Goldman Sachs bije zyski, ale traci zyski. Akcje spadają.

Goldman Sachs przebił oczekiwania analityków co do zysków za pierwszy kwartał, chociaż przychody były niższe od szacunków analityków.

Bank odnotował zysk w pierwszym kwartale w wysokości 8,78 USD na akcję przy przychodach w wysokości 12,22 mld USD. Analitycy ankietowani przez FactSet spodziewali się zysku w wysokości 8,14 USD na akcję przy przychodach w wysokości 12,76 mld USD.

Akcje Goldman Sachs spadły o 1,4% na amerykańskim rynku wstępnym po opublikowaniu wyników we wtorek, podczas gdy akcje rosły o 1,9%.

To jest najświeższa wiadomość. Przeczytaj poniższy podgląd zysków Goldman Sachs i bądź na bieżąco z dalszą analizą już wkrótce.

Goldman Sachs i inne duże amerykańskie banki przedstawiają wyniki w jaśniejszym świetle niż zwykle, miesiąc po tym, jak sezon wyników za pierwszy kwartał wstrząsnął rynkami, które wstrząsnęły kondycją sektora.

Reklama — przewiń, aby kontynuować


Wyniki Goldman Sachs (ticker: GS ) spodziewane są przed pierwszym dzwonkiem we wtorek. Oczekuje się, że bank odnotuje zysk w wysokości 8,14 USD na akcję przy przychodach w wysokości 12,76 mld USD, na podstawie szacunków analityków ankietowanych przez FactSet.

Oczekuje się, że do końca 2022 r. dochód odsetkowy netto – kluczowa miara rentowności, która mierzy różnicę między odsetkami uzyskanymi z kredytów i depozytów – wzrośnie z 2,07 mld USD do 2,11 mld USD. Tymczasem zyski w bankowości inwestycyjnej spadają. To było 1,44 miliarda dolarów, w porównaniu z 1,87 miliarda dolarów w czwartym kwartale ubiegłego roku – znak, że transakcja mogła zwolnić w związku z zawirowaniami z zeszłego miesiąca.

Marcowa panika wokół banków, w dużej mierze ograniczona do grup regionalnych, nastąpiła w czasie upadku trzech amerykańskich pożyczkodawców, w tym Silicon Valley Bank, największego bankructwa od czasu kryzysu finansowego w latach 2008-09. Mimo to wyniki Goldmana i jego rówieśników z Wall Street wciąż analizują to, co mówią o dynamice sektora i kondycji szerzej rozumianej gospodarki USA.

READ  Jak marka SHEBA® odnawia tropikalne rafy na świecie

Goldman jest w dobrym towarzystwie, wraz z Bank of America (PAC) i Morgan Stanley (MS) ze względu na wyniki raportu w środę. JP Morgan Chase (JPM), Citigroup (C) i Wells Fargo

Reklama — przewiń, aby kontynuować


(WFC) w zeszły piątek rozkręcił zyski, robiąc wrażenie na analitykach i ujawniając, że problemy w mniejszych bankach zostały rozwiązane.

Jednym z aspektów wyników Goldmana, na który należy zwrócić uwagę, jest to, że bank, podobnie jak jego odpowiednicy, w tym JPMorgan, odnotował napływ depozytów w marcu, gdy klienci przenosili pieniądze z mniejszych banków do gigantów z Wall Street.

Wśród obaw o to, jak szybki wzrost stóp procentowych wpłynie na gospodarkę realną, w centrum uwagi znajdą się również rezerwy Goldmana na straty kredytowe – ile pieniędzy odłoży na pożyczki. Wszelkie perspektywy dla banku zwrócą uwagę inwestorów i wskazówki dotyczące możliwości załamania kredytowego.

Napisz do Jacka Dentona na adres [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *