Disney i inne amerykańskie firmy oferują korzyści z podróży aborcyjnych po zakończeniu RAW

Nowy Jork, 24 czerwca (Reuters) – amerykańskie firmy, w tym Walt Disney Co. (DIS.N) I Facebook macierzysty Meta Platforms Inc (META.O) Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych orzekł w piątek, że Roe przeciwko Wade będzie musiał zwrócić pracownikom, jeśli będą musieli podróżować w celu wykonania aborcji.

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych uchylił w piątek przełomowe orzeczenie z 1973 r. uznające konstytucyjne prawo kobiety do aborcji, dając Republikanom i religijnym konserwatystom oraz Republikanom i religijnym konserwatystom decydujące zwycięstwo w kryminalizacji tej praktyki w niektórych stanach. Czytaj więcej

Oczekuje się, że wiele stanów po tym orzeczeniu jeszcze bardziej ograniczy lub zabroni aborcji, co utrudni kobietom przerywanie ciąży do czasu przeprowadzki do stanów, w których praktyka ta jest dozwolona.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Na przykład ustawa, która weszła w życie w sierpniu w Oklahomie, zakazuje aborcji z wyjątkiem nagłych przypadków medycznych i przewiduje grzywny do 100 000 dolarów i do 10 lat więzienia za naruszenie prawa. Stany, które oferują ochronę przed aborcją, to Nowy Jork i Maryland. Czytaj więcej

Rzecznik Disneya powiedział w piątek personelowi, że Disney jest zaangażowany w zapewnienie wszechstronnego dostępu do wysokiej jakości opieki zdrowotnej, w tym aborcji. Czytaj więcej

Powiedział, że korzyści firmy, w tym aborcja, zrekompensują koszty pracowników, którzy muszą przenieść się do innej lokalizacji, aby uzyskać dostęp do opieki.

Rzeczniczka powiedziała, że ​​meta zwróci koszty podróży pracownikom poszukującym opieki reprodukcyjnej poza stanem, ale firma „ocenia, jak najlepiej to zrobić, biorąc pod uwagę związane z tym kwestie prawne”.

Artykuły sportowe Dickin (TKSN) Dyrektor generalna Lauren Hobart powiedziała LinkedIn, że firma zapłaci pracownikom lub członkom ich rodzin do 4000 dolarów za podróż, jeśli pobliska aborcja nie będzie dostępna.

READ  Jokowi ma dzisiaj spotkać się z lekarzem Mahfudem w sprawie rezygnacji ministra

Firmy, które płacą za podróże związane z aborcją, mogą również podlegać procesom sądowym ze strony grup antyaborcyjnych i stanów rządzonych przez Republikanów, a także mogą podlegać sankcjom karnym.

Zwolennicy jej sprawy pracowali nad udostępnieniem w Internecie rzeczywistego zapisu tego oświadczenia.

Właściwy podnośnik firmy leczniczej (LIFT.O) Powiedział, że będzie prawnie chronił kierowców w przypadkach aborcji, dodając, że rozszerzy najnowszą politykę w miarę uchwalania nowych przepisów stanowych. „Żaden kierowca nie musi pytać, dokąd jadą i dlaczego”, powiedział rzecznik.

Projekt orzeczenia Sądu Najwyższego w sprawie aborcji wyciekł w maju. W tym czasie wiele firm, w tym internetowa witryna badawcza Yelp (ŻÓŁTA.N)Microsoft Corp. (MSFT.O)I Tesla (TSLA.O), powiedział, aby pomóc zrekompensować koszty podróży dla personelu poszukującego usług hodowlanych. Jabłko (AAPL.O) Wielokrotnie stwierdzał, że wspiera personel podejmujący samodzielne decyzje dotyczące zdrowia reprodukcyjnego oraz że jego opieka zdrowotna obejmuje podróżowanie do usług, które nie są dostępne w pobliżu.

Jeremy Stoppelman, współzałożyciel i dyrektor generalny Yelp, powiedział w piątek w oświadczeniu, że orzeczenie „zagraża zdrowiu kobiet, neguje ich prawa człowieka i grozi osłabieniem naszych postępów w kierunku równości płci w miejscu pracy”.

Alaska Air Group (ALK.N)Rodzice Alaska Airlines powiedzieli w piątek, że „jeśli pewne procedury medyczne i zabiegi nie są dostępne w Twoim miejscu zamieszkania, podróż zostanie zwrócona. Dzisiejsze orzeczenie Sądu Najwyższego tego nie zmieni”.

Inne firmy, w tym Johnson & Johnson, oferują korzyści (JNJ.N)Serwisy randkowe OkCupid i Bumble Inc (BMBL.O)Netflix Inc (NFLX.O) I JPMorgan Chase & Co. (JPMN), Największy bank w kraju. Czytaj więcej

OkCupid wysłał wiadomości w aplikacji do klientów w 26 stanach, zakazując aborcji i przygotowując się do walki politycznej. Melissa Hobli, dyrektor ds. marketingu w OkCupid, zamieściła na Twitterze kopię wiadomości: „Działaj teraz, dzwoniąc do swoich przedstawicieli i żądając wolności i wyboru.

Raport Nivedity Balu i Tiyashi Dutty w Bangalore, Dona Similevsky’ego w Los Angeles, Dainsoli Oladipo i Daniela Weisnera w Nowym Jorku oraz Davida Shepherdsona w Waszyngtonie; Anna Kierowca napisała; Montaż przez Phila Bergroda i Rosalpa O’Brien

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *