Niektórzy zwolennicy negacji wyborów w 2020 r. wygrają wyścigi stanowe, projekty CNN

Kandydat do Senatu Pensylwanii, John Fetterman, przemawia do zwolenników podczas kolacji wyborczej w Pittsburghu we wtorek. (Justin Merriman/Bloomberg/Getty Images)

The Bitwa o kontrolę Kluczowe rasy w Kongresie — zarówno Izba, jak i Senat — słabną, a Demokraci niszczą republikańskie nadzieje na czerwony przypływ, a obie partie trzymają się nadziei na wygranie wąskiej większości.

Republikanie rozpoczęli wieczór zwycięstwem na Florydzie, gdzie gubernator Ron DeSantis wygrał w latynoskich, historycznie demokratycznych regionach w drodze do bezpardonowego zwycięstwa, które może posłużyć jako trampolina do wyborów prezydenckich w 2024 roku.

Ale w ciągu następnych kilku godzin Demokraci walczyli. W Pensylwanii gubernator Partii Demokratycznej John Fetterman pokonał republikanina Mehmeda Oza, zastępując ustępującego republikańskiego senatora Pata Toomeya.

Tymczasem bitwa o większość w Izbie – która faworyzuje republikanów – którzy spodziewają się skorzystać z wysokiej inflacji, trendów historycznych i bardziej przyjaznych nowych linii dzielnic po redystrybucji w 2021 r. – pozostaje nierozwiązana.

Oto te Kilka ważnych punktów Ponieważ głosy są nadal liczone w kluczowych wyścigach:

Demokraci dokładają wszelkich starań, aby chronić swoją większość w Senacie: Republikanie nie wstydzą się znaczenia wyścigu senackiego w Pensylwanii: „To wyścig, w którym trzeba wygrać. Jeśli wygramy Pensylwanię, jesteśmy pewni, że zdobędziemy większość” – powiedział Steven Law, przewodniczący czołowego republikańskiego Senatu Super PAC. W środę wczesnym rankiem CNN przewidywało, że Fetterman zostanie następnym senatorem Pensylwanii, pokonując Oza w najdroższej i najdroższej kampanii senackiej w kraju. Zwycięstwo Fettermana było dla Demokratów piorunującym ciosem.

Demokraci i przedmieścia: Przedmieścia w całym kraju przeszły długą drogę, aby pomóc Demokratom uniknąć znaczącej czerwonej fali. Republikanie nadal mogą wygrać Izbę, ale jeśli wybory w 2022 r. przyniosą czerwony przypływ, prawdopodobnie odniosą zwycięstwa na przedmieściach, które jeszcze się nie zmaterializowały. Republikanie odnieśli pewne zwycięstwa na przedmieściach – CNN przewiduje, że Brandon Ogles będzie zwycięzcą w dzielnicy wokół Nashville, Tom Keen Jr. w podmiejskiej dzielnicy New Jersey i Rich McCormick w dzielnicy obejmującej północne przedmieścia Atlanty – ale to były ich straty. GOP dużo mówił o wielkości fali.

READ  Oświadczenie Mar-a-Lago: Sędzia zdecyduje, czy kluczowy dokument Trumpa został otwarty

Podział decyzji Virginia dostarcza wczesnych sygnałów: Trzy wyścigi domów kontrolowanych przez Demokratów w Wirginii były powszechnie postrzegane jako wczesny sygnał ostrzegawczy przed wynikami wieczoru. Demokraci wygrali dwa hrabstwa Wirginii w 2020 roku. CNN przewiduje, że demokratka Jennifer Wexton wygrała swoją kandydaturę na reelekcję w 10. dzielnicy Wirginii. W jeszcze bardziej konkurencyjnym wyścigu, reprezentantka CNN Abigail Spanberger wygrała reelekcję w 7. dzielnicy Wirginii. Ale Demokraci przegrali w południowo-wschodniej Wirginii, stanie republikańskim, w którym Sen. CNN przewiduje, że Jen Gickens pokona demokratkę Elaine Lurię.

Kolejny członek komitetu z 6 stycznia stracił: CNN przewidywała, że ​​Luria, członkini Izby Specjalnej badającej atak z 6 stycznia na Kapitol, straciła swoją siedzibę w Virginia Beach. Pokonał byłego reprezentanta GOP Scotta Taylora w 2018 i 2020 roku. Ale dzielnica okazała się nieco korzystnym terenem dla republikanów w redystrykcji: Biden miał poprzednią wersję o 5 punktów i straciłby nową dzielnicę o 2 punkty.

Gubernator Florydy Ron DeSantis przemawia do zwolenników podczas kolacji wyborczej we wtorek, 8 listopada, w Tampie.
Gubernator Florydy Ron DeSantis przemawia do zwolenników podczas kolacji wyborczej we wtorek, 8 listopada, w Tampie. (Marco Bello/Reuters)

DeSantis i 2024: Na Florydzie gubernator Ron DeSantis poprowadził dominujący bilet Republikanów na Florydzie — zapewniając historyczne głosowanie na terytorium Demokratów, aby pokonać Demokratycznego Republikanina Charliego Crista. DeSantis prowadził prawie 20 punktów procentowych z 92% głosów, a Senator 17 punktów. Łatwe zwycięstwa Marco Rubio wystarczyły, by zakwestionować status Florydy jako narodowej perednicy.

GOP osiąga zyski z Latynosami na Florydzie: Republikanie mieli nadzieję, że uda im się wykorzystać wtargnięcie Trumpa wśród latynoskich wyborców w 2020 roku, trend, który może zmienić krajobraz polityczny w wielu stanach swingowych, jeśli się utrzyma. Był silny, wczesny sygnał, że GOP nadal osiąga zyski w hrabstwie Miami-Dade, które ma dużą populację kubańską. Ale minie trochę czasu, zanim w pełni będziemy wiedzieć, czy te zdobycze GOP utrzymają się poza Florydą.

Zwycięstwo o prawa do aborcji: W Michigan demokratyczna gubernatorka Gretchen Whitmer — która swoją kampanię reelekcji zbudowała na udanych próbach zablokowania egzekwowania stanowego prawa zakazującego aborcji z 1931 r. — pokonała republikańskiego pretendenta Tudora Dixona, który prowadził kampanię na rzecz wojen kulturowych. Wyborcy z Michigan zatwierdzili popieraną przez Whitmera poprawkę do konstytucji stanowej, która uchyliłaby to prawo z 1931 roku i gwarantowała prawo do aborcji. Wyborcy w Kalifornii i Vermont przyjęli zielone światło poprawki do konstytucji, aby uwzględnić prawo do aborcji.

READ  Połowa pacjentów samodzielnie aplikuje sobie krople do oczu w niewłaściwy sposób

Pierwsza noc: W górę iw dół, w stanach czerwonych i niebieskich kandydaci obu partii świętują rekordowe zwycięstwa.. Przeczytaj o niektórych z nich Tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *