Indonezyjscy pracownicy migrujący powracający do PNG w celu podjęcia pracy: Konsul

Jayapura, Papua (Antara) – Indonezyjscy pracownicy migrujący zaczęli wracać do Papui-Nowej Gwinei (PNG) po odejściu z pracy w kraju z powodu pandemii COVID-19, według ambasadora Indonezji w PNG, Andreany Subandi.

„To prawda, że ​​tysiące indonezyjskich pracowników migrujących zaczęło wracać do PNG i Wysp Salomona w poszukiwaniu pracy” – potwierdził, gdy się z nim skontaktowano. pomiędzy Środa w Jayapuram.

Dodał jednak, że ambasada Indonezji w Port Moresby nie otrzymała jeszcze dokładnych statystyk dotyczących powracających pracowników, ponieważ wielu pracowników migrujących nie zgłasza swojego miejsca pobytu.

Wysłannik zaapelował do rządu o monitorowanie sytuacji pracowników migrujących i informowanie ambasady o miejscu ich pobytu, aby w nagłych przypadkach mogli udzielić natychmiastowej pomocy.

„Oczekujemy, że pracownicy migrujący poinformują nas z wyprzedzeniem o swoim miejscu pobytu, aby pomóc nam zarejestrować ich dane, zwłaszcza pracownicy indonezyjscy, którzy są bardzo mile widziani w Papui-Nowej Gwinei” – powiedział.

Powiedział również, że ambasada Indonezji w Port Moresby podjęła inicjatywę pomocy pracownikom migrującym w zgłaszaniu ich statusu, udostępniając platformę internetową, na której pracownicy mogą przesyłać informacje o swoim statusie bez konieczności odwiedzania ambasady.

„Niezbyt często korzystają z obiektu, więc ich dane nie są gromadzone w najlepszy możliwy sposób” – powiedział.

Ambasador Subandi ujawnił, że jego strona odnotowała wzrost wniosków wizowych. Do 2022 r. ponad 1000 pracowników migrujących podpisało umowy i pracowało w PNG i na Wyspach Salomona.

Według niego większość pracowników migrujących pracuje na budowach, w rafineriach ropy naftowej, sklepach detalicznych i uzdrowiskach.

Zauważył ponadto, że przed pandemią imigracja PNG zarejestrowała około 6,5 tysiąca Indonezyjczyków pracujących w różnych sektorach w kraju melanezyjskim.

Jednak podczas wizyty w firmie w PNG odkrył, że pracuje tam 300 indonezyjskich pracowników migrujących, ale tylko kilku z nich jest zarejestrowanych w bazie danych ambasady, ujawnił.

Powiązane wiadomości: Jokowi zniesie opłatę rejestracyjną IMEI pracowników migrujących: BP2MI
POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Prezydent RI wzywa do przeglądu Administracji Zatrudnienia Pracowników Imigrantów
Powiązane wiadomości: Ministerstwo wzywa Hongkong do podniesienia płacy minimalnej dla pracowników migrujących

READ  W Sumatra: Gwałtowne powodzie i osuwiska zabijają 16 osób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *