Martha’s Vineyard: szeryf z Teksasu ogłasza dochodzenie w sprawie lotów migrantówCNN

Szeryf z Teksasu powiedział w poniedziałek wieczorem, że jego agencja rozpocznie śledztwo w sprawie transportu 48 wenezuelskich imigrantów ze stanu. ogród winny MarthyMassachusetts.

Szeryf hrabstwa Bexar, Javier Salazar, powiedział dziennikarzom na poniedziałkowej konferencji prasowej, że w środę wenezuelski imigrant otrzymał „opłatę za ptasi pies” za rekrutację 50 migrantów z centrum zasobów w San Antonio.

Szeryf uważa, że ​​nie tylko złamano prawo w hrabstwie Bexar podczas transportu prawie 50 imigrantów do Martha’s Vineyard, ale także pogwałcono analogiczne przepisy po stronie federalnej.

Posłuchaj wenezuelskich imigrantów wysłanych do Martha’s Vineyard

Według Salazara w sumie 48 migrantów zostało „zwabionych” do hotelu na dwa dni.

Emigranci zostali wywiezieni na Florydę, a stamtąd do Martha’s Vineyard pod „fałszywymi pretekstami”.

Szeryf powiedział, że „zabrano ich do Martha’s Vineyard na sesję zdjęciową i utknęli”. Uważa, że ​​migranci zostali „wykorzystani i oszukani” w celu udania się na polityczną pozę.

Szeryf rozmawia z prawnikiem reprezentującym niektórych imigrantów w sprawie pierwszych relacji o tym, co się wydarzyło, powiedział Salazar dziennikarzom.

Powiedział, że zarzuty, które do tej pory słyszał, były „obrzydliwe i naruszały prawa człowieka”.

Salazar powiedział, że wierzy, że powinna być odpowiedzialność za to, co się stało.

Gubernator Florydy Ron DeSantis Domaga się uznania za latanie imigrantów do Martha’s Vineyard. W wywiadzie dla Fox News w poniedziałek wieczorem DeSantis bronił swojej decyzji.

„Wszyscy podpisali formularze zgody na wyjazd, a następnie sprzedawca, który robił to dla Florydy, dał im paczkę z mapą Martha’s Vineyard, która miała numery do różnych usług w Martha’s Vineyard” – powiedział DeSantis.

„Dlaczego nie chcieli zobaczyć, gdzie są? Byli w naprawdę złym stanie, trzeba było je posprzątać, wszystko dobrze potraktować” – dodał.

Zapytana wcześniej o śledztwo, rzeczniczka DeSantis Taryn Fenske złożyła w CNN następujące oświadczenie: „Imigranci, którzy opuścili hrabstwo Bexar, są gotowi do wyjazdu po tym, jak zostali porzuceni, bezdomni i 'wyjechani, aby sami sobie radzić’.

READ  Watykan poinformował, że papież Franciszek będzie hospitalizowany przez kilka dni z powodu problemów z oddychaniem

„Floryda dała im możliwość szukania bardziej zielonych pastwisk w jurysdykcji sanktuarium, która zapewniła im więcej zasobów, niż się spodziewaliśmy. O ile Gwardia Narodowa MA nie porzuci tych osób, otrzymają schronienie, żywność, odzież i więcej opcji, aby odnieść sukces po tym, jak byli niesprawiedliwie oszukani do Stanów Zjednoczonych w czerwcu tego roku, w przeciwieństwie do 53 imigrantów, którzy zginęli w opuszczonej ciężarówce w hrabstwie Bexar w zeszłym miesiącu”.

Prawnicy wielu migrantów powiedzieli w poniedziałek Broszury dostarczane swoim klientom „wysoce wprowadzające w błąd” i „używane do nakłaniania (ich) klientów do podróżowania pod pretekstem otrzymywania wsparcia (przesiedlenia)”.

Broszura zawiera wykaz usług dla uchodźców, w tym pomoc finansową i mieszkaniową, odzież, transport na rozmowę kwalifikacyjną, szkolenie zawodowe i inne zasoby, takie jak pomoc w zapisaniu dzieci do szkoły.

Imigrant z Wenezueli, który rozmawiał z CNN pod warunkiem zachowania anonimowości w obawie przed negatywnymi konsekwencjami w sprawie imigracyjnej, udostępnił zdjęcia broszury. Powiedzieli, że imigrantom powiedziano, że mają informacje o pomocy, jaką mogą otrzymać w Massachusetts, ale nie powiedziano im o różnicach między programami dla uchodźców i osób ubiegających się o azyl.

Migranci to w wielu przypadkach osoby ubiegające się o azyl, a nie uchodźcy. Uchodźcy ubiegają się o ochronę za granicą i są przyjmowani w ramach programu Refugee Admissions Program, podczas gdy osoby ubiegające się o azyl składają wnioski w Stanach Zjednoczonych.

Salazar powiedział dziennikarzom, że będzie współpracował z agencjami federalnymi i chętnie przyjmie pomoc z Białego Domu.

„Niektóre części tej sprawy będą musiały przejść federalne i będzie musiała być z tym koordynowana” – powiedział. „Więc absolutnie, chciałbym powitać każdego innego z Białego Domu lub ze strony federalnej, aby zadzwonił do nas i udzielił wszelkiej możliwej pomocy” – powiedział.

READ  Prokurator generalny GOP akta amicusa w sprawie dokumentów Trumpa Mar-a-Lago

Spotkał się z prezydentem Joe Bidenem w piątek Omawia kwestie imigracyjne z członkami swojej administracji.

Spotkanie zostało zaplanowane, zanim gubernator Teksasu Greg Abbott wysłał w czwartek dwa autobusy pełne imigrantów do rezydencji wiceprezydenta Kamali Harris w Waszyngtonie, powiedział urzędnik Białego Domu.

Biden oskarżył Republikanów o „granie w politykę z ludźmi” i „używanie ich jako rekwizytów” w odpowiedzi na te sztuczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *