Ministerstwo wspiera zachowanie dziedzictwa górnictwa węglowego Ombil

JAKARTA (ANTARA) – Ministerstwo Edukacji, Kultury, Badań i Technologii wspiera kontynuację ochrony dziedzictwa górnictwa węglowego Ombil (WTBOS) i wartości społeczności Minang.

„Świat, w tym przypadku UNESCO, jest zobowiązany do ochrony terenów wydobycia węgla Ompil jako obiektów i podstawowych wartości zakorzenionych w życiu ludu Minong” – powiedział dyrektor ministerstwa ds. rozwoju i wykorzystania kultury. Irini Dewi Vanti, powiedziała tutaj w niedzielę.

W swoim raporcie Wandi zauważył, że kopalnia węgla Ompilin stanowi namacalne dziedzictwo kulturowe zachodniej Sumatry, ponieważ musi chronić mądrość ludu Minang.

„Te ważne wartości obejmują lokalną mądrość, wartości społeczne, solidarność i wzajemny szacunek, dlatego wysiłki na rzecz ochrony miejsca i wartości w społeczności muszą w dalszym ciągu iść ramię w ramię” – zauważył.

Zauważył, że kopalnia węgla Ombil jest nieodnawialnym źródłem energii i w przypadku ciągłego użytkowania w końcu się wyczerpie, ale tradycyjne wartości w społeczności górniczej pozostaną.

„W środowisku kulturowym im bardziej się je bada, tym częściej się je obserwuje. W ten sposób (kultura) staje się bogata i żywa” – powiedział.

Eddy Udama, specjalista ds. projektu Kalangang Orang w WTBOS, wyjaśnił, że Minangkabau, region geokulturowy, pozostawił po sobie wiele form dziedzictwa kulturowego, w tym ponadczasowe zwyczaje Minangkabau.

Kallangang Arang to szereg działań mających na celu aktywizację i wzmocnienie ekosystemu dziedzictwa górniczego.

Uthama powiedział, że lud Minong wykorzystuje swoje tradycyjne sposoby i lokalną mądrość, aby stawić czoła wyzwaniom czasów.

To pokazuje, jak niezawodni i elastyczni mieszkańcy Minangkabau radzą sobie ze zmianami w swoich wioskach.

„Mieszkańcy Minangkabau mają duże możliwości i środki, aby zachować, chronić i promować swoją kulturę w zmieniających się czasach” – potwierdził.

Powiązane wiadomości: Indonezja stara się o wpisanie Kolintong na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO
Powiązane wiadomości: Indonezja zwiększa potencjał siły roboczej zajmującej się podwodnym dziedzictwem kulturowym
Powiązane wiadomości: UNESCO wpisało druk filozoficzny Yogyakarty na listę światowego dziedzictwa kulturowego

READ  Mega Millions: Jeden los w Illinois wygrywa drugi co do wielkości jackpot Mega Millions o wartości prawie 1,34 miliarda dolarów

Przetłumaczone przez: Astrid H, Kenzu
Autor: Sri Haryati
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *