Giełdy zaczynają październik wielkim boomem


Nowy Jork
CNN Biznes

Akcje otworzyły się w październiku z większą ilością smakołyków niż sztuczek dla inwestorów. Choć rynek zacznie rosnąć w czwartym kwartale Obawy o kondycję finansową europejskiego giganta bankowego Credit Suisse i słabe dane gospodarcze.

The Dow 765 punktów lub 2,7% więcej. Był to największy zysk od połowy lipca. The Nasdaq I S&P 500 odpowiednio 2,3% i 2,6%. Akcje zakończyły wrzesień (i trzeci kwartał) z hukiem w piątek.

Na znak, jak niestabilny jest rynek, wszystkie akcje z wyjątkiem jednej z 30 akcji Dow zakończyły w poniedziałek wzrosty — w końcu były niższe w piątek. (Johnson i Johnson

(JNJ)
(To była samotna wpadka w poniedziałek.)

Inwestorzy są coraz bardziej zaniepokojeni zapalenie Jak ostatecznie zakończą się agresywne podwyżki stóp Rezerwy Federalnej w celu kontrolowania rosnących cen doprowadzi gospodarkę do recesji.

W tym roku zapasy spadły jeszcze bardziej. I to Wskaźnik strachu i chciwości w biznesie CNN, który mierzy siedem wskaźników nastrojów inwestorów, pokazuje bardziej ekstremalne poziomy strachu. Jednak poniedziałkowy wzrost rynku może być przewrotnym rajdem „zła wiadomość staje się dobrą wiadomością”.

Obawy przed rosnącym stresem w Credit Suisse

(CS)
Może to skłonić bank centralny do spowolnienia tempa podwyżek stóp. Wydaje się, że inwestorzy na rynku obligacji również na to stawiają. Rentowność benchmarkowej 10-letniej obligacji skarbowej USA, W zeszłym tygodniu krótko wzrósł o 4%Spadł w ostatnich dniach iw poniedziałek ponownie był na najniższym poziomie 3,66%.

Oczywiście nadal problemem jest inflacja. Ale jeśli Fed i inne banki centralne muszą się teraz obawiać, jak niespokojny europejski bank może doprowadzić do dalszej finansowej zarazy, może to nie być najlepszy czas na podnoszenie stóp o historyczne kwoty.

Tydzień temu handlowcy wyceniali 70% szans na podniesienie stóp procentowych o trzy czwarte punktu procentowego po raz czwarty z rzędu na spotkaniu 2 listopada. Teraz Są szanse na tak duże podwyżki stóp Prawdopodobieństwo bardzo skromnego wzrostu o pół punktu spada do około 50%.

READ  Cztery osoby zginęły w katastrofie samolotu wojskowego w Kalifornii

Najnowsze dane z amerykańskiego przemysłu mogą również dać bankowi centralnemu powód do ponownego rozważenia, o ile podnieść stopy procentowe.

Institute for Supply Management, stowarzyszenie gospodarcze non-profit, poinformowało, że jego wpływowy indeks produkcji spadł od sierpnia i był poniżej prognoz Wall Street. Może to oznaczać, że podwyżki stóp przez bank centralny już przynoszą pożądany efekt w postaci spowolnienia gospodarki i obniżenia inflacji.

„Gospodarka zwalnia – i jest to coraz bardziej widoczne w sektorze produkcyjnym. Dobrą wiadomością jest to, że pojawiają się pozytywne sygnały, że ceny się stabilizują” – powiedział Jim Baird, dyrektor ds. inwestycji w Plante Moran Financial Advisors, w poniedziałkowym oświadczeniu.

Skok cen ropy, choć niepożądana wiadomość dla konsumentów, podniósł w poniedziałek akcje spółek energetycznych.

Szewron

(CVX)
Najlepiej wypadł Dow Stock, a sektor energetyczny najlepiej wypadł w indeksie S&P 500. Zapasy ropy nadal rosły Zalecane oświadczenia Spotkanie OPEC+ producentów ropy naftowej Rozważane zmniejszenie produkcji Spróbuj odwrócić ostatni duży spadek cen ropy.

Inwestorzy mogą też znaleźć pocieszenie w funcie brytyjskim, który ostatnio był naprawdę niski Dolar amerykański spadł do rekordowo niskiego poziomu w stosunku do dolaraNowa Anglia odzyskana po Govt Porzucił kontrowersyjny plan obniżenia podatków Dla bogatych Brytyjczyków.

Obawy przed silnym funtem można rozwiać Rosnące rentowności obligacji oraz rosnące koszty kredytu w Wielkiej Brytanii.

W wiadomościach korporacyjnych Tesla

(TSLA)
Była to jedna z nielicznych spółek, które nie brały udziału w poniedziałkowym rajdzie. Akcje firmy samochodów elektrycznych Elona Muska spadły o prawie 9% Dane dotyczące dostaw i produkcji w trzecim kwartale były rozczarowujące koniec tygodnia.

Tymczasem Tesla rywalizuje z G.M

(GM)
wzrosła po odnotowaniu wyższej niż oczekiwano sprzedaży w trzecim kwartale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *