Stany Zjednoczone zażądały od pasażerów z Chin okazania negatywnego wyniku testu na Covid-19 przed wejściem na pokład samolotuCNN

Stany Zjednoczone wymagają od wszystkich podróżnych z Chin okazania negatywnego wyniku testu Covid-19 przed przylotem do kraju, ponieważ szybkie złagodzenie ograniczeń Covid-19 przez Pekin może doprowadzić do gwałtownego wzrostu zachorowań.

Federalni urzędnicy ds. zdrowia powiedzieli, że podróżni lecący z Chin do USA powinni przejść test dwa dni przed lotem i przed wejściem na pokład samolotu przedstawić dowód negatywnego testu swoim liniom lotniczym.

Testy mogą być testem PCR lub autotestem antygenu przeprowadzanym za pośrednictwem usługi telezdrowia.

Wymóg ten dotyczy pasażerów lecących bezpośrednio do USA z Chin, a także pasażerów lecących przez popularne bramki krajów trzecich, w tym Seul, Toronto i Vancouver.

Pasażerowie, którzy uzyskali pozytywny wynik testu do 10 dni przed odlotem, zamiast negatywnego wyniku testu mogą przedstawić dokumentację potwierdzającą ich powrót do zdrowia.

Nowe zasady wejdą w życie 5 stycznia o godzinie 12:01 ET.

Urzędnicy amerykańscy wyrazili głębokie zaniepokojenie brakiem przejrzystości Chin w ostatnich przypadkach, w szczególności brakiem informacji o sekwencjonowaniu genetycznym, które mogłyby pomóc w identyfikacji nowych szczepów koronawirusa.

„Te środki nie wyeliminują całego ryzyka ani całkowicie nie zapobiegną przedostawaniu się zakażonych osób do Stanów Zjednoczonych” – powiedział federalny urzędnik ds. Jednak „razem wzięte mogą pomóc ograniczyć liczbę ofiar i dać nam prognozę nowych wariantów”.

Nowy popyt pojawia się w związku z obawami o gwałtowny wzrost liczby przypadków, ponieważ Japonia i Indie ogłosiły środki Covid-19 dla podróżnych z Chin.

Japonia będzie wymagać od osób podróżujących z Chin poddania się testowi Covid-19 od 30 grudnia. Indyjscy urzędnicy powiedzieli, że podróżni z Chin, Japonii, Korei Południowej, Hongkongu i Tajlandii będą musieli okazać dowód negatywnego wyniku testu na Covid-19. Jeśli wynik testu będzie pozytywny, będą musieli udać się do Indii i przejść kwarantannę.

Chiny zaczęły łagodzić surowe środki Covid-19 po ewakuacji kraju Przedłużona polityka zero covid Wcześniej w tym miesiącu. W poniedziałek Chiny ogłosiły, że od 8 stycznia zniosą wymogi kwarantanny dla przybyszów z zagranicy, co stanowi ważny krok w kierunku ponownego otwarcia granic.

READ  KPU ogłasza 204 mln wyborców na listach wyborców w wyborach 2024 r

Ale nagłe zakończenie surowej polityki zdrowotnej Chin zaskoczyło wiele osób w tym kraju i wywarło presję na system opieki zdrowotnej, aby poradził sobie z gwałtownym wzrostem infekcji.

Chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odpowiedziało w środę na doniesienia, że ​​Stany Zjednoczone rozważają wprowadzenie ograniczeń dla podróżnych z Chin, wzywając strony do współpracy w celu zapewnienia bezpiecznego przemieszczania się ludzi między krajami i stabilności globalnych łańcuchów dostaw.

„Wszystkie strony powinny naukowo współpracować przeciwko epidemii, aby zapewnić bezpieczny przepływ ludzi między krajami, utrzymać stabilność globalnego łańcucha dostaw przemysłowych i ponownie promować zdrowy wzrost w światowej gospodarce” – powiedział chiński MSZ. Rzecznik Wang Wenbin powiedział na odprawie.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe aktualizacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *