzień ASEM 2024 azjatyckimi i europejskimi wydarzeniami kulturalnymi w Surakarcie

Akcje TSLA zajmują czwarte miejsce na IBD Grupa branżowa producentów samochodów. Akcje Tesli mają łączną ocenę 73 na 99. Kolba ma również ocenę siły pro 27. Szacunek EPS to 99.

Śledź Kita Nortona na Twitterze @kidnorton Dla dodatkowego bezpieczeństwa.

Może Ci się spodobać:

Najlepsze fundusze Kupują lidera w branży nr 1, który jest bliski wybicia z 364% wzrostem

Zdobądź przewagę na giełdzie dzięki IBD Digital

Akcje Tesli w 2023 r.: Gigant pojazdów elektrycznych stoi przed różnymi wyzwaniami na swoich dwóch megamarketach

Co zrobi dzień inwestora Tesli w 2023 roku?

Chevron zgłasza rekordowy zysk, wykup w wysokości 75 miliardów dolarów; Biały Dom pali

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *