Kontrakty terminowe na akcje wzrosły o cal, ponieważ Wall Street czeka na wyniki wyborów w połowie kadencji

Handlowcy pracują na parkiecie Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych (NYSE) 27 października 2022 r. w Nowym Jorku. Akcje kontynuowały wzrosty w czwartek, a Dow wzrósł o prawie 400 punktów po nowym raporcie PKB, który przekroczył oczekiwania.

Spencera Platta | Getty Images Aktualności | Dobre zdjęcia

W rezultacie kontrakty terminowe na akcje wzrosły – po ostatnich wzrostach rynkowych – Wybory w połowie kadencji Przejął kontrolę nad Izbą Reprezentantów i Senatem USA.

Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,22%, a kontrakty terminowe na Dow o 29 punktów. Kontrakty terminowe na Nasdaq 100 były notowane o 0,5% wyżej.

Akcje spadają trzy dni z rzędu wzrostów, więc może nastąpić przerwa. Dow zyskał we wtorek 333 punkty, trzecią z rzędu sesję wzrostów o ponad 1%. Wzrost na giełdach można częściowo przypisać wyborom w Waszyngtonie, które, jak oczekiwano, wygrają republikanie na Wall Street.

Ale kontrola nad Izbami Kongresu nie była jak dotąd oczywista z dnia na dzień.

Główny amerykański strateg ds. akcji Morgan Stanley, Mike Wilson, powiedział CNBC:Dzwonek zamykający„Jeśli ostatecznie stanie się podzielonym rządem, pomoże to złagodzić obawy o inflację i wyższe stopy procentowe w przyszłości.

„Wygląda na to, że Republikanie z Izby Reprezentantów idą drogą” – powiedział Wilson. „To oznacza impas. Prawdopodobnie osiągnięty zostanie najniższy koszt finansowy”.

Ostatnie ożywienie na rynku ma miejsce na początku silnej sezonowości. Historycznie rzecz biorąc, akcje rosną po wyborach śródokresowych i wynikającej z nich przejrzystości polityki, a ostatnie dwa miesiące roku są uważane za dobry czas dla inwestorów.

Jedną z akcji ważących na przyszłość był Disney, który spadł o ponad 6% w przedłużonym obrocie po tym, jak gigant rozrywkowy pominął szacunki dotyczące górnej i dolnej linii. fiskalny czwarty kwartał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *