Aktualizacja Tamar Hamlin: obrona Bills „znacząca poprawa” po zatrzymaniu krążenia Camille, mówi zespół medyczny, ale jego droga do wyzdrowienia może być długaCNN

Buffalo Bills ochronia Tamar Hamlin Poczynił „znaczące postępy”. Jedź za nim do szpitala Atak serca w środku meczu W poniedziałek lekarze powiedzieli, że już się obudził i porusza rękami i nogami.

Dr Timothy Pritz, członek zespołu medycznego gracza, powiedział, że Hamlin może komunikować się, potrząsając głową, kiwając głową lub pisząc krótkie notatki. Po przebudzeniu, powiedział Pritz, umysł Hamlina wciąż był skupiony na grze, kiedy zapisywał swoje pierwsze pytanie w schowku: „Czy wygraliśmy?”

„Więc nie tylko zapalają się światła, wiemy, że jest w domu. I to tak, jakby wszystkie cylindry strzelały w jego mózgu” – powiedział Britts, który jest wiceprezesem ds. operacji klinicznych na University of Cincinnati Health, gdzie leczony jest Hamlin.

Jednak zespół medyczny ostrzegł, że powrót do zdrowia Hamlina ma przed sobą kilka faz. Hamlin – który został uspokojony i musiał zostać zaintubowany po zapaści – pozostaje w stanie krytycznym i jest podłączony do respiratora, powiedział Britts. Lekarze nie powiedzieli dokładnie, kiedy się obudził.

24-latek zasłabł w poniedziałek podczas pierwszej kwarty meczu Bills przeciwko Cincinnati Bengals i został wywieziony z boiska karetką, szokując wypełniony stadion i pozostawiając swoich kolegów z drużyny wzruszonych, płaczących i przytulających się.

NFL ogłosiło w czwartek, że mecz – początkowo przełożony w poniedziałek wieczorem – został odwołany. Liga pracuje nad planami uhonorowania Hamlina przed każdym zaplanowanym meczem w nadchodzący weekend, dwie osoby zaznajomione z tą sprawą powiedziały Oliverowi Darcy’emu z CNN.

Komisarz NFL Roger Goodell ogłosił swoją decyzję wszystkim klubom w czwartek po skontaktowaniu się z kierownictwem Bills, Bengals and NFL Players Association, zgodnie z komunikatem ligi.

„To był naprawdę ciężki tydzień” – powiedział Goodell. „Nadal koncentrujemy się na powrocie do zdrowia Tamar Hamlin i jesteśmy zachęceni postępami w jej stanie oraz przytłaczającym strumieniem wsparcia i opieki dla Tamar i jej rodziny z całego kraju. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za niesamowitą pracę personelu medycznego i doceniamy każdego z nich.

READ  Budowę IKN chwilowo wstrzymano z okazji obchodów Święta Niepodległości

Oto najnowsze osiągnięcia:

• Zespół medyczny twierdzi, że Hamlin „bardzo dobrze wyzdrowiał”: Chociaż Hamlin pozostaje na oddziale intensywnej terapii, „dobrze wraca do zdrowia neurologicznego” i nie śpi i trzyma się za ręce z rodziną w szpitalu, powiedział Britts w czwartek.

• Trwają testy w celu ustalenia przyczyny: „To oznacza dobry zwrot w jego obecnej opiece”, powiedział Britts, ale „ma przed sobą jeszcze wiele, wiele kroków”. Następnym wielkim kamieniem milowym Hamlina będzie samodzielne oddychanie bez respiratora, powiedział dr William Knight, dyrektor medycyny ratunkowej. Wciąż trwają testy mające na celu ustalenie przyczyny jego zawału serca, powiedział Knight.

Hamlin stracił impet na boisku: Knight powiedział, że otoczony przez ekipy medyczne na boisku Hamlin stracił puls i musiał przeprowadzić resuscytację i defibrylację, na oczach fanów i kolegów z drużyny. Lekarz dodał, że zasłabł po 30-45 minutach od intubacji w karetce.

Rachunki wróciły do ​​działania: Zespół Spotkane w środę i odbył swój pierwszy pełny trening w tym tygodniu w czwartek, przygotowując się do goszczenia New England Patriots w niedzielę. Główny trener Sean McDermott powiedział, że zespół otrzymuje „coraz więcej aktualizacji” od personelu medycznego od dyrektora generalnego Bills Brandona Beane’a i głównego trenera sportowego Nate’a Breske, którzy byli w Cincinnati. „Ciągle słyszymy dobre wieści o Damarze, a to popycha nas do przodu” – powiedział dziennikarzom rozgrywający Josh Allen.

„Ludzie na zawsze się zmienią”: Allen powiedział, że gracze odbyli „otwarte, szczere i głębokie rozmowy”, odkąd ich kolega z drużyny trafił do szpitala w poniedziałek. „Myślę, że to naprawdę dobra rzecz dla naszego zespołu, aby założyć ten kask z powrotem”, powiedział o powrocie do treningu, „ale skłamałbym, gdybym nie powiedział, że niektórzy ludzie zmienią się na zawsze. na boisku i zobaczyć to osobiście i poczuć te emocje.

READ  Inflacja: CPI spadł w sierpniu wraz ze spadkiem cen gazu

Wiadomość o przebudzeniu Hamlina spotkała się z falą wiadomości wsparcia i ulgi od graczy z całej NFL. Od czasu jego upadku zwolennicy przekazali ponad 7 milionów dolarów na cześć weterana Jego działalność charytatywna to zbiórka pieniędzy Według rzecznika firmy jego koszulka stała się najlepiej sprzedającą się koszulką sportowca w sklepie z odzieżą sportową Fanatics.

Rodzina Hamlina i Allen odrzucili internetową krytykę odbiornika Cincinnati Bengals, Dee Higginsa, który wpadł na Hamlina na chwilę przed jego upadkiem. Rzecznik rodziny powiedział, że skontaktowali się z Higginsem i „wspierali”.

„Mam nadzieję, że dziś mu ulżyło” – powiedział Allen o Higginsie podczas czwartkowej rozmowy z dziennikarzami. Dodał: „To mecz piłki nożnej i mam nadzieję, że nie będzie tego ukrywał, bo nie mógł zrobić nic innego w tym meczu. sytuacja.”

Lekarze i członkowie zespołu Billa wielokrotnie chwalili szybką reakcję personelu medycznego, który rzucił się do Hamlina kilka sekund po tym, jak upadł.

Liniowy ofensywy Billsa, Dion Dawkins, napisał w czwartek na Twitterze, że asystent trenera sportowego Denny Kellington wykonał resuscytację na Hamlinie, gdy ten leżał na boisku. Trener McDermott w czwartek przypisał trenerowi uratowanie życia Hamlinowi.

„Jak mówią, praktyka się opłaca, iw tym przypadku tak się stało” – powiedział McDermott na konferencji prasowej po treningu poświęconej Hamlinowi. „Ale znowu, kontekst tego, pomocnik, który znalazł się w takiej sytuacji i wziął to, co zrobił, podniósł się i wziął odpowiedzialność tak jak on – a byli inni na boisku – był niesamowity i odważny, a ty” Mówisz o prawdziwym przywódcy, prawdziwym, ratującym życie Tamar. Mówisz o bohaterze.

W nagraniu uzyskanym przez CNN ratowników medycznych pracujących na uboczu, gdy Hamlin upadł, personel wzywa wszystkie ręce do pomocy, mówiąc: „Nie podoba mi się, jak upadł” i „będziemy tego potrzebować. ” Każdy.”

READ  Indonezja nalega na finansowanie wody na Globalnym Forum Polis: oficjalnie

Główny oficer medyczny NFL dr. Allen Sills przypisał szybką reakcję medyczną „60-minutowemu spotkaniu” odbywającemu się przed każdym meczem między zespołami medycznymi a przedstawicielami NFL w celu zlokalizowania sprzętu medycznego i pobliskich centrów medycznych oraz ustanowienia sieci. Między innymi dowodzenie w sytuacjach awaryjnych.

Ogłaszając oficjalne odwołanie meczu Bills-Bengals, który został zawieszony po upadku Hamlina, NFL wyszczególniło części swojego procesu decyzyjnego, w których wynik meczu nie będzie miał wpływu na to, które drużyny zakwalifikują się do playoffów.

Bills i Bengals zajęli już miejsca w play-offach, ale oni Żarty dla wyższych nasion w postseason American Football Conference.

Decyzja o rozegraniu meczu zmusiłaby ligę do przesunięcia rozpoczęcia play-offów o tydzień, wyjaśnił komunikat NFL, wpływając na wszystkie 14 klubów, które się zakwalifikowały.

Wreszcie decyzja ligi przed 18. tygodniem pozwala wszystkim klubom poznać możliwości play-off przed ostatnim meczem sezonu zasadniczego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *