Akcje spadły po tym, jak FedEx ostrzegł przed globalnym spowolnieniem

Dow stracił 140 punktów, czyli 0,5%. S&P 500 spadł o 0,7%, a Nasdaq Composite spadł o 0,9%.

Wszystkie trzy główne indeksy odnotowały swój czwarty tydzień strat w ciągu ostatnich pięciu. Dow spadł w ciągu tygodnia o 4,1%, podczas gdy S&P 500 i Nasdaq spadły odpowiednio o 5% i 5,5%.

Akcje FedEx spadły po spółce o prawie 22% Wycofał swoje całoroczne wytyczne pod koniec czwartku i ostrzegł, że spowolniona gospodarka zmniejszy swoje docelowe przychody o 500 milionów dolarów. Słabnąca gospodarka światowa zebrała swoje żniwo, szczególnie w Azji i Europie FedEx (FDX) (FDX) firma zajmująca się dostawami ekspresowymi. Spółka poinformowała, że ​​w ostatnich tygodniach kwartału znacznie osłabł popyt na pakiety.

Podczas czwartkowego wywiadu dla CNBC dyrektor generalny FedEx Raj Subramaniam został zapytany, czy uważa, że ​​spowolnienie w jego biznesie jest oznaką początku globalnej recesji.

– Tak myślę – odpowiedział. „Te liczby nie wyglądają dobrze”.

Oznacza to najgorszy jednodniowy spadek w historii FedEx — 16% spadek w dniu krachu giełdowego w 1987 roku. Indeks Dow Transportation spadł o ponad 5% w piątek i konkurencyjny FedEx, UPS (UPS)I spadła o około 5%.

Akcje transportowe są uważane za wiodący wskaźnik rynku, a FedEx w szczególności uważany jest za lidera rynku. Ogłoszenie może przyczynić się do szerszego spadku na rynku, który już wkracza w wielki tydzień strat.

Jednak niektórzy analitycy uważają, że Amazon może być winny za bóle głowy FedEx. „Amazonka (AMZN) [recently] Wprowadził bezpłatne oprogramowanie do wysyłki dla sprzedawców i zrezygnował z opłat za wysyłkę” – napisał Jack Atherton z JP Morgan w notatce dla klienta.

„Amazon w ciągu ostatnich kilku lat zgromadził gotówkę w swoich zdolnościach logistycznych, ma nadwyżkę zdolności na własne potrzeby i jest spragniony większej ilości zapasów, które można kierować za pośrednictwem FBA (Fulfillment by Amazon) i potencjalnie obciążać FedEx”.

READ  Dow spada o 1200 punktów za najgorszy dzień od czerwca 2020 r. po letnim raporcie o inflacji

Akcje Amazona spadły w piątek o ponad 2%.

Tak czy inaczej, w przyszłym miesiącu rozpocznie się sezon sprawozdawczy za trzeci kwartał, a ostrzeżenie FedEx pogłębia ponure perspektywy analityków co do oczekiwań dotyczących zysków.

Szacunkowy zysk na akcję za trzeci kwartał Według danych FactSet od końca czerwca spadł o ponad 5,5%. Był to największy kwartalny spadek od drugiego kwartału 2020 r. (kiedy Covid-19 wprowadził USA w recesję).

Komunikat FedEx pojawia się, gdy inwestorzy martwią się słabymi perspektywami gospodarczymi, ponieważ Rezerwa Federalna agresywnie podnosi stopy procentowe, aby okiełznać inflację.

The Wskaźnik nastrojów konsumenckich Uniwersytetu Michigan ma wstępny odczyt za wrzesień Dodając do nieszczęścia inwestorów w piątek, wyniósł on 59,5, najwyższy poziom od kwietnia, ale poniżej szacunków ekonomistów. Wrześniowe badanie wykazało, że respondenci nie spodziewają się, że wysokie ceny spadną w najbliższym czasie, a konsumenci spodziewają się, że inflacja wyniesie 4,6% w ciągu najbliższych 12 miesięcy i 2,8% w ciągu najbliższych pięciu lat.

To zła wiadomość dla inwestorów, ponieważ oczekiwania mogą być samospełniającą się przepowiednią: jeśli konsumenci oczekują, że ceny będą wyższe, będą wydawać więcej i żądać wyższych płac, podczas gdy firmy mogą podnosić ceny, aby dostosować się do wyższego popytu i płac. Jeśli oczekiwania są niskie, mogą ograniczyć wydatki i poprosić o niewielkie podwyżki.

Piątkowy raport o nastrojach konsumentów jest ostatnim ważnym elementem danych ekonomicznych, zanim Rezerwa Federalna omówi w przyszłym tygodniu politykę pieniężną i zdecyduje, czy ponownie podnieść stopy w walce o kontrolę inflacji.

Jednak znaczna część strat rynkowych z tego tygodnia nastąpiła w wyniku kluczowego odczytu inflacji we wtorek, jak podaje sierpniowy indeks cen towarów i usług konsumenckich. Dow stracił 1200 punktów w wiadomościach – to najgorszy spadek od czerwca 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *