Samsung wprowadza swój pierwszy wyświetlacz do gier HDR10+

Samsung ma Ogłoszony Jego pierwszy wyświetlacz, który obsługuje standard gier HDR10 +, to rozszerzona, skoncentrowana na grach wersja HDR10, która może być automatycznie skalowana. Były gry HDR10+ Wstępnie ogłoszony W październiku, ale teraz Samsung ujawnił, że po raz pierwszy będzie obsługiwał standard dla swoich nowych telewizorów QLED 2022 (Q70 i nowsze) oraz monitorów do gier.

Samsung nawiązał współpracę z Sabre Interactive, aby zapewnić obsługę HDR10+ Podejrzenie 2 i Pinball FX, Oba zostaną zaprezentowane na targach CES 2022 (do Game Developer) Nie poddawaj się) Ponadto Game Mechanic Studios będzie miało swój tytuł do gier HDR10+ Szczęśliwe ścieżki i uprowadzona księżniczka Na podłodze.

Gry mówiące Samsung różnią się od głównych gier dostępnych w konkurencyjnej jakości: w tym Dolby Vision Gaming Aureola jest nieskończona, Koła zębate5, I Call of Duty: Black Ops Zimna wojna. Xbox Series X i S Już obsługiwane Co najmniej dziesięć gier w Dolby Vision.

Nienazwany, zakrzywiony monitor do gier w stylu Samsung Odyssey z nowym, kompatybilnym z grami HDR10+, Pinball FX
Obraz: Samsung

HDR10 + Gaming ma więcej metadanych wizualnych niż konwencjonalny HDR10 (mający na celu czterokrotność maksymalnej jasności), obsługuje inną częstotliwość odświeżania (VRR) i obsługuje tryb Auto Lot latency (ALLM) dla lepszej rozgrywki i wydajności rozgrywki. Samsung twierdzi, że standard będzie działał „powyżej 120 Hz”, ale nie wdawał się w szczegóły.

Konkurencyjna jakość Dolby Vision Gaming już to wszystko robi (z wyjątkiem 120 Hz plus wznoszenie). Ponadto rywal Samsunga LG Ogłoszony Jego wyświetlacze OLED C1 i G1 ze standardem gier Dolby Vision w czerwcu tego roku.

Pełne wrażenia z HDR10+, podobnie jak Dolby Vision, można zaimplementować tylko wtedy, gdy cały system jest zintegrowany pionowo i obsługuje projekt. Oznacza to, że Twój komputer będzie potrzebował karty graficznej Nvidia (z obsługą procesorów graficznych z serii GeForce RTX 30, RTX 20 i GTX 16), aby cieszyć się grami HDR10 +, która jest zaprogramowana na dodatkowe metadane wyświetlacza. A jeden z nowych wyświetlaczy Samsunga mógłby go wypuścić.

READ  NASA opublikowała pierwsze pełnokolorowe obrazy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *