Kontrakty terminowe na akcje spadają, gdy inwestorzy rozważają gołębie ostrzeżenie FedEx

Kontrakty terminowe na amerykańskie akcje spadły w piątek, gdy Wall Street zmierzała do tygodnia dużych strat, a inwestorzy wchłonęli ponure zyski FedEx, ostrzegając przed globalną gospodarką.

Średnie kontrakty terminowe na kontrakty terminowe Dow Jones spadły o 276 punktów, czyli o 9%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 spadły odpowiednio o 1% i 1,2%. W czwartek Dow spadł o 173 punkty, czyli 0,56%, do najniższego poziomu zamknięcia od 14 lipca.

Akcje FedEx spadły o 19% po firmie spedycyjnej Wycofał swoje całoroczne wytyczne Powiedział też, że wdroży środki cięcia kosztów, aby zwalczyć miękkie globalne wolumeny eksportu, gdy światowa gospodarka „znacznie się pogorszyła”. Akcje transportowe są ogólnie postrzegane jako wiodący wskaźnik ekonomiczny, więc zapowiedź FedEx może przyczynić się do szerszego piątkowego spadku.

„To jest w dużej mierze perednica, z pewnością tradycyjnie”, powiedział Robert Teeter z Silvercrest Asset Management w programie CNBC „Global Exchange”. „[But] Myślę, że jedną z rzeczy, które widzieliśmy w tej pandemicznej i postpandemicznej gospodarce, jest to, że różne sektory mają różne cykle”.

„Nie ma wątpliwości, że wiadomości nie są pozytywne i na pewno dotyczą znaczenia przyszłych marż, które naszym zdaniem są firmą opartą na wynikach firmy” – dodał Dieter.

Trzy główne średnie były na dobrej drodze przez czwarty tydzień na pięć przegranych, ponieważ wzrost powrotów wygląda jak odbicie na rynku bessy. Dow Jones Industrial Average spadł w tym tygodniu o 3,70%, podczas gdy S&P 500 spadł o 4,08%. Nasdaq Composite spadł o 4,62%, prowadząc do najgorszej tygodniowej straty od czerwca.

Duże straty we wtorek nastąpiły po zaskakująco chłodnym odczytaniu w sierpniowym raporcie indeksu cen towarów i usług konsumenckich, przy czym Dow stracił 1200 punktów w najgorszym spadku od dwóch lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *