Izraelskie zdjęcia satelitarne pokazują szybki wzrost rosyjskiej armii na Krymie

Nowe zdjęcia satelitarne opublikowane w sobotę pokazują, że w ostatnich dniach Rosja zgromadziła wojska na anektowanym Półwyspie Krymskim.

Prywatna izraelska firma wywiadowcza ImageSat International (ISI) powiedziała, że ​​niektóre pojazdy wojskowe – w tym czołgi, transportery opancerzone i wyrzutnie rakiet – były widziane poza terenami postojowymi, „prawdopodobnie przygotowują się do ruchu wkrótce”.

Według ISI, akumulacja na Krymie miała miejsce w ciągu ostatnich czterech dni.

Zdjęcia z 15 lutego pokazują obszar w pobliżu miasta Novoozerne całkowicie pusty.

ISI powiedział, że koncentracja sił na tym obszarze miała pozwolić Rosji na inwazję na południową Ukrainę.

Stany Zjednoczone, które szacują, że Rosja umieściła ponad 150 000 żołnierzy w pobliżu granic Ukrainy, od środy zaobserwowały znaczne ruchy, powiedział amerykański urzędnik ds. Obrony, nalegając na anonimowość.

Zdjęcie satelitarne udostępnione przez ImageSat international (ISI) przedstawia rosyjski budynek wojskowy na anektowanym Półwyspie Krymskim, 19 lutego 2022 r. (Dzięki uprzejmości ISI)

„Czterdzieści do pięćdziesięciu procent jest w pozycji ataku. Rozwinęli się na zgromadzeniu taktycznym w ciągu ostatnich 48 godzin ”- powiedział dziennikarzom urzędnik.

Punkty zbiórki taktycznej to obszary przy granicy, na których przed atakiem ustawiane są jednostki wojskowe.

Urzędnik powiedział, że Moskwa zgromadziła 125 batalionowych grup taktycznych w pobliżu granicy z Ukrainą, w porównaniu z 60 w normalnych czasach i wzrostem z 80 na początku lutego.

Rosjanie nigdy nie podali liczby rozmieszczenia wzdłuż granicy z Ukrainą ani liczby uczestników trwających ćwiczeń z sąsiednią Białorusią.

Zdjęcie satelitarne udostępnione przez ImageSat international (ISI) przedstawia rosyjski budynek wojskowy na anektowanym Półwyspie Krymskim, 19 lutego 2022 r. (Dzięki uprzejmości ISI)

Przywódcy separatystów we wschodniej Ukrainie zarządzili w sobotę pełną mobilizację wojskową, podczas gdy przywódcy zachodni coraz bardziej ostrzegali, że rosyjska inwazja na sąsiada wydaje się nieuchronna.

READ  Ministerstwo PUPR zbuduje pierwszą tamę w Zachodnim Sulawesi: Oficjalnie

W rozmowie z izraelską telewizją Denis Pushilin, szef prorosyjskiego separatystycznego rządu w obwodzie donieckim na Ukrainie, powiedział, że wezwie Rosję o pomoc, jeśli sytuacja się zaostrzy.

„Jest bardzo prawdopodobne, że Ukraina zamierza rozpocząć konfrontację militarną i przejść do ofensywy” – powiedział Pushilin publicznemu nadawcy Kan.

„Piłka jest na ukraińskim dworze i nie wykluczamy, że w pewnych okolicznościach, jeśli zginą cywile, będziemy musieli szukać pomocy u Rosji” – dodał.

Ukraińskie wojsko poinformowało, że dwóch żołnierzy zginęło w sobotę w wyniku ostrzału ze strony rebeliantów.

W sobotę rano separatyści z obwodów Ługańska i Doniecka, które stanowią centrum przemysłowe Ukrainy, znane jako Donbas, poinformowali, że tysiące mieszkańców obszarów kontrolowanych przez rebeliantów zostało ewakuowanych do Rosji.

Czy cenisz Times of Israel?

Jeśli tak, mamy prośbę.

Każdego dnia nasi dziennikarze starają się informować Cię na bieżąco o najważniejszych wydarzeniach, które zasługują na Twoją uwagę. Miliony ludzi polegają na ToI, aby szybko, uczciwie i bezpłatnie relacjonować Izrael i świat żydowski.

Dbamy o Izrael – i wiemy, że Ty też. Więc dzisiaj mamy prośbę: okaż uznanie dla naszej pracy przez dołączenie do społeczności The Times of Israelekskluzywna grupa dla czytelników takich jak Ty, którzy doceniają i wspierają finansowo naszą pracę.

Tak, dam

Tak, dam

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to widzieć

Jesteś oddanym czytelnikiem

Dlatego dziesięć lat temu rozpoczęliśmy Times of Israel – aby zapewnić wymagającym czytelnikom, takim jak ty, relacje o Izraelu i świecie żydowskim, które trzeba przeczytać.

Więc teraz mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych serwisów informacyjnych, nie ustawiliśmy paywalla. Ale ponieważ dziennikarstwo, które prowadzimy, jest kosztowne, zapraszamy czytelników, dla których The Times of Israel stał się ważny, aby pomogli nam wesprzeć naszą pracę, dołączając Czasy społeczności Izraela.

READ  Katastrofa koncertowa w Hongkongu: Tancerz pomocniczy Mirror na oddziale intensywnej terapii po rozpadzie grupy

Już za 6 USD miesięcznie możesz wesprzeć nasze wysokiej jakości dziennikarstwo, jednocześnie ciesząc się The Times of Israel BEZ REKLAMa także dostęp ekskluzywne treści dostępne tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dziękuję Ci,
David Horovitz, redaktor założyciel The Times of Israel

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to widzieć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *