Koszykówka ze stanu Michigan awansowała do Sweet 16, wygrywając 69-60 z Marquette

COLUMBUS, Ohio — Tom Izzo i koszykarz z Michigan State wracają do Sweet 16.

Dzięki wspaniałemu zespołowemu wysiłkowi Spartan i brutalnemu 12-minutowemu pokazowi w totalnej walce na pięści z Marquette.

Władzę przejął Tyson Walker.

AJ Hogarth popycha niewłaściwy problem w ustawianiu rzeczy.

Joey Houser trafił decydującą trójkę w dniu, w którym nie padły żadne strzały z zewnątrz.

Maddy Sissoko zablokowała parę strzałów, a Malik Hall zebrał zbiórki.

Shawna Windsora:Gwardia gwiazd MSU wkracza na wielką scenę z dramatem — kto wie? – Bezpieczeństwo

Walker zdobył 15 ze swoich 23 punktów w finale, pokonując siódmego rozstawionego MSU 69-60 w niedzielny wieczór na Nationwide Arena.

„Złożyliśmy wszystko razem, ofensywnie i defensywnie. Graliśmy” – powiedział Walker, który miał siedem punktów w końcowym czasie 1:16, wliczając w to swój pierwszy wsad po przejęciu na 40 sekund przed końcem. „Pokazaliśmy to wcześnie, ale nie na długo. Kiedy było naprawdę blisko, trzymaliśmy się razem. Ludzie robili duże strzały, mieliśmy duże zbiórki, mieliśmy zatrzymania”.

To wysyła Spartan (21-12) do Sweet 16, która rozpocznie się w czwartek w Madison Square Garden w Nowym Jorku. MSU zmierzy się z numerem 3 Kansas State, Zwycięstwo 75-69 nad nr 6 Kentucky w niedzielę w Greensboro w Północnej Karolinie..

Czas gry i sieć telewizyjna ogłoszone w niedzielę wieczorem.

MSU nie przegapił pierwszego weekendu od swojego występu w Final Four w 2019 roku i raz w sześciu turniejach NCAA znalazł się w Sweet 16 między tym sezonem a występem Spartan w 2015 roku.

„Zostało nam kilka tańców”, powiedział Izzo, który awansował do 15. miejsca w Sweet 16 w swoim 25. z rzędu turnieju NCAA. „Jedziemy do Nowego Jorku. … Pokonaliśmy dobrą drużynę. Ale jestem bardzo dumny z tych chłopaków, że to znosili. Ponieważ byłem w Elitarnej Ósemce, byłem w Final Four. Tak intensywna i twarda gra, jak nigdy w mojej karierze”.

Chociaż MSU poszedł 2 za 16 z zakresu 3 punktów, Walker zakończył 8 za 17 z pola. Houser miał 14 punktów i 10 zbiórek, podczas gdy Hogarth miał 13 punktów i cztery asysty. Sissoko dodał osiem punktów i 10 zbiórek, kończąc z czterema faulami i zablokował parę strzałów w ostatnich dwóch minutach.

READ  Co wiemy: Novak Djokovic i Australian Open Chronology

„Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa” – powiedziała Sissoko. „To było trudne zwycięstwo, ale bardzo się cieszę, że wróciłem do Sweet 16. Program jest na miejscu”.

Oliver-Maxens Propzer miał 16 punktów, a Kam Jones dodał 14 dla Marquette (29-6), który nie osiągnął Sweet 16 od czasu wygrania Elite Eight w 2013 roku. MSU trzymał napastnika Golden Eagles, Tylera Kolka, do siedmiu punktów i wymusił sześć z 16 strat swojego zespołu, ale dodał także pięć asyst i cztery zbiórki. Ozo Igotaro miał 10 punktów i siedem tablic.

Marquette wygrał 10 meczów z rzędu i 20 z ostatnich 22 w niedzielę. Złote Orły strzeliły zaledwie 38,5% i zdobyły drugą najmniejszą liczbę punktów w sezonie.

– Ofensywnie nie jest to jeden z naszych najlepszych meczów – powiedział trener Marquette, Shaka Smart. „Myślę, że agresywność Michigan State, ich fizyczność, zraniły nas. Chcieliśmy powtórzyć wiele zagrań. Ale kiedy grasz w turnieju NCAA, nie możesz powtórzyć. To była dla nas trudna pigułka do przełknięcia”.

Powolny start

Sprawy nie mogły zacząć się gorzej dla MSU, ani nie mogły się odwrócić w mgnieniu oka. Stevie Mitchell sięgnął do kieszeni po tym, jak Hogarth pokonał napiwek Spartan, a strażnik Marquette szybko go ułożył.

Ale to nie zraziło młodszego rozgrywającego Spartan, który natychmiast wszedł na boisko, pokonał Maddy Sissoko za wsad po uzyskanym posiadaniu, a następnie wyjechał ze skrzydła, by wykonać lay-up. Trzypunktowy rzut Hoggarda po skoczku Walkera zmusił trenera Golden Eagles, Shakę Smarta, do ogłoszenia przerwy na żądanie na 3:14 do końca meczu. Następnie Malik Hall wykonał lay-up na bieg 11-0 MSU.

„Byli twardzi” – powiedział Izzo o obronie Marquette’a. „Mam na myśli to, że zaczął kraść piłkę pierwszemu facetowi (z Hoggard) i atakowali go przez cały dzień. Myślę, że AJ dorósł, ponieważ powiedziałem mu, że może to zrobić. Wtedy umarł. Potem zrobił dwa z rzędu. Zrobił duże zagrania. I myślę, że zrobił kilka dużych kroków i to było kluczowe.

READ  Aaron Judge pobił rekord jednego sezonu American League home run z 62.

Co oni mówią:Stan Michigan w marcowym szaleństwie: Tom Izzo dominuje w drugiej grze

MSU utrzymywało Złote Orły bez rzutu karnego przez 6:21, po czym przez prawie trzy minuty minęło kolejne bezbramkowe spotkanie, kiedy Houser zdobył siedem punktów w pierwszej połowie. Spartanie zamienili również pięć zbiórek ofensywnych na siedem punktów, nie rezygnując z okazji drugiej szansy po drugiej stronie.

To wtedy Marquette zrobił swój bieg, zmienił presję obronną, dobrze się zregenerował i zagwizdał.

Hoggard został wezwany do faulu na 5:23 do końca jego drugich i ostatnich siedmiu minut połowy, jeden z siedmiu fauli przeciwko MSU. Marquette wtrącił się sześcioma gwizdkami w ciągu 2:50, w tym wsad Prospera przez kontakt Carsona Coopera.

Golden Eagles oddalili się o trzy punkty po rzutach za trzy od Bena Goulda i Prospera, ale MSU zwiększyło prowadzenie do 33-28 w przerwie.

Spartanie mieli przewagę 18-8 w punktach malowania i przewagę 20-12 w odbiciu, dzięki siódemce Hausera i piątce Sissoko.

Marquette odbił się po starcie 3 na 11 z gry, wykonując sześć z ostatnich 13 prób i cztery z ostatnich sześciu prób za 3 punkty. Prosper miał dziewięć punktów, a Cam Jones osiem.

Drużyna drugiej połowy

Ten rozmach w końcówce połowy przeniósł się do Golden Eagles, gdy Prosper wywiercił parę trójek, a Ozo Igotaro lay-up w pierwszej 2:10 drugiej połowy, uzyskując bieg 8-0.

„Myślę, że nasi chłopcy pokazali niesamowity charakter i walczyli, aby doprowadzić nas do trzypunktowej przewagi z 13. miejsca w dół” – powiedział Smart.

Tymczasem MSU rozpoczął 2-za-10 z czterema obrotami w ciągu pierwszych 9½ minuty. Na ponad osiem minut przed końcem meczu Walker-Hall-Akins-Houser rzucił 0 na 14 z dystansu za 3 punkty, zanim Hogarth wykonał tylko jedną próbę na początku gry.

Ale obrona i gra wewnątrz łuku utrzymały w nim Spartan. Hogarth uderzył w linię, aby zagrać za trzy punkty, aby zatrzymać bieg Marquette i zremisować grę na 36. MSU prowadził 12-6 przez następne 9:27, utrzymując Złote Orły w strzelaniu 2 za 7. Kluczowy moment w biegu nastąpił, gdy Prosper został odgwizdany za rażący faul za powalenie Housera na linii bazowej na 8:20 przed końcem. Houser trafił parę rzutów wolnych, MSU utrzymało piłkę, a Walker został sfaulowany i dodał kolejną parę, co dało wynik 48-42.

READ  Horoskop Strzelca na wrzesień 2022 r.

„Myślę, że musimy odłożyć kapelusze na obronę i to właśnie musimy zrobić” – powiedział Houser, który trafił 3 z 8 z zakresu 3 punktów tylko na jednym z trzech. „Strzały nie padały dziś wieczorem, ale i tak wykonaliśmy robotę”.

Jones zdjął trójkę, a Sissoko, Cooper i Hogarth popełnili faule w czwartej. Ikhotaro następnie zdobył sześć punktów, ale nie trafił w rzut wolny, który mógłby go zremisować. Zamiast tego Spartanie zrewanżowali się, a Hogarth został sfaulowany i podzielił parę, zwiększając prowadzenie do 53-51.

MSU zatrzymał się w obronie, a następnie Hauser ostatecznie zakończył 3-punktową suszę MSU z prawego rogu. Jones odpowiedział, aby zredukować do dwóch, a następnie Propser podzielił parę, aby była to gra jednopunktowa z 3:36 do końca.

Wtedy Walker, Hogarth i ich zespół upewnili się, że Izzo wrócił do Sweet 16. Nowy Jork czeka.

„To znaczy wszystko” – powiedział Walker z Westbury w stanie Nowy Jork na Long Island. „Dorastanie, oglądanie wszystkiego i zabawa w ogrodzie to wiele znaczy. … Muszę teraz dać trenerowi pizzę. I przejażdżkę bryczką”.

Skontaktuj się z Chrisem Solarim: [email protected]. Śledź go na Twitterze @kryssolari.

Przeczytaj więcej o Michigan State Spartan i zapisz się do naszego biuletynu Spartans.