Clarence Thomas w końcu ujawnia luksusowe wycieczki opłacane przez Harlana Crow

Sąd Najwyższy sprawiedliwość Clarence’a Thomasa W końcu jest właścicielem dwóch wycieczek w 2019 r. opłaconych przez konserwatywnego miliardera z Teksasu Harlana KrukaJak wynika z ujawnionych w piątek ujawnień finansowych, rok 2023.

W swoim oświadczeniu Thomas przyznał, że Crow zapłacił za wyżywienie i zakwaterowanie podczas podróży na Bali w Indonezji w lipcu 2019 r. oraz czterodniowego pobytu w prywatnym klubie w Kalifornii tydzień później.

Wyjazdy opisano jako „nieostrożnie pominięte” w ujawnieniach z poprzednich lat i dodane po tym, jak Thomas zwrócił się „o poradę do swojego księgowego i doradcy ds. etyki”. Jednak w zeszłym roku ProPublica odkryła obie wycieczki Szczegółowe dochodzenie Nieujawnione problemy finansowe między Thomasem i Crowem. Thomas powiedział wówczas, że poinstruowano go, że nie ma potrzeby zgłaszania tej „osobistej gościnności bliskich przyjaciół”.

Clarence Thomas nadal nie chce powiedzieć, czy zapłacił za swój ukochany luksusowy samochód kempingowy

W przypadku podejrzenia konfliktu interesów sędziowie mają obowiązek ujawniać publicznie prezenty, inwestycje i dochody zewnętrzne, aby zachować przejrzystość.

Thomas zaczął podejmować kroki w celu ujawnienia niektórych prezentów Crow w zeszłym roku, kiedy z opóźnieniem ujawnił, że Crow kupił trzy nieruchomości jego rodziny kilka lat wcześniej. Powołując się na wyjaśnienie zasad etyki sędziowskiej, zgłosił także podróże prywatnym odrzutowcem świadczone przez Crowe, argumentując jednak, że nie ma obowiązku zgłaszania podróży odrzutowcem z poprzednich lat.

Grupa demokratycznych prawodawców zwróciła się do Konferencji Sądownictwa, której zadaniem jest ustalanie wytycznych dla sądownictwa, o dokonanie przeglądu praktyk Thomasa w zakresie ujawniania informacji, twierdząc, że mógł on naruszyć etykę w prawie rządowym. W marcu na konferencji stwierdzono, że zarzuty te są nadal rozpatrywane.

Z oświadczeń innych sędziów wynikało kilka godnych uwagi rewelacji, głównie dotyczących ujawnionej kwoty pieniędzy, a nie źródła. Jak wynika z akt, sędziowie Brett Kavanagh, Neil Gorsuch i Katanji Brown Jackson otrzymali sześciocyfrowe wypłaty za transakcje dotyczące książek. Jackson otrzymał od samej piosenkarki cztery bilety na koncert Beyoncé o wartości prawie 4000 dolarów. Sędzia Sonia Sotomayor powiedziała, że ​​zapłacono jej 1900 dolarów za gościnny występ w animowanym programie telewizyjnym dla dzieci. Sposób AlmySama to wyraziła.

READ  Chiny wzywają do zawieszenia broni między Rosją a Ukrainą, kwestionując twierdzenia o neutralności

Więcej czytaj w Daily Beast.

Otrzymuj największe informacje i skandale z Daily Beast bezpośrednio na swoją skrzynkę odbiorczą. Zarejestruj się teraz.

Uzyskaj informacje i nieograniczony dostęp do niezrównanych raportów The Daily Beast. Zapisz się teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *