Kontrakty terminowe na akcje rosły, gdy inwestorzy spoglądali w przyszłość na nowy rok

Kontrakty terminowe na akcje wzrosły w środę rano, ponieważ inwestorzy patrzą w przyszłość na koniec spadkowego roku i przygotowują się na rok 2023.

Kontrakty futures powiązane ze średnią przemysłową Dow Jones dodały 91 punktów, czyli 0,27%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 wzrosły odpowiednio o 0,25% i 0,2%.

Środa ma lżejszy kalendarz ekonomiczny, z oczekującą sprzedażą domów i badaniem aktywności biznesowej Rezerwy Federalnej Richmond, które ma się ukazać o 10:00 czasu wschodniego. Żadni przedstawiciele Fed nie mają przemawiać publicznie aż do przyszłego tygodnia.

We wtorek rozpoczął się skrócony tydzień handlowy. Dow zamknął się o 37,63 punktu, czyli 0,11%, na poziomie 33 241,56. S&P500 spadł o 0,40%.

Nasdaq Composite spadł o prawie 1,4%, a następnie spadł o 11% akcje Tesli. Dziennik Wall Street Producent pojazdów elektrycznych zapowiedział, że będzie kontynuował tygodniowe wstrzymanie produkcji w swoim zakładzie w Szanghaju. Zaznaczone we wtorek Siódmy dzień z rzędu strat Na zapas.

Przychodzi pod koniec burzliwego roku dla producenta samochodów elektrycznych, a właściciel Elon Musk dokonuje kontrowersyjnego zakupu Twittera. Akcje Tesli spadły w tym roku o 69%.

„Rok temu Musk był bohaterem i panowała panika na korzyść”, powiedział Eric Jackson, założyciel EMJ Capital, w „Closing Bell: Overtime”. „Teraz… to panika sprzedaży”.

Na trzy dni sesyjne w 2022 roku giełda jest na dobrej drodze do najgorszego roku od 2008 roku. Nasdaq stracił w tym roku 33,8%, co jest najgorszym wynikiem z trzech indeksów, ponieważ inwestorzy uciekają z akcji wzrostowych w obawie przed recesją. Dow i S&P 500 są na dobrej drodze do utraty odpowiednio 8,5% i 19,7%.

Inwestorzy będą szukać wglądu w stan gospodarki w danych produkcyjnych z Rezerwy Federalnej Richmond i oczekujących sprzedaży domów w środę rano. Uczestnicy rynku będą szukać liczb wskazujących, że gospodarka się ochładza, co, jak mają nadzieję, mogłoby zasygnalizować bankowi centralnemu, że podwyżki stóp procentowych mogą nadal spowalniać.

READ  Na Bali zostaną utworzone zespoły ostrzegające przed wścieklizną, aby chronić turystów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *