Powstanie Partii Powstania Narodowego we Wschodniej Jawie: implikacje dla polityki lokalnej i krajowej

Ostateczne wyniki wyborów w Jawie Wschodniej ujawniają pozytywne strony dla kandydata na wiceprezydenta, który zajmuje drugie miejsce, Muhamina Iskandara. On i jego partia mogliby zyskać jeszcze kilka osób, handlując końmi na stanowiska w rządzie za następnego prezydenta.

Wyniki wyborów powszechnych (GE) w Indonezji w 2024 r. w prowincji Jawa Wschodnia ujawniają mieszany obraz, jeśli porówna się je z wynikami wyborów prezydenckich (PE).

Kolega Anisa Baswedana, Muhaimin Iskandar, przegrał w wyścigu o stanowisko wiceprezydenta. Jednak prowadzona przez niego partia, Partia Przebudzenia Narodowego (PKB), zwyciężyła na Jawie Wschodniej, gdzie zdobyła większość mandatów w parlamentach narodowym (DPR) i prowincjonalnym (DPRD). PKB utworzono, aby reprezentować głosy zwolenników Nathlatula Ulamy (NU) (z Nahtli), nic więc dziwnego, że jego sukces wyborczy przypisywano wielu zwolennikom NU „w domu”. Zdaniem szefa PKB Marwana Zafara.

W GE East Java, drugiej najbardziej zaludnionej prowincji Indonezji, PKB sprawował władzę w bazach NU, takich jak Mathura, Greater Malang i wschodnie regiony Mathura, Arek i Tabal Kuda.

Dwie główne konkurujące ze sobą partie – PKB i świecko-nacjonalistyczna Indonezyjska Partia Demokratyczna (PDI-P), macierzysta partia kandydata PE zajmującego trzecie miejsce Kanjara Pranovo, reprezentują odmienne orientacje polityczne.

Wpływy polityczne PKB w znacznym stopniu kształtują jego relacje z NU, największą masową organizacją muzułmańską w Indonezji. Bardzo co to jest (Kler) we Wschodniej Jawie odmówił udziału w zarządzaniu lokalnymi organizacjami NU z powodu różnic z krajowym kierownictwem NU. Członek PKB Jest także działaczem NU Niedawno odnotowano zmianę w tej dynamice, stwierdzając, że następuje przejście od relacji „symbiotycznej” do relacji „kontradywersyjnej”.

PDI-P dominuje na Jawie Zachodniej i Południowo-Wschodniej, zwłaszcza na tzw. obszarach Matharamana Regiony mają powiązania kulturowe z jawajskim królestwem islamu, którego skupiskiem są historyczne miasta Solo i Yogyakarta w środkowej Jawie. Obszar ten charakteryzuje się silną obecnością Uważaj (Nominalnie muzułmanie) mają tendencję do wspierania partii świeckich, lewicowych i nacjonalistycznych od wyborów w Indonezji w 1955 roku. są w przeciwnej grupie Studenci (pobożni muzułmanie), zwolennicy partii islamistycznych.

READ  Zarząd Biden anuluje kredyt studencki w wysokości 5,8 miliarda dolarów dla byłych studentów z Koryntu

Aby zdobyć 87 mandatów DPR w Jawie Wschodniej, PKB zdobyło początkowo 18 mandatów i 16 mandatów PDI-P. Gerindra prezydenta-elekta Prabowo Subianto zdobyła 14 mandatów, Golkar 13 mandatów, Narodowi Demokraci (Nasdem) 7 mandatów, a Partia Demokratyczna (PD) sześć. Najmniejsze udziały przypadły partiom islamistycznym, po po pięć mandatów Partii Sprawiedliwości Dostatniej (PKS) i Partii Mandatu Narodowego (PAN). Zjednoczona Partia Rozwoju (PPP) zdobyła trzy mandaty, ale nie przekroczyła czteroprocentowego progu głosów w kraju (aby wejść do parlamentu), więc jej mandaty przeniesiono do PDI-P.

PDI-P jest obecnie wiodącą partią w DPR. Z 19 lokalizacjami Łącznie 109 mandatów w parlamentach narodowych ze Wschodniej Jawy, o jedno mniej niż zwycięstwo w GE2019 20 miejsc.

W przypadku GE2024 PKB utrzymało kontrolę nad obszarami takimi jak Pasal Kuda (obejmujący dystrykty II, III, IV), gdzie wpływy NU są silne, oraz PDI-P (okręgi V i VIII, niektóre regiony dawniej w środkowej i zachodnio-wschodniej Jawie) z pewnymi Głosy PDI-B przesunęły się na Gerindrę, ale BKP była w stanie konkurować, ponieważ udało jej się dotrzeć do członków NU, którzy wcześniej przeszli do innych partii.

W międzyczasie PDI-P w dalszym ciągu dominował na obszarach Mataraman, pomimo zaciętej rywalizacji z Kerindrą w ośrodkach miejskich, takich jak Surabaya i Sidorjo (dystrykt I). PDI-P była silna w Mathurze (okręg XI z ośmioma mandatami), tradycyjnej bastionie NU. W XI Okręgu głosy zwolenników PDI-P przypadły kandydatowi MH Syedowi Abdullahowi, który uzyskał 661 607 głosów, najwięcej wśród kandydatów w kraju. Doświadczony polityk, który kieruje oddziałem PDI-P w Jawie Wschodniej, reprezentuje ten sam okręg od 2004 r., ale przyćmił innych kandydatów PDI-P.

Partia Demokratyczna zwyciężyła w Dystrykcie VII, w skład którego wchodzi Pasitan, rodzinne miasto byłego prezydenta Susilo Bambang Yudhoyono. Golkar, który wspierał kampanię Prabowa, zdobył jedną z jego tradycyjnych twierdz, IX Dystrykt, na północno-zachodnim wybrzeżu Wschodniej Jawy.

READ  Kontrakty terminowe na akcje są płaskie, gdy Nasdaq próbuje odbić się po 7-dniowej serii strat

Od GE2019 do GE2024 dynamika wyborów do sejmików prowincji jest różna, co pokazuje tabela 1 poniżej.

Tabela 1. Mandaty zgromadzeń prowincji Jawa Wschodnia według udziału malejącego

Impreza Siedzenia GE 2019 Siedzenia GE 2024 Różnica
Partia Świadomości Narodowej (PKB) 25 27 +2
Indonezyjska Demokratyczna Partia Walki (PDI-P) 27 21 -6
Kerindra 15 21 +6
Colgara 13 15 +2
Partia Demokratyczna (PD) 14 10 -4
Narodowi Demokraci (Nasdem) 9 10 +1
Narodowa Partia Mandatowa (PAN) 6 6 0
Partia Dobrobytnej Sprawiedliwości (PKS) 4 6 +6
Zjednoczona Partia Rozwoju (PPP) 5 3 -2
Indonezyjska Partia Solidarności (PSI) 0 1 +1
Impreza Półksiężyca i Gwiazd (PPP) 1 0 -1
Partia Świadomości Ludowej (Hanura) 1 0 -1
Całkowity 120 120
Źródło: Opracowanie własne na podstawie źródeł ogólnodostępnych; Grube odbiorniki do kolumny GE2024

Zwycięska para PE2024 Prabowo-Kibran zwyciężyła w przeważającej mierze na Jawie Wschodniej, zdobywając 65,18% głosów, nieco mniej niż 65,7%, które zdobyła Joko Widodo-Maruf Amin w PE2019. Drugie miejsce zajął Anees Baswedan-Muhaimin Iskandar (17,51 proc.), tuż za nim uplasował się lekarz medycyny Ganjar-Mahfud (17,29 proc.).

Prabowo-Kibran zdominował prawie wszystkie regencje, z wyjątkiem dwóch madurskich regencji Sambang i Pamegasan, które faworyzowały Anis-Muhaimin. Zwycięzcy opanowali twierdze NU (bazę wyborców PKB) w Mataraman i Palkuta. W StudenciDominujące obszary, Gibran NU podchodziła do wyborców ostrożnie Odwiedzając różne Internat (Islamskie szkoły z internatem) i NU co to jest.

Warto zauważyć, że Kanjar-Mahfut nie wygrał żadnego okręgu. Chociaż obie dzielnice Mathury opierają się na Anis-Muhaimin Mahfuta Pochodzący z Mathury zaskoczył wielu widzów.

W przypadku Anies-Muhaimin liczba głosów East Java na PKB i jej partnerów koalicyjnych NasDem i PKS wzrosła w porównaniu z GE2019. PKS dodał 2 mandaty do swojego mandatu DPRD i ma obecnie sześć mandatów. Ich sojusz zdobył 43 mandaty regresja Gerindra Alliance zdobyła łącznie 53 mandaty.

Choć nie wszyscy członkowie NU głosowali na PKB, partia skutecznie zabezpieczyła swoją bazę elektoratu i przyszłą pozycję w polityce krajowej i regionalnej. Decyzja PKB o przystąpieniu do koalicji Anies-Muhaimin znacząco zwiększyła tę reakcję.

Rodowód Muhaimina Iskandara w NU, jako wnuka jej założyciela KH Hashima Asyariego, cementuje jego status w instytucji, wzmocniony obecnie perspektywami wyborczymi jego partii.

W parlamencie prowincji (tj. Terytorialnym Zgromadzeniu Ludowym, DPRD jaNa 27 mandatów partia może wystawić własnego kandydata na gubernatora. Może to stanowić wyzwanie, jeśli obecny gubernator Jawy Wschodniej, Gobifa Indar Parawanza, będzie ubiegał się o reelekcję w listopadzie. Po wyborach przedwyborczych wspierał głównie Prabowo-Kibrana, a nie Muhaimina. Spór Tam został oskarżony o korupcję. PKB wraz z PDI-P mogą nominować kandydata na stanowisko gubernatora przeciwnego kraju.

READ  Stany Zjednoczone wysyłają na Ukrainę zaawansowane systemy rakietowe, mówi Biden

Pomimo deklarowanej przez NU neutralności, Sekretarz Generalny NU Safullah Yusuf, Oczywiście NU zachęcała członków do głosowania na Prabowo-Kibron. W tym sensie wyborcy NU przyczynili się do zwycięstwa PKB i Muhaimina we Wschodniej Jawie. Niezadowolenie Wśród pewnych Duchowny Zdając sobie sprawę z bezstronności centralnego kierownictwa NU. Rodowód Muhaimina Iskandara w NU, jako wnuka jej założyciela KH Hashima Asyariego, cementuje jego status w instytucji, wzmocniony obecnie perspektywami wyborczymi jego partii. PKB i Muhaimin mają teraz możliwość przyłączenia się do nowej koalicji administracyjno-rządowej Prabowo-Kibran. Jeśli tak się stanie, nagrodą będą kluczowe stanowiska w rządzie PKB i być może Muhaimina.

2024/99

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *