Indonezja poprawi prędkość Internetu, czyniąc Bali światowej klasy cyfrowym centrum nomadów

Udostępnij artykuł

Indonezja zobowiązała się do poprawy dostępu do Internetu w całym kraju.

Chociaż Indonezja ma dobry zasięg Internetu, nadal istnieją puste strefy, a prędkości wysyłania i pobierania nie są zbyt duże.

Indonezja poprawi prędkość Internetu, czyniąc Bali światowej klasy cyfrowym centrum nomadów

Minister komunikacji i informacji Indonezji Budi Ari Setiadi nakreślił wizję Indonezji Digital 2045.

Wizja przedstawia plan zwiększenia szybkości Internetu w Indonezji ponad 30-krotnie w porównaniu z obecną.

Przemawiając na konferencji prasowej, Minister Chettyadi wyjaśnił„Prędkość Internetu w Indonezji jest nadal niska. Mamy 24,9 Mbps. Celem cyfrowej indonezyjskiej wizji jest osiągnięcie 765 Mb/s do 2045 r., co oznacza 30-krotny skok w ciągu najbliższych 21 lat.

@christabellatravels Bardzo podobała mi się jej rada na koniec! #Cyfrowy Nomad #careertiktok #cyfrowe życie nomadów #Cyfrowi Nomadzi #RozmowyBiznesowe ♬ Oryginalny dźwięk – Krista👩🏼‍💻✈️ Cyfrowy Nomad

To świetna wiadomość nie tylko dla obywateli Indonezji, ale także dla cyfrowych nomadów, turystów i osób prowadzących działalność gospodarczą w tym kraju.

Po wdrożeniu tego 21-letniego planu rząd Indonezji ma nadzieję przyjąć podejście oparte na współpracy, aby zrealizować to marzenie.

Minister Chetty powiedział reporterom: „Wspólne zrozumienie i [a series of] Istnieje potrzeba skalowalnych i spójnych środków wdrożeniowych pomiędzy instytucjami rządowymi, prywatnymi i społecznymi. Ma także nadzieję, że każda agencja rządowa otrzyma rzeczywiste wsparcie i działania następcze [is realized]. Każdy ma swoją rolę do odegrania; należy również osiągnąć synergię z sektorem prywatnym i publicznym.

@VivianYun Nie mogę się doczekać, aby tu przyjechać codziennie #Payanapali #policoworkingspace #Cyfrowy Nomad #Współpracująca przestrzeń #politravel #Podróż samotna #Pracować i podróżować #Poli #niezręczny #plemiona #Właściciel firmy #Zaczynam działalność ♬ Oryginalny dźwięk – Vivian Yun

Niektórzy cyfrowi nomadzi OG na Bali przez lata pozycjonowali Bali jako kreatywne centrum dla innowatorów i przedsiębiorców, a wyspa stała się centrum dla pracowników zdalnych.

READ  Ministerstwo ułatwia rejestrację praw intelektualnych w Muara Enim

Wyspa została nazwana „Silicon Bali”, co jest grą w Dolinie Krzemowej, ze względu na ogromną liczbę start-upów, przedsiębiorców technologicznych i cyfrowych nomadów, dla których prowincja jest bazą wypadową.

Dla wielu równowaga między życiem zawodowym a prywatnym jest dużą zaletą, oprócz dostępu do podobnie myślącej społeczności i tętniącej życiem sceny społecznościowej, a także szansy na całkowite odłączenie się od świata online i zatracenie się w naturze.

@jetsetting_jacki Koszt podróży z Australii na Bali jako cyfrowy nomad! 🇮🇩 To będzie mój pierwszy przystanek jako cyfrowy nomad – oficjalnie zostawiam walizkę i będę podróżować na czas nieokreślony. Postępuj zgodnie z moimi wskazówkami dotyczącymi cyfrowego nomady i podróży 👀 #Cyfrowy Nomad #cyfrowe życie nomadów #Praca zdalna #Praca zdalna z pracy domowej #Wskazówki podróżnicze #movetobali #MovingWithMe #politravel ♬ Oryginalny dźwięk – Jetsetting Jackie | 🌎📍✈️

Sytuacja ta powinna trwać jeszcze długo, jeśli Indonezja rozpocznie strajk. Nie tylko prędkość Internetu poprawi się 30-krotnie, ale także zapewni dostęp do aktualnie wolnych obszarów.

Nusa Penida wyróżnia się wśród obszarów prowincji Bali, które nie mają dostępu do Internetu, a nawet sygnału telefonii komórkowej.

Regent Klungkung obiecał pociągnąć do odpowiedzialności Ministerstwo Komunikacji i Informacji oraz prywatne firmy telekomunikacyjne.

Chociaż Nusa Penida, Nusa Ceningan i Nusa Lembongan mają dostęp do przyzwoitych odsetek, puste przestrzenie stanowią problem dla przedsiębiorstw, mieszkańców, turystów i cyfrowych nomadów.

Cyfrowa nomadka pracująca przy wysokim biurku z widokiem na ocean w Nusa PenidaCyfrowa nomadka pracująca przy wysokim biurku z widokiem na ocean w Nusa Penida

Jednym z najważniejszych sposobów, w jakie Indonezja stara się ułatwić cyfrowym nomadom korzystanie z Bali jako bazy, jest system imigracyjny.

Od ponad dekady cyfrowi nomadzi pozostają w szarej strefie, jeśli chodzi o indonezyjski system imigracyjny.

Niektórzy cyfrowi nomadzi korzystają z wiz przedinwestycyjnych, badając możliwości biznesowe w Indonezji i pracując zdalnie; Inni korzystali z wiz społeczno-kulturowych.

Mężczyzna w-pasiastej-koszuli-to-cyfrowy-nomad-poli-w-kawiarni-pracujący-na-swoim-laptopieMężczyzna w-pasiastej-koszuli-to-cyfrowy-nomad-poli-w-kawiarni-pracujący-na-swoim-laptopie

Dyrekcja Generalna ds. Imigracji wprowadziła politykę złotych wiz wyłącznie dla zamożnych osób i firm.

READ  Jokowi wzywa do globalnej współpracy żywnościowej przeciwko zmianom klimatycznym

Wiza ta jest przeznaczona dla osób z branży technologicznej, chociaż jest dostępna dla każdego, kto posiada fundusze.

Nowa polityka Złotej Wizy umożliwia osobom o wysokich kwalifikacjach i zamożnych pobyt w ramach programu inwestycyjnego na okres 5–10 lat.

Wnioskodawcy ubiegający się o status zagranicznego inwestora indywidualnego muszą zainwestować 2,5 miliona USD (38 miliardów IDR) lub 5 milionów USD (76 miliardów IDR) w celu uzyskania 10-letniej wizy.

Cyfrowy Nomad w Shala-Will w PaliCyfrowy Nomad w Shala-Will w Pali

Jest to naprawdę ekskluzywna kategoria wiz, dlatego w nadchodzących miesiącach indonezyjska imigracja wprowadzi kolejną nową kategorię.

Wiza do pracy zdalnej E33G jest dostępna dla cyfrowych nomadów, którzy zamierzają pozostać w kraju przez okres do jednego roku i mogą wykazać się wynagrodzeniem w wysokości 60 000 USD rocznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *