Jokowi potwierdził, że w projekcie IKN nie ma jeszcze zagranicznych inwestorów

Tempo.co, DjakartaPrezydent Indonezji Joko Widodo lub Jokowi potwierdził, że rząd nie otrzymał jeszcze żadnych inwestycji od inwestorów zagranicznych w ramach nowego projektu kapitałowego Nusantara lub IKN. Pozostaje jednak optymistą i wierzy, że zagraniczni inwestorzy pójdą jego śladem i wpompują środki w projekt.

„Zobaczmy, inwestorzy na pewno przyjdą” – powiedział Prezydent w komunikacie prasowym po wzięciu udziału w szczycie dyrektorów generalnych Forum Ekonomicznego Azji i Pacyfiku (APEC) w San Francisco w USA w czwartek 16 listopada 2023 r.

W swoim przemówieniu Jokowi podkreślił rozwój IKN i przedstawił nową stolicę jako inteligentne miasto z 80 proc. terenów zielonych. Powiedział, że Indonezja rozwija otwarty transport publiczny oparty na zielonej energii w różnych sektorach, takich jak infrastruktura, transport, technologia, edukacja, energia, finanse, turystyka, zdrowie i mieszkalnictwo.

Ostatnio, Magazyn „Time”. Projekt IKN opublikował artykuł zatytułowany Mroczne dziedzictwo Jokowiego. W artykule zatytułowanym „Prezydent Indonezji Joko Widodo symbolizował kiedyś nadzieję demokratyczną – jego plan dotyczący nowej stolicy naznacza mroczne dziedzictwo” gazeta zwróciła uwagę na mianowanie szefa władzy IKN bez wyborów i silny sprzeciw ze strony grup społeczeństwa obywatelskiego. Nad otoczeniem.

„To właściwy czas na inwestycje w Indonezji i uważam, że można aktywnie i szybciej skorzystać z tej szansy” – powiedział Jokowi, dodając, że inwestycje zagraniczne w IKN są traktowane priorytetowo w sektorach edukacji, zdrowia i technologii.

Rząd Indonezji zaoferował dotychczas różne hojne zachęty, aby przyciągnąć inwestorów do tego megaprojektu. Rząd poinformował także, że otrzymał dziesiątki listów od firm krajowych i zagranicznych w sprawie projektu IKN.

Daniel A. Fajri

Wybór nauczyciela: Indonezja podpisuje protokół ustaleń z Uniwersytetem Stanforda w sprawie budowy centrum badawczego w IKN

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *