Loty wigilijne odwołane, a celebracja Times Square ponownie zmierzona wśród Omigon

dług…Dave Sanders dla New York Times

Burmistrz Bill de Blasio ogłosił w czwartek, że nowojorski Times Square ponownie zmierzy obchody Nowego Roku w miarę rozprzestrzeniania się wariantu Omigron, a stan Nowy Jork odnotował najwyższą dzienną liczbę przypadków koronawirusa tego samego dnia.

Burmistrz powiedział, że władze nadal monitorują sytuację i mogą podjąć dodatkowe środki ostrożności w najbliższych dniach, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Na razie uczestnicy muszą okazać dowód pełnego szczepienia i nosić maski. Aby luka społeczna była bardziej możliwa, mniej ludzi – tylko 15 000 będzie dozwolonych zamiast zwykłych 58 000. Zwiedzający nie będą wpuszczani do godziny 15:00 później niż w poprzednich latach.

ten Liczba spraw zgłoszonych w mieście w ciągu ostatniego tygodnia Epidemia była bardzo wysoka od samego początku, chociaż testy były poważnie ograniczone w pierwszych dniach.

Do czwartku w całym stanie zgłoszono 39 000 nowych przypadków, ponad około 10 000 W środę prawie 23 000 z nich znajdowało się w Nowym Jorku. Biuro gubernatora poinformowało, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni ponad 60 procent przypadków zgłoszonych w bazie danych GISAID Genetic Surveillance Database w stanie Nowy Jork podlega zmianom Omigron.

ten Siedmiodniowy średni wskaźnik pozytywnych testów w mieście We wtorek było to 11 procent, a na testy w kilku miejscach w mieście trzeba było czekać wiele godzin.

Również w czwartki Fish Band regularnie organizuje koncerty noworoczne w Madison Square Garden. Przełożył nadchodzące koncerty, W tym trzyczęściowy występ pierwotnie zaplanowany na Nowy Rok.

Krótko przed ogłoszeniem Times Square, na niepowiązanym wydarzeniu na Park Slope, Mr. De Blasio podkreślił, że wzrost liczby zachorowań na wirusy wkrótce ustąpi i zamknięcie nie jest konieczne. „Promowanie i wdrażanie szczepionek i dopalaczy to strategia miasta” – powiedział Surowe nakazy szczepień Wystarczy.

READ  Zespół kampanii Prabowo-Kibron zwraca się do KPU o zbadanie wycieku danych wyborców

„To będzie trudne kilka tygodni, ale to tylko kilka” – powiedział. „Nie wycofamy się.

Eksperci ds. zdrowia są podzieleni co do wyników sylwestra. Denise Nash, profesor epidemiologii w CUNY School of Public Health, powiedziała, że ​​nie jest dobrym pomysłem organizowanie wydarzenia.

„Jesteśmy w trakcie epidemii z wielkim wzrostem nowego wariantu i nadal rozumiemy jego niebezpieczeństwo i nie chcemy dopuścić do jego eskalacji” – powiedział.

Powiedział, że obawia się, że ludzie przyjeżdżający do Nowego Jorku z innych stanów i krajów mogą wziąć tę odmianę i przywieźć ją do domu.

„Ponieważ Nowy Jork jest miastem globalnym i wszędzie połączonym, musimy również pomyśleć o tych miejscach” – powiedział dr Nash.

Ale, Brown University School of Public Health Dziekan Ashish K. Ja powiedział, że burmistrz jest „naprawdę zadowolony”, że zdecydował się nie anulować, powołując się na zamówienie na szczepionki, dodając, że wirus zwykle nie rozprzestrzenia się skutecznie na zewnątrz.

„Cały kraj to widzi, więc myślę, że z psychologicznego punktu widzenia bardzo ważne jest, aby kraj miał poczucie, że możemy robić te rzeczy ponownie i robić je bezpiecznie” – powiedział dr Jah.

Miasto podało w czwartek, że goście w wieku powyżej 5 lat muszą otrzymać dwie dawki szczepionki zatwierdzonej przez FDA lub Światową Organizację Zdrowia na 14 dni przed 31 grudnia.

Dostawa Pan Ostatni dzień kadencji de Blasio oznacza koniec jego ośmioletniej kadencji. W czwartkowym oświadczeniu burmistrz-elekt Eric Adams powiedział: „Pan. De Blasio powiedział, że „podjął właściwe kroki, aby podjąć środki ostrożności, gdy nauczyliśmy się żyć z Covidem i walczyć z wariantem Omigron”.

Tom Harris, prezes Times Square Alliance, powiedział, że 15 000 liczb odnosi się konkretnie do osób, które mogą patrzeć na długopisy. Powiedział, że liczba kojców zostanie zmniejszona i tylko 25 procent będzie zapełnionych.

READ  Pelosi deklaruje solidarność z Tajwanem, gdy Chiny przeprowadzają ćwiczenia wojskowe i wyraża złość

Wiele osób obserwuje spadającą piłkę z okolicznych obszarów, w tym hoteli, restauracji i budynków biurowych.

„Bardzo się cieszymy, że możemy powitać powracających” – powiedział. „Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem i zdajemy sobie sprawę, jak bezpieczna jest impreza plenerowa z w pełni zaszczepionymi, zamaskowanymi ludźmi w środowisku o niskiej gęstości”.

Grace Ashford Raport wniesiony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *