Wall Street kończy się na zielono, gdy inflacja spada, banki się trzęsą

  • Luty CBI zgodny z oczekiwaniami
  • Banki regionalne wracają do zdrowia
  • Meta wzrasta w wyższych systemach zwolnień
  • Indeksy: Dow 1,06%, S&P 1,68%, Nasdaq 2,14%

NOWY JORK, 14 marca (Reuters) – We wtorek giełdy w USA odbiły. Dane o inflacji złagodziły zamieszanie w sektorze bankowym i ostudziły oczekiwania co do skali podwyżki stóp procentowych na posiedzeniu Rezerwy Federalnej w przyszłym tygodniu.

Wszystkie trzy główne indeksy giełdowe w USA gwałtownie wzrosły, przy czym S&P 500 i Dow zwyżkowały o ponad 1 proc., a techniczny Nasdaq o ponad 2 proc. Bank Doliny Krzemowej i Bank Podpisów.

Akcje spółek finansowych odrobiły część strat, gdy indeks S&P 500 Banks Index (.SPXBK) odbił się od największej jednodniowej wyprzedaży od czerwca 2020 r.

Indeks Banków Regionalnych KBW (.KRX) wzrósł o 2,1%.

Obawy o zarażenie banków zostały rozwiane we wtorek, gdy prezydent USA Joe Biden i inni globalni decydenci zobowiązali się do powstrzymania kryzysu.

„Rynek miał okazję przetrawić niektóre wiadomości z ostatnich kilku dni” – powiedział Matthew Keator, partner zarządzający Keator Group, firmy zarządzającej majątkiem w Lenox w stanie Massachusetts. „(Inwestorzy) widzą skoordynowany wysiłek z różnymi agencjami rządowymi, a z perspektywy czasu wydaje się, że są nieco ograniczone”.

Najnowsze aktualizacje

Zobacz jeszcze 2 historie

– wynika z raportu CBI Departamentu Pracy Ceny konsumpcyjne ostygły W lutym, w dużej mierze zgodnie z oczekiwaniami rynku, główne i podstawowe wskaźniki powitały roczne spadki.

Jednak inflacja ma jeszcze długą drogę do przebycia, zanim zbliży się do średniorocznego celu banku centralnego wynoszącego 2%.

zapalenie

Ale oznaki miękkości gospodarczej w połączeniu z obawami banków regionalnych zwiększyły szanse, że Rezerwa Federalna dokona skromnej, 25-punktowej podwyżki swojej kluczowej stopy procentowej pod koniec dwudniowego posiedzenia politycznego 22 marca.

Rynki finansowe mają teraz 74,5% prawdopodobieństwo, że bank centralny podniesie docelową stopę funduszy Fed o dodatkowe 25 punktów bazowych na koniec dwudniowego posiedzenia poświęconego polityce pieniężnej w tym miesiącu, przy rosnącej mniejszości – 25,5%. Według narzędzia FedWatch firmy CME podwyżka stóp jest mało prawdopodobna.

READ  Yellen ostrzega przed ryzykiem niewypłacalności USA do czerwca, wzywa do podwyższenia pułapu zadłużenia

„W ramach dzisiejszej stabilizacji wszyscy uważają, że Fed może wycofywać się z niektórych jastrzębich oczekiwań, które nastąpiły po komentarzach przewodniczącego Powella w zeszłym tygodniu” – dodał Keiter.

„Jeśli federalni nie będą ostrożni, mogą spowodować nieoczekiwane wstrząsy w systemie” – powiedział.

Fala uderzeniowa, która nastąpiła po zamknięciu Silicon Valley Bank i Signature Bank, która skłoniła Bidena do powstrzymania kryzysu i zapewnienia bezpieczeństwa amerykańskiego systemu bankowego, nadal odbijała się echem w całym sektorze.

Indeks bankowy S&P 500 (.SPXBK) odzyskał terytorium, rosnąc o 2,6% po poniedziałkowym spadku, co było największym jednodniowym spadkiem od czerwca 2020 r.

Dow Jones Industrial Average (.DJI) wzrósł o 336,26 punktu, czyli 1,06%, do 32 155,4, S&P 500 (.SPX) dodał 64,8 punktu, czyli 1,68%, do 3920,56, a Nasdaq (.I3X Composite) dodał 1 punkt do 3920,56 . 2,14%, 11 428,15.

Wszystkie 11 głównych sektorów w S&P 500 zakończyło sesję na plusie, a usługi komunikacyjne (.SPLRCL) odnotowały największy procentowy wzrost.

Akcje First Republic Bank (FRC.N) i Western Alliance Bancorp (WAL.N) wzrosły odpowiednio o 27,0% i 14,4%, odwracając straty z poprzedniej sesji.

Meta Platforms Inc (META.O) ogłosiła 10 000 zwolnień w drugiej turze zwolnień. Jego akcje wzrosły o 7,3%.

Rywale aplikacji do obsługi przejażdżek, Uber Technologies Inc (UBER.N) i Lyft Inc (LYFT.O), wzrosły odpowiednio o 5,0% i 0,6% po tym, jak sąd stanu Kalifornia odnowił środek głosowania pozwalający firmom na traktowanie kierowców jako niezależnych wykonawców. pracownicy.

United Airlines Holdings Inc (UAL.O) spadł o 5,4% po tym, jak komercyjny przewoźnik nieoczekiwanie prognozował stratę w bieżącym kwartale.

Spółka AMC Entertainment Holdings ( AMC.N ) spadła o 15,0% między wielokrotnymi wstrzymaniami obrotu po tym, jak jej akcjonariusze głosowali za zamianą akcji uprzywilejowanych na akcje zwykłe.

READ  Kulista „krowa” – dziwna eksplozja wielkości naszego Układu Słonecznego wprawia astronomów w zakłopotanie

Postępujące emisje przewyższają liczbę malejących emisji na NYSE o stosunek 2,60 do 1; Na Nasdaq stosunek wyniósł 1,83 do 1 na korzyść awansujących.

S&P 500 osiąga 3 nowe 52-tygodniowe maksima i 15 nowych minimów; Nasdaq Composite zanotował 23 nowe maksima i 195 nowych minimów.

Na giełdach w USA było 13,84 mld akcji, w porównaniu ze średnią 11,64 mld z ostatnich 20 dni sesyjnych.

(Ta historia została przedrukowana, aby poprawić zniekształcenie w akapicie 20)

Reportaż Stephena Culpa w Nowym Jorku Dodatkowe reportaże Shubham Patra i Amrutha Khandekar w Bengaluru Montaż autorstwa Anila de Silvy i Matthew Lewisa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *