McConnell wraca na Kapitol po pięciotygodniowej przerwie

Republikański przywódca Senatu Mitch McConnell (Ky.) ogłosił w czwartek, że w poniedziałek powróci na Kapitol po raz pierwszy od ponad pięciu tygodni, odkąd doznał wstrząsu mózgu na prywatnej imprezie na początku marca.

McConnell napisał na Twitterze, że będzie na Kapitolu, kiedy Senat wróci z dwutygodniowej kwietniowej przerwy.

„Nie mogę się doczekać powrotu do Senatu w poniedziałek. Mamy ważne interesy i wielkie walki do wygrania dla mieszkańców Kentucky i Amerykanów. napisał na Twitterze.

Senat zbiera się w poniedziałek o godzinie 15:00 i ma głosować później tego samego popołudnia w sprawie nominacji Radhy Iyengara Plumba na stanowisko podsekretarza obrony.

81-letni McConnell doznał wstrząsu mózgu 8 marca po upadku na prywatnej imprezie w Waldorf Astoria w Waszyngtonie. Został przewieziony karetką do nieujawnionego szpitala, gdzie odpoczywał przez kilka dni. obserwacja.

Lider GOP został wypisany ze szpitala do stacjonarnej placówki rehabilitacyjnej 13 marca i kontynuował rekonwalescencję, dopóki lekarze nie odesłali go do domu 25 marca.

W oświadczeniu z zeszłego miesiąca McConnell podziękował „wszystkim za wszystkie dobre życzenia” i powiedział, że zastosuje się do rad swoich fizjoterapeutów i będzie pracował z domu przez kilka tygodni, pozostając w kontakcie ze swoimi republikańskimi kolegami z Senatu w Waszyngtonie.

Senatorski republikański bicz John Thune (SD), przywództwo Senatu GOP nr. Drugi członek, McConnell, zastąpił ich podczas swojej nieobecności w Waszyngtonie, ale ściśle współpracował z prezydentem.

McConnell wezwał członków swojego zespołu przywódczego, Thune, Sen. Wysłał również SMS-a do Johna Cornyna (R-Texas) i przewodniczącego Konferencji Republikanów Senatu, Johna Barrasso (Wyo), aby zaktualizować ich stan zdrowia.

Wysłał wiadomości na szerszą konferencję Senatu Republikanów, aby potwierdzić jego dobre samopoczucie i wyrazić ubolewanie z powodu nieobecności na specjalnych lunchach organizowanych przez senator Lisę Murkowski (Republika Południowej Alaski) i Mitta Romneya (R-Utah).

READ  Seryjny morderca Stockton aresztowany „w morderczym szale”

Nieobecność McConnella na Kapitolu nałożyła się na kilka ważnych wydarzeń, w tym ogłoszenie, że były prezydent Trump ma zostać postawiony w stan oskarżenia przez prokuratora okręgowego Manhattanu Alvina Brocka (D).

styczeń 6 października 2021 McConnell, który rzadko komentował Trumpa od czasu ataku na Kapitol, nie powiedział publicznie nic na temat oskarżenia Trumpa o 34 przestępstwa.

Prawa autorskie 2023 Nexstar Media Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Te treści nie mogą być publikowane, transmitowane, przepisywane ani redystrybuowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *