Goldman zwolni tysiące pracowników w miarę nasilania się zwolnień na Wall Street

NOWY JORK, 16 grudnia (Reuters) — Goldman Sachs Group Inc (GSN) Planuje zwolnić tysiące pracowników, aby poradzić sobie w trudnym środowisku gospodarczym, podało źródło zaznajomione z tą sprawą.

Zwolnienia są najnowszym sygnałem, że cięcia przyspieszają, ponieważ zawieranie umów wysycha na Wall Street. Zyski z bankowości inwestycyjnej spadły w związku ze spowolnieniem w fuzjach i ofertach akcji w tym roku, co oznacza wyraźną zmianę w stosunku do hitu 2021, w którym bankierzy otrzymali ogromne podwyżki.

Goldman Sachs miał 49 100 pracowników na koniec trzeciego kwartału po dodaniu znacznej liczby pracowników podczas pandemii. Według źródła liczba ta prawdopodobnie będzie wyższa niż przed pandemią. Liczba pracowników na koniec 2019 roku wyniosła 38,3 tys.

Bank rozważa w tym roku ostrą obniżkę rocznego pakietu premii, podało osobne źródło zaznajomione z tą sprawą. Można to porównać ze wzrostem od 40% do 50% dla najlepszych bankierów inwestycyjnych do 2021 r., poinformował Reuters w styczniu, powołując się na osoby bezpośrednio zaznajomione z tą sprawą.

Mike Mayo, analityk bankowy w Wells Fargo, napisał, że „GS musi pokazać, że jego wydatki są tak zmienne, jak jego przychody, zwłaszcza po roku specjalnych nagród dla najwyższych menedżerów”.

„Goldman Sachs musi teraz pokazać, że może zrobić to samo, gdy interesy nie są świetne, i że żyje zgodnie ze starym powiedzeniem z Wall Street, mówiącym o„ jedzeniu tego, co zabija ”- napisał w notatce.

Walka bankowości konsumenckiej

Najnowszy plan zwolni setki pracowników z działalności konsumenckiej Goldmana, podało źródło.

Bank zasygnalizował w październiku, że ogranicza swoje ambicje związane z przynoszącą straty jednostką konsumencką Marcus. Goldman planuje zaprzestać udzielania niezabezpieczonych pożyczek konsumenckich, źródło zaznajomione z tym posunięciem powiedziało Reuterowi na początku tego tygodnia, co jest kolejną oznaką wycofania się z biznesu.

READ  18 kandydatów KPPU przeszło test sprawności i reputacji przed Komisją VI DPR

Dyrektor generalny David Solomon, który przejął stery w 2018 roku, wraz z Marcusem starał się zdywersyfikować działalność firmy. Został umieszczony w dziale majątkowym w październiku w ramach zmian w zarządzie, które połączyły jednostki bankowości komercyjnej i inwestycyjnej.

Bankowość handlowa i inwestycyjna – tradycyjne czynniki napędzające zyski Goldmana – odpowiadała za prawie 65% jego przychodów na koniec trzeciego kwartału, w porównaniu z 59% w trzecim kwartale 2018 roku.

Semafor ogłosił w piątek, że Goldman zwolni do 4000 miejsc pracy, ponieważ bank z Wall Street stara się osiągnąć cele zysku.

Goldman Sachs odmówił komentarza.

Najnowsze plany redukcji zatrudnienia pojawiły się po tym, jak Goldman zwolnił około 500 pracowników we wrześniu po zawieszeniu corocznej praktyki na dwa lata podczas pandemii, jak poinformowało wówczas Reuters źródło zaznajomione z tą sprawą.

Bank inwestycyjny po raz pierwszy ostrzegł w lipcu, że może spowolnić zatrudnienie i obniżyć koszty.

Globalne banki, w tym Morgan Stanley (MSN) i Citigroup Inc (CN)Wysokie stopy procentowe, napięcia między USA a Chinami, wojna między Rosją a Ukrainą oraz rosnąca inflacja zmniejszyły siłę roboczą Wall Street w ostatnich miesiącach.

Reportaż Saeeda Azhara i Lananha Nguyena; Dodatkowe raporty Noor Zainab Hussain i Mehnaz Yasmin w Bangalore; Edytowanie przez Marka Portera

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *