Po latach opóźnień Indonezja jest pierwszym krajem Azji Południowo-Wschodniej wyposażonym w pociąg pociskowy

Ponieważ pociąg ten osiąga prędkość 350 kilometrów na godzinę, jest to znacznie mniej niż 2,5–4 godziny (w zależności od natężenia ruchu), jakie zwykle zajmuje podróż między obydwoma miastami (samochodem lub autobusem).

Oficjalna nazwa pociągu to Kolej dużych prędkości Dżakarta-Bandung (Pociąg ekspresowy Dżakarta-Bandung) Jednak ostatnio zaczęto go nazywać szybkim pociągiem „Whoosh”. Informacja, słowo Uuuu Pomysł wyszedł od Widodo, ponieważ przypomina dźwięk pociągu. Może również działać jako skrót tego słowa WDramat Hkupić Ohchirurgia Ohoptymalny, STen sam HWymiary Po indonezyjsku oznacza „oszczędność czasu, zoptymalizowane działanie, lepszy system”.

Indonezyjskie media zacytowały wypowiedź Widodo:

„Wszystko, co dotyczy tego szybkiego pociągu, jest dla Indonezji nowością: technologia, prędkość, konstrukcja i plan finansowania. Wszystko jest nowe i nie powinniśmy bać się uczyć więcej i próbować nowych rzeczy. W trakcie tego procesu mogą pojawić się nieoczekiwane rzeczy, trudności, problemy i wady w terenie. Doświadczenie jest drogie, ale bardzo cenne, więc nie mamy się czego obawiać, bo jeśli będziemy konsekwentni, będzie mniej błędów.

Umowa dotycząca projektu kolei dużych prędkości Dżakarta–Bandung została po raz pierwszy podpisana w 2015 r. w ramach chińskiej inicjatywy „Jeden pas i jeden szlak” oraz w ramach indonezyjskiej Globalnej Osi Morskiej. Budowa rozpoczęła się jeszcze w tym samym roku.

Ta współpraca jest ważnym kamieniem milowym dla Indonezji i Chin. Dla Chin jest to pierwszy zagraniczny projekt kolei dużych prędkości, w którym w pełni zastosowano chińskie systemy i technologię. Indonezja może się pochwalić tym, że jest pierwszym krajem Azji Południowo-Wschodniej posiadającym system transportu kolejowego dużych prędkości.

Projekt został zbudowany przez chińsko-indonezyjską spółkę joint venture o nazwie Kereta Cepat Indonesia China (lub KCIC), składającą się z indonezyjskiego konsorcjum (Pilar Synergi Bersama Indonesia) i chińskiego konsorcjum (Beijing Yawan HSR Co. Ltd.). Cztery spółki w Federacji Indonezyjskiej to spółki kontrolowane przez państwo.

READ  Saga Elon Musk-Twitter trafia teraz na parkiety

[…]

To jest wprowadzenie do artykułu. Pełny raport za wrzesień 2023 (e-raport) można zamówić wysyłając e-mail lub wiadomość WhatsApp na adres:

[email protected]
– +62.(0)882.9875.1125
– +62.(0)812.9244.2445

Koszt tego raportu:

150 000 rupii
10 USD
10 EUR

Weź to Oto zajrzyj do wnętrza raportu!

Omówić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *