Huragan Fiona: Prognozy ostrzegają, że burza będzie „ekstremalnym wydarzeniem pogodowym”, gdy będzie zmierzać w kierunku wschodniej KanadyCNN

Zabójczy cyklon Fiona Osłabł nieco jako sztorm kategorii 3, ale wieje z maksymalnym ciągłym wiatrem o prędkości 125 mil na godzinę, gdy leci w kierunku wybrzeża Atlantyku w Kanadzie.

Oczekuje się, że w piątek wieczorem na tym obszarze pojawią się huragany, zgodnie z National Hurricane Center powiedział.

Prognozy Canadian Hurricane Center ostrzegli w piątek po południu, że będzie to „ekstremalne wydarzenie pogodowe” we wschodniej Kanadzie, grożące silnymi wiatrami, niebezpiecznymi falami sztormowymi i około dwumiesięcznymi opadami deszczu. Niektóre obszary, takie jak Canadian Maritimes, zaczną odczuwać skutki w piątek wieczorem, podało centrum.

„To może być ważne wydarzenie dla Kanady pod względem intensywności cyklonów tropikalnych” – powiedział kierownik kanadyjskiego Hurricane Center, Chris Fogarty, dodając, że może to stać się kanadyjską wersją Superstorm Sandy. Huragan Sandy dotknął 24 stany i wschodnie wybrzeże, powodując straty w wysokości 78,7 miliarda dolarów.

Urzędnicy w kanadyjskiej Nowej Szkocji i na Wyspie Księcia Edwarda wezwali tych, którzy znajdują się na drodze burzy, aby byli w stanie wysokiej gotowości i przygotowali się na jej uderzenie, która zabiła już co najmniej pięć osób i pozostawiła miliony bez prądu. uderzył w kilka karaibskich wysp.

Fiona przekroczyła Turks i Caicos i wzmocniła się do huraganu kategorii 4 wczesnym rankiem nad Atlantykiem i pozostała tak do piątkowego popołudnia.

National Hurricane Center poinformowało w swoim doradztwie o godzinie 20:00 ET, że chociaż burza nieco osłabła, wiatry huraganowe znajdowały się w odległości ponad 100 mil od centrum, a tropikalne wiatry sztormowe rozciągały się na ponad 300 mil.

Jego centrum znajdowało się 215 mil na południowy wschód od Halifaxu w piątek wieczorem.

„Chociaż prognozy przewidują stopniowe osłabienie w ciągu najbliższych dwóch dni, oczekuje się, że Fiona pozostanie potężnym cyklonem cyklonowym, poruszającym się po Atlantyku w Kanadzie” – podało centrum. powiedział.

READ  Nasdaq zakończył w środę wzrost, ponieważ akcje ustabilizowały się po dużej wyprzedaży

W Kanadzie ostrzeżenia o huraganie obowiązywały w Nowej Szkocji od Hubbards do Brule i od Parsons Pond do Francois dla Nowej Funlandii. Wyspa Księcia Edwarda i Île-de-la-Madeleine również są w pogotowiu.

„Potencjalnie może być bardzo niebezpieczny” – powiedział John Lohr, minister odpowiedzialny za Biuro Zarządzania Kryzysowego fAlbo Nowa Szkocja. „Oczekuje się, że skutki będą odczuwalne w całej prowincji. Każdy Nova Scotian powinien być przygotowany dzisiaj ”- dodał Lore Podczas oficjalnej aktualizacji Czwartek.

Mieszkańcy powinni przygotować się na szkodliwe wiatry, przypływy, sztorm przybrzeżny i ulewne deszcze, które mogą prowadzić do przedłużających się przerw w dostawie prądu, powiedział Loehr. Urzędnicy służb ratunkowych zachęcali ludzi do ochrony przedmiotów znajdujących się na zewnątrz, wycinania drzew, ładowania telefonów komórkowych i tworzenia 72-godzinnego zestawu ratunkowego.

Według Chrisa Fogarty, kierownika Canadian Hurricane Center, w regionie nie było tak silnej burzy od około 50 lat.

„Proszę, potraktuj to poważnie, ponieważ na naszych mapach pogodowych widzimy dane pogodowe, które są tutaj rzadkością” – powiedział Fogarty.

Firma użyteczności publicznej Nova Scotia Power uruchomiła w piątek rano Centrum Operacji Kryzysowych (EOC), które będzie służyć jako centralny obszar koordynacji przywracania i reagowania na awarie, zgodnie z komunikatem prasowym.

Agencja będzie ściśle współpracować z Biurem Zarządzania Kryzysowego Nowej Szkocji.

„Podejmujemy wszelkie środki ostrożności i jesteśmy gotowi zareagować na huragan Fiona tak bezpiecznie i wydajnie, jak to tylko możliwe” – powiedział w komunikacie koordynator burzy Nova Scotia Power, Sean Borden.

Andy Francis, rybak z południowo-zachodniej Nowej Fundlandii, przygotował się na sztorm w tym tygodniu, wyciągając jedną łódź z wody i przywiązując drugą do pobliskiego doku.

„Wszyscy są zgodni, że tym razem będzie źle” – powiedział. Wiadomości CBC. Powiedział stacji, że wszyscy w okolicy są w gotowości, aby pomóc „zminimalizować szkody”.

READ  Protesty powodują „ogólnokrajowy chaos”, ponieważ ponad 50 osób zostało rannych w Peru

„Będzie inny” – powiedział Francis CBC.

Po drugiej stronie Atlantyku w Kanadzie wiatry mogą osiągnąć 100 mil na godzinę (160 km/h), ponieważ Fiona ma nieco osłabnąć, zanim wyląduje w Nowej Szkocji, powiedzieli meteorolodzy CNN Rob Shackelford i Taylor Ward.

Urzędnicy Wyspy Księcia Edwarda wezwali mieszkańców, aby przygotowali się na najgorsze, gdy nadchodzi burza.

Tanya Mullally, która pełni funkcję szefa zarządzania kryzysowego w prowincji, powiedziała, że ​​jednym z najbardziej palących problemów Fiony jest historyczna fala sztormowa, którą ma wywołać.

„Przypływ sztormowy z pewnością będzie znaczący… Nigdy nie widzieliśmy ani nie mierzyliśmy powodzi” – powiedział Mullally w czwartek. Podczas aktualizacji.

Modelowanie Canadian Hurricane Center „może wynosić od 1,8 do 2,4 metra (6-8 stóp), w zależności od obszaru”, powiedział Bob Robichaud, meteorolog z centrum.

Mulllally powiedział, że północna strona wyspy jest najbardziej odczuwalna ze względu na kierunek wiatru, który może spowodować zniszczenie mienia i powodzie na wybrzeżach.

Według Biura Zarządzania Kryzysowego Nowej Szkocji wszystkie prowincjonalne kempingi, plaże i parki dzienne oraz park przyrody Shubenacadie są zamknięte w piątek.

Na początku tego tygodnia Fiona zniszczyła domy i zniszczyła krytyczną infrastrukturę energetyczną i wodną dla milionów ludzi w Puerto Rico, Republice Dominikańskiej oraz Turks i Caicos.

Tylko 41% klientów przywróciło zasilanie w piątek, kilka dni po tym, jak Puerto Rico doświadczyło awarii zasilania na całej wyspie, gdy Fiona wylądowała w niedzielę, według danych operatora sieci energetycznej. LUMA Energia Opublikowano dnia System portali awaryjnych na wyspie.

Według National Weather Service, czwartkowy szczyt, wynoszący 112 stopni, powoduje powszechne przerwy w dostawie prądu, ponieważ większość Portoryko znosi intensywne upały. Według meteorologa CNN Taylora Warda temperatury w piątek były w latach 80. i 90.

Daniel Hernandez, dyrektor ds. projektów odnawialnych w firmie LUMA, wyjaśnił, że krytyczne lokalizacje, w tym szpitale, będą traktowane priorytetowo przed poszczególnymi naprawami.

READ  SpaceX wystrzeliwuje rakietę Falcon 9 z dwoma satelitami internetowymi O3b - Spaceflight Now

„To normalny proces. Ważne jest, aby wszyscy byli spokojni… pracujemy nad tym, aby 100% klientów miało obsługę tak szybko, jak to możliwe” – powiedział Hernandez.

Ponadto, według Portalu Alarmowego, ponad jedna czwarta klientów na wyspie nie ma dostępu do wody lub korzysta z niej z przerwami.

Nancy Galarza przygląda się szkodom, jakie huragan Fiona wyrządził jej społeczności, cztery dni po tym, jak w czwartek burza przeszła przez wiejską społeczność San Salvador w mieście Caguas w Puerto Rico.

Na Dominikanie Fiona dotknęła ponad 8000 rodzin Kolejne 2262 domy zostały zniszczone, według generała majora Juana Mendeza García, szefa operacji kryzysowych w kraju.

Powiedział, że ponad 210 000 domów i firm wciąż było w ciemnościach w czwartek rano, a 725 246 klientów było bez wody.

Ramona Santana z Higay na Dominikanie powiedziała w tym tygodniu CNN en Español. „Jesteśmy na ulicach z niczym, bez jedzenia, butów, ubrań, z tym, co masz na plecach… Nie mamy nic. Mamy Boga i mamy nadzieję, że pomoc nadejdzie.

Fiona zagroziła we wtorek części Turks i Caicos, a na początku tego tygodnia części terytorium brytyjskiego, w tym Grand Turk, South Caicos, Salt Cay, North Caicos i Middle Caicos, były bez prądu, powiedziała Anya Williams. Wyspy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *