Dżakarta tymczasowo zamyka sześć elektrowni węglowych i trzy huty stali

JAKARTA (ANTARA) – Rząd prowincji Dżakarta tymczasowo zamknął sześć rezerw dla fabryk węgla i trzech hut stali ze względu na niespełnianie norm środowiskowych.

„Pierwszy plan działania zakłada tymczasowe zamknięcie sześciu zakładów składowania węgla i trzech hut stali” – powiedziała ratuszowi Erni Belita Fitratunnisa, szefowa ds. kontroli zanieczyszczeń i wpływu na środowisko w Służbie Ochrony Środowiska w Dżakarcie. Piątek.

Według Fitratunnisy podejrzewa się, że tymczasowo zamknięte fabryki przyczyniają się do wzrostu zanieczyszczenia powietrza w Dżakarcie.

Zauważył, że środki kontrolne podejmuje Ministerstwo Środowiska i Leśnictwa (KLHK) lub Służba Ochrony Środowiska Dżakarty.

Fitratunnisa podkreśliła potrzebę spełnienia wymogów ochrony jakości powietrza przez działalność przemysłową wykorzystującą węgiel jako surowiec.

„Dlatego nakładamy sankcje administracyjne w formie tymczasowego zamknięcia” – powiedział.

Ostrzegł, że samorząd regionalny uszczelni posesje, jeśli sześć branż nie zastosuje się do przepisów zapewniających jakość powietrza w określonym terminie.

„Jeśli nie będzie poprawy w zarządzaniu środowiskowym, przejdziemy do kolejnego kroku, czyli uszczelnienia i trwałego zamknięcia” – zauważył.

Tymczasem trzy huty stali zostały tymczasowo zamknięte z powodu braku odpowiedniego certyfikatu operacyjnego (SLO), zauważył Fitratunnisa.

Zauważył, że jeśli trzy branże spełnią SLO, tymczasowe zamknięcie zostanie zniesione jako jeden z wymogów zarządzania środowiskowego.

Powiedział, że rząd regionalny tymczasowo zamknął także przemysł węgla drzewnego z łupin orzecha kokosowego w Lubang Buaya we wschodniej Dżakarcie, a także kilka gałęzi przemysłu związanych z surowcami węglowymi i stalowymi.

Fitratunnisa zauważył, że jego zespół rutynowo monitoruje każdą branżę w rejonie Dżakarty. Nadzór prowadzony jest w formie dwóch schematów, mianowicie nadzoru pasywnego w formie raportów organizacji biznesowej i nadzoru aktywnego w formie ankiet przeprowadzanych przez rząd w celu sprawdzenia działalności każdej branży lub firmy.

Powiązane wiadomości: Rząd priorytetowo traktuje walkę z zanieczyszczeniem powietrza: Wiceminister
Powiązane wiadomości: Grupa zadaniowa przygotowuje wielostopniowe zakazy dla osób naruszających zasady zanieczyszczania powietrza
Powiązane wiadomości: Rząd monitoruje 32 fabryki podejrzane o zanieczyszczenie powietrza

READ  Samolot uderzył w linię energetyczną w hrabstwie Montgomery w stanie Maryland.

Przetłumaczone przez: Siti Noorhaliza, Resinda S
Autor: Sri Haryati
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *