Jak marka SHEBA® odnawia tropikalne rafy na świecie

Kiedy myślisz o karmie dla kotów, przywracanie raf koralowych nie jest pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl.

Saba® Marka chce to zmienić.

W rzeczywistości marka karmy dla kotów Sheba Hope rozwija sięDzięki wieloletniemu zaangażowaniu w odbudowę raf koralowych, projekt pracuje od lat, aby zapewnić przyszłość z większą ilością ryb. W ciągu ostatnich 15 lat firma Mars, spółka macierzysta marki SHEBA, oraz sama marka zainwestowały w badania, rozwój i zaangażowanie społeczności ponad 16 milionów dolarów.

Dziś więcej koralowców, jutro więcej ryb

W 2019 roku marka SHEBA rozpoczęła prace nad Hope Reef, częścią globalnego ruchu na rzecz odbudowy raf koralowych na całym świecie. Odsłonięta w 2021 roku Hope Reef – położona u wybrzeży Sulawesi w Indonezji – jest jedną z największych na świecie naprawionych raf koralowych. Oglądany z góry zawiera słowo „NADZIEJA” i stał się historycznym punktem orientacyjnym w Google Earth. Wewnętrzny monitoring Marsa i dane pokazują, że po przywróceniu Hope Reef wzrost koralowców wzrósł z 2% do 70%, a populacja ryb wzrosła o 260%, przy 64% wzroście liczby gatunków ryb.

Dzięki programowi Sheba Hope Grows™ istnieje 30 miejsc renaturyzacji w 10 krajach na pięciu kontynentach, a obecnie w Stanach Zjednoczonych organizacja non-profit Kuliana Coral Reefs pomaga w odbudowie i ochronie Hawajów.`I ekosystemy koralowe i rodzime.

Guliana Reef została założona w 2019 roku przez rdzennych Hawajczyków, rybaków, surferów, płetwonurków, naukowców i działaczy na rzecz ochrony środowiska morskiego. Ta organizacja zajmuje się odbudową Hawajów`Zniszczyłem rafy koralowe, wspierając odporne ekosystemy morskie. Podejście do prac renowacyjnych polega na połączeniu lokalnej wiedzy z nowoczesnymi praktykami naukowymi, takimi jak monitorowanie lokalnych raf, śledzenie sukcesu przywracanych raf koralowych i liczenie populacji zwierząt morskich, aby podejmować decyzje dotyczące zarządzania oparte na ekosystemie.

Marka Sheba i Culiana Coral Reefs poczuwają się do odpowiedzialności za środowisko

Dla marki SHEBA wszystko sprowadza się do dostarczania wysokiej jakości i pożywnej karmy dla kotów przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska morskiego na świecie. Przede wszystkim zrównoważone rybołówstwo zależy od zasobów morskich.

READ  Policja w Papui zatrudni 10 000 pracowników

Koralowce Culiana mają również odpowiedzialność z nazwy. Słowo „kuliana” w języku hawajskim oznacza „wzajemną odpowiedzialność”, czerpiąc z głębokiego emocjonalnego i duchowego związku między światem przyrody a rdzennymi Hawajczykami. Aby uhonorować czyjąś „kuliana”, Hawajczycy muszą dbać, pielęgnować i kochać rafy koralowe (i wszystkie żywe stworzenia), a koralowce mają wzajemny obowiązek karmienia i kochania Hawajczyków.

Dzięki wsparciu marki Sheeba, Kuliana Coral Reefs przywraca zniszczone rafy koralowe na Hawajach, aby mogły przetrwać w sposób naturalny i bez dalszej interwencji człowieka. Organizacja jest teraz w stanie zmierzyć swoją działalność i stworzyć model repliki, maksymalizując jej wpływ i zwiększając skalę prac rehabilitacyjnych z ostatnich lat.

Pokazując światu, że istnieje stworzone przez człowieka rozwiązanie tego stworzonego przez człowieka problemu, które można wdrożyć na dużą skalę, marka SHEBA i Guliana Reefs nadal wzbudzają zaufanie, budują rozpęd i pokazują, że jest to możliwe. Bardziej stabilna populacja ryb w nadchodzących latach.

Odbudowa raf koralowych ratuje nie tylko gatunki, ale także społeczności

Według National Ocean Service i Smithsonian Ocean Portal zmiana klimatu jest głównym powodem obumierania raf koralowych. Rosnące temperatury oceanów powodują, że bardzo wrażliwe na temperaturę koralowce ulegają wybielaniu, co jest pierwszą oznaką śmierci koralowców. Śmierć koralowców prowadzi do zniszczenia ekosystemów morskich, a wraz z nią do zniszczenia ryb.

I to nie wszystko: tak, więcej koralowców oznacza więcej ryb, a według Global Seafood Alliance naukowcy szacują, że bez interwencji 90% światowych raf tropikalnych zniknie do 2043 r., zagrażając i prawie zagrażając 25% światowego życia morskiego . Pół miliarda ludzi jest od nich bezpośrednio zależnych.

Przywracanie raf koralowych to ważny krok nie tylko w kierunku ochrony zdrowia i różnorodności biologicznej naszej planety, ale także pomagania wielu lokalnym społecznościom na całym świecie, które są od nich zależne w zakresie żywności, dochodów i ochrony wybrzeża.

READ  Pełniący obowiązki gubernatora Heru Budi twierdzi, że Dżakarta pozostaje stolicą kraju i oczekuje na dekret prezydenta

Dowiedz się więcej o misji Sheby polegającej na odnowie raf koralowych planety.

Ten post został stworzony przez The Sheba® Marka z Insider Studios.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *