Wall Street kończy się na zielono, gdy inflacja spada, banki się trzęsą

  • Luty CBI zgodny z oczekiwaniami
  • Banki regionalne wracają do zdrowia
  • Meta wzrasta w wyższych systemach zwolnień
  • Indeksy: Dow 1,06%, S&P 1,68%, Nasdaq 2,14%

NOWY JORK, 14 marca (Reuters) – We wtorek giełdy w USA odbiły. Dane o inflacji złagodziły zamieszanie w sektorze bankowym i ostudziły oczekiwania co do skali podwyżki stóp procentowych na posiedzeniu Rezerwy Federalnej w przyszłym tygodniu.

Wszystkie trzy główne indeksy giełdowe w USA gwałtownie wzrosły, przy czym S&P 500 i Dow zwyżkowały o ponad 1 proc., a techniczny Nasdaq o ponad 2 proc. Bank Doliny Krzemowej i Bank Podpisów.

Akcje spółek finansowych odrobiły część strat, gdy indeks S&P 500 Banks Index (.SPXBK) odbił się od największej jednodniowej wyprzedaży od czerwca 2020 r.

Indeks Banków Regionalnych KBW (.KRX) wzrósł o 2,1%.

Obawy o zarażenie banków zostały rozwiane we wtorek, gdy prezydent USA Joe Biden i inni globalni decydenci zobowiązali się do powstrzymania kryzysu.

„Rynek miał okazję przetrawić niektóre wiadomości z ostatnich kilku dni” – powiedział Matthew Keator, partner zarządzający Keator Group, firmy zarządzającej majątkiem w Lenox w stanie Massachusetts. „(Inwestorzy) widzą skoordynowany wysiłek z różnymi agencjami rządowymi, a z perspektywy czasu wydaje się, że są nieco ograniczone”.

Najnowsze aktualizacje

Zobacz jeszcze 2 historie

– wynika z raportu CBI Departamentu Pracy Ceny konsumpcyjne ostygły W lutym, w dużej mierze zgodnie z oczekiwaniami rynku, główne i podstawowe wskaźniki powitały roczne spadki.

Jednak inflacja ma jeszcze długą drogę do przebycia, zanim zbliży się do średniorocznego celu banku centralnego wynoszącego 2%.

zapalenie

Ale oznaki miękkości gospodarczej w połączeniu z obawami banków regionalnych zwiększyły szanse, że Rezerwa Federalna dokona skromnej, 25-punktowej podwyżki swojej kluczowej stopy procentowej pod koniec dwudniowego posiedzenia politycznego 22 marca.

Rynki finansowe mają teraz 74,5% prawdopodobieństwo, że bank centralny podniesie docelową stopę funduszy Fed o dodatkowe 25 punktów bazowych na koniec dwudniowego posiedzenia poświęconego polityce pieniężnej w tym miesiącu, przy rosnącej mniejszości – 25,5%. Według narzędzia FedWatch firmy CME podwyżka stóp jest mało prawdopodobna.

READ  Saga Elon Musk-Twitter trafia teraz na parkiety

„W ramach dzisiejszej stabilizacji wszyscy uważają, że Fed może wycofywać się z niektórych jastrzębich oczekiwań, które nastąpiły po komentarzach przewodniczącego Powella w zeszłym tygodniu” – dodał Keiter.

„Jeśli federalni nie będą ostrożni, mogą spowodować nieoczekiwane wstrząsy w systemie” – powiedział.

Fala uderzeniowa, która nastąpiła po zamknięciu Silicon Valley Bank i Signature Bank, która skłoniła Bidena do powstrzymania kryzysu i zapewnienia bezpieczeństwa amerykańskiego systemu bankowego, nadal odbijała się echem w całym sektorze.

Indeks bankowy S&P 500 (.SPXBK) odzyskał terytorium, rosnąc o 2,6% po poniedziałkowym spadku, co było największym jednodniowym spadkiem od czerwca 2020 r.

Dow Jones Industrial Average (.DJI) wzrósł o 336,26 punktu, czyli 1,06%, do 32 155,4, S&P 500 (.SPX) dodał 64,8 punktu, czyli 1,68%, do 3920,56, a Nasdaq (.I3X Composite) dodał 1 punkt do 3920,56 . 2,14%, 11 428,15.

Wszystkie 11 głównych sektorów w S&P 500 zakończyło sesję na plusie, a usługi komunikacyjne (.SPLRCL) odnotowały największy procentowy wzrost.

Akcje First Republic Bank (FRC.N) i Western Alliance Bancorp (WAL.N) wzrosły odpowiednio o 27,0% i 14,4%, odwracając straty z poprzedniej sesji.

Meta Platforms Inc (META.O) ogłosiła 10 000 zwolnień w drugiej turze zwolnień. Jego akcje wzrosły o 7,3%.

Rywale aplikacji do obsługi przejażdżek, Uber Technologies Inc (UBER.N) i Lyft Inc (LYFT.O), wzrosły odpowiednio o 5,0% i 0,6% po tym, jak sąd stanu Kalifornia odnowił środek głosowania pozwalający firmom na traktowanie kierowców jako niezależnych wykonawców. pracownicy.

United Airlines Holdings Inc (UAL.O) spadł o 5,4% po tym, jak komercyjny przewoźnik nieoczekiwanie prognozował stratę w bieżącym kwartale.

Spółka AMC Entertainment Holdings ( AMC.N ) spadła o 15,0% między wielokrotnymi wstrzymaniami obrotu po tym, jak jej akcjonariusze głosowali za zamianą akcji uprzywilejowanych na akcje zwykłe.

READ  RI i Wietnam będą wspierać współpracę w zakresie rybołówstwa w regionie: Minister

Postępujące emisje przewyższają liczbę malejących emisji na NYSE o stosunek 2,60 do 1; Na Nasdaq stosunek wyniósł 1,83 do 1 na korzyść awansujących.

S&P 500 osiąga 3 nowe 52-tygodniowe maksima i 15 nowych minimów; Nasdaq Composite zanotował 23 nowe maksima i 195 nowych minimów.

Na giełdach w USA było 13,84 mld akcji, w porównaniu ze średnią 11,64 mld z ostatnich 20 dni sesyjnych.

(Ta historia została przedrukowana, aby poprawić zniekształcenie w akapicie 20)

Reportaż Stephena Culpa w Nowym Jorku Dodatkowe reportaże Shubham Patra i Amrutha Khandekar w Bengaluru Montaż autorstwa Anila de Silvy i Matthew Lewisa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *