Potencjalna rzeka atmosferyczna kategorii 4, która uderzy w północną Kalifornię

Atmosferyczna rzeka: Burza przetoczy się przez Zatokę Południową


Atmosferyczna rzeka: Burza przetoczy się przez Zatokę Południową

02:06

Południowa Kalifornia doświadczyła gwałtownego spadku temperatur w poniedziałek, z deszczową pogodą spodziewaną przez cały tydzień, podczas gdy potężna zimowa burza w północnej Kalifornii rozpoczęła się późnym poniedziałek i przyniosła kilka cali deszczu i silne wiatry.

Atmosferyczna rzeka lub system pogodowy przenoszący wysokie stężenia pary wodnej z tropików może przynieść we wtorek od 1 do 3 cali deszczu na obszary przybrzeżne, a na wyższych wysokościach może spaść od 3 do 5 cali. — poinformował serwis meteorologiczny CBS San Francisco. Atmosferyczna rzeka może być tak silna jak Kategoria 4, skala większa niż 5.

Wraz z mieszanką ostrzeżeń pogodowych, wznoszący się prąd strumieniowy popchnął w poniedziałek potężny system burz zimowych w kierunku Zatoki Kalifornijskiej, CBS San Francisco zgłoszone. National Weather Service wydała zaktualizowane ostrzeżenia skierowane do społeczności w okolicy, w tym straż powodziową dla miast takich jak San Francisco, Watsonville, Pacifica, Santa Cruz, Scotts Valley i Boulder Creek. Ostrzeżenia te weszły w życie późnym wieczorem w poniedziałek i będą obowiązywać do wtorkowego popołudnia.

Met Office powiedział, że we wtorek rano eksperci przewidzieli, że znaczne spływy z okolicznych pasm górskich mogą spowodować powodzie rzek, potoków, strumieni i nisko położonych obszarów. Rada, powodzie mogą wystąpić na obszarach miejskich i obszarach o słabych systemach odwadniających. Departament Meteorologiczny ostrzegł, że kanały burzowe i rowy mogą zostać zatkane gruzem.

noaa-atmosferyczna-rzeka-2022-12-27.jpg

NOAA


„Możliwe są lokalnie korzystne szczyty do 7 cali, a więcej lądu jest możliwe wzdłuż wybrzeża Sonoma, gdzie obecnie prognozowane są umiarkowane lub ulewne deszcze i wyższe opady” – powiedział NWS dla CBS San Francisco. „Na koniec, jeśli to nie wystarczy, istnieje niewielka szansa na burze rozciągające się na południe wokół San Francisco. Nie spodziewaj się niczego więcej niż sporadycznej burzy”.

Straż powodziowa obowiązuje w North Bay, San Francisco i obszarach przybrzeżnych, poinformowała National Weather Service. Ostrzeżenie dotyczące wiatru zostało również wydane dla obszarów przybrzeżnych od hrabstwa Sonoma do hrabstwa Santa Cruz.

Biuro agencji w San Francisco udostępniło zaktualizowane wytyczne we wtorek rano iw tym czasie spodziewano się „umiarkowanego do ulewnego deszczu” przez cały dzień, przy czym lokalnie spodziewano się 5 cali i od 2 do 4 cali. Nad morzem. W głębi lądu spodziewane są od 2 do 3 cali deszczu, z nieco mniejszymi opadami w społecznościach dolinnych, podał serwis pogodowy. To zalecenie obowiązuje do wtorku do godziny 18:00 czasu PST.

„Możliwe są lokalne powodzie, zwłaszcza na obszarach miejskich, gdzie częstym problemem są zalegające jezdnie lub słaby drenaż” – powiedzieli prognostycy z serwisów pogodowych. „Nadmierny przepływ może spowodować powodzie rzek, potoków, strumieni i innych nisko położonych terenów zalewowych. Podróżni powinni zaplanować podróż na mokro we wtorek i zarezerwować sobie więcej czasu na dotarcie do swoich miejsc”.

Deszczowa pogoda w poniedziałek wieczorem spowodowała już problemy w ruchu pociągów BART w rejonie zatoki, a pasażerowie tranzytowi powinni przygotować się na 20-minutowe opóźnienia w całym systemie, podała firma. Według CBS San Francisco serwis pogodowy zauważył, że deszcz zaczął padać w okolicach lotniska w San Francisco około 17:50 w poniedziałek.

Ostrzeżenie dotyczące wiatru obowiązywało w poniedziałek wieczorem dla społeczności przybrzeżnych rozciągających się od hrabstwa Sonoma do hrabstwa Santa Cruz i miało obowiązywać do wtorku rano.

„Południowe wiatry mogą wiać z prędkością od 20 do 30 mil na godzinę, w porywach do 50 mil na godzinę” – poinformował serwis pogodowy. „Lokalne wiatry do 60 mil na godzinę na grzbietach i szczytach”.

Urzędnicy z Kalifornii ostrzegli przed możliwością powalenia drzew i konarów oraz możliwymi przerwami w dostawie prądu w wyniku prognozy wiatru, poinformowało CBS San Francisco, podczas gdy dla plaż przybrzeżnych wydano raporty o zagrożeniach na plaży i ostrzeżenia o wysokiej fali. „W przypadku niebezpiecznych warunków pływania i surfowania”.

Tymczasem w południowej Kalifornii National Weather Service przewidział Gdy strefa burzowa przechodzi przez środę, drastyczne zmiany warunków pogodowych mogą spaść nawet do 20 stopni.

„Pożegnanie z miłością”, NWS Los Angeles Tweetowane. „Duży spadek temperatur od dzisiaj do jutra (wtorek). Spodziewaj się 15-20 stopni zimniejszego w miarę zbliżania się systemu burzowego”

NWS poinformowało, że temperatury w Los Angeles spadną z poniedziałkowego maksimum 79 stopni do 61 stopni w czwartek. CBS Los Angeles zgłoszone.

Według NWS, rozwijający się system niskiego ciśnienia ma popchnąć Waszyngton późnym wtorkiem i wciągnąć bardzo wilgotne powietrze do Kalifornii wczesnym wtorkiem i wczesną środę.

Pióropusz będzie przemieszczał się powoli przez hrabstwa San Luis Obispo i Santa Barbara przez cały wtorek, powodując od 1,5 do 3 cali deszczu, a na niektórych pogórzach, takich jak Santa Lucias, zbiera się do 5 cali, powiedział NWS.

NWS powiedział, że w hrabstwach Ventura i Los Angeles może spaść od pół cala do cala deszczu w ciągu czterech do sześciu godzin.

Tymczasem północno-zachodni Oregon i południowo-zachodni Waszyngton stoją w obliczu systemu sztormowego, który ma przynieść ulewne deszcze i silne wiatry od poniedziałku wieczorem, co może doprowadzić do niewielkich powodzi w rzekach i potokach, zgodnie z NWS Portland.

„Silny system frontów przynosi ulewne deszcze i silne wiatry na NW OR i SW WA do wtorku” – NWS Portland. Tweetowane. „Silne wiatry przybrzeżne będą nasilać się od dzisiejszej nocy do wtorku. We wtorek rano i po południu wiatr będzie wiał w głąb lądu”.

Zmiany klimatu pojawiają się, gdy miliony Amerykanów przygotowują się na zimno Zimowa burza Zajmuje większą część Stanów Zjednoczonych.

CBS News potwierdziło co najmniej 62 zgony związane z pogodą w całym kraju w wyniku burzy.

Zasięg burzy był niemal bezprecedensowy i rozciągał się od Wielkich Jezior w pobliżu Kanady po Rio Grande na granicy z Meksykiem. Około 60% populacji Stanów Zjednoczonych podlegało ostrzeżeniom lub ostrzeżeniom dotyczącym zimowej pogody, a temperatury od Gór Skalistych na wschód po Appalachy spadły znacznie poniżej normy, podała National Weather Service.

Według strony monitorującej tysiące lotów w USA zostało odwołanych w sobotę, a prawie 3000 zostało odwołanych w niedzielę wieczorem. Świadomość lotu.

READ  Jokowi twierdzi, że budżet państwa na obszar podstawowy IKN, inwestorzy muszą odpocząć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *