Elon Musk mówi, że ustąpi ze stanowiska CEO Twittera – gdy znajdzie zastępstwoCNN

Właściciel Twittera, Elon Musk, potwierdził we wtorek wieczorem, że rezygnuje ze stanowiska dyrektora generalnego firmy, ale tylko wtedy, gdy wskaże następcę, bezpośrednio odnosząc się po raz pierwszy do ankiety na Twitterze, którą stworzył w tym tygodniu, w której miliony użytkowników głosowało za usunięciem go.

A ĆwierkaćMusk mówi, że „zrezygnuje, gdy tylko zobaczy kogoś na tyle głupiego, by przyjąć tę pracę!”

Po rezygnacji ze stanowiska dyrektora generalnego Musk powiedział, że będzie „kierował zespołami oprogramowania i serwerów” na Twitterze, wskazując, że może nadal wywierać znaczący wpływ na proces decyzyjny firmy.

Ogłoszenie następuje po dniu ciszy po wynikach referendum. W poniedziałek, po tym, jak głosowało ponad 17 milionów użytkowników – z których 57,5% stwierdziło, że Musk powinien zrezygnować – miliarder wykonawczy tylko pośrednio odniósł się do wyników. Zasugerował, że przyszłe ankiety na Twitterze mogą być ograniczone do tych, którzy płacą za usługę subskrypcji firmy, Twitter Blue.

Ankieta przeprowadzona przez Muska z pytaniem użytkowników, czy powinien zrezygnować ze stanowiska dyrektora generalnego, pojawia się po ogromnej reakcji na Twitterze Wielu dziennikarzy zostaje nagle zawieszonych Kto go ukrywa, a także koniec Twittera Zablokuj, a następnie odbanuj linki do innych serwisów społecznościowych Najszybciej rosnący konkurent Twittera, w tym Facebook, Instagram i Mastodon, rośnie od października.

Krótka kadencja Muska jako dyrektora generalnego zaowocowała sporadycznymi zmianami w jednej z najbardziej wpływowych firm mediów społecznościowych na świecie.

Na jego czele stoi Twitter On był zwolniony Większość jej pracowników, wyobcowani dużych reklamodawcówPrzywitał byłego prezydenta Donalda Trumpa Powrót na scenę Po zawieszeniu w następstwie zamieszek na Kapitolu 6 stycznia i Opublikowane komunikaty wewnętrzne Musk opowiedział dziennikarzom o operacjach Twittera, zanim przejął własność firmy.

Kasthuri zmusił pozostałych pracowników zastaw Stać się „bardzo hardcorowym” w swojej pracy i Zatrzymano egzekwowanie Polityka Twittera przeciwko dezinformacji Covid-19

READ  Sri Mulyani: Gospodarka Indonezji wzrosła o 5% przez 8 kwartałów z rzędu

W ciągu kilku dni Twitter uruchomił i został zmuszony do uruchomienia funkcji weryfikacji płatności. Obsługiwane natychmiast Poprzez satyryczne konta podszywające się pod główne marki, sportowców i inne osoby publiczne zweryfikowane na platformie.

Zamiłowanie Muska do wprowadzania poważnych zmian w produktach zamiast przeprowadzania nieformalnych ankiet na Twitterze jest przykładem jego doraźnego i improwizacyjnego stylu zarządzania. Jednak takie podejście spotkało się z rosnącą krytyką ze strony wielu użytkowników Twittera. W zeszłym tygodniu Twitter zawiesił kilku dziennikarzy, którzy donieśli o stałym zakazie Muska na jego koncie śledzenia odrzutowców.

Rosnąca krytyka Muska zakończyła się niedzielną ankietą, która posłużyła jako użyteczna, nienaukowa ankieta na temat postępowania Muska z firmą, odkąd pod koniec października przestał kupować Twittera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *