Dow Jones Futures Fall Market odwraca Fed, obawy przed recesją; Co zrobić teraz

Kontrakty terminowe Dow Jones gwałtownie spadły w czwartek rano, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq.
XW środę zyski na giełdach osłabły, a S&P 500 i Dow Jones obniżyły lub przetestowały kluczowe poziomy w obliczu zaskakująco słabych danych ekonomicznych i jastrzębich urzędników Fed.

Jabłko (AAPL), Microsoftu (MSFT), Rodzice Google listy (Google) oraz Tesli (DSLA) osiągnął w środę cały opór na kluczowych poziomach. Żadna z tych megataksówek nie znajduje się w pobliżu miejsca zakupu.

Niektóre wiodące akcje, takie jak Celsjusz (CELH), inni wycofali się skromnie, a niektórzy awansowali.

Alcoa odnotowała zyski po ukończeniu. Aluminiowy gigant odnotował kwartalną stratę, podczas gdy sprzedaż spadła. Akcje AA gwałtownie spadły w przedłużonym obrocie. Akcje rosły od końca września, a ostatnio powróciły do ​​swojej 200-dniowej linii.

Netflixa (NFLX) pojawia się na pierwszych stronach czwartkowych raportów o zarobkach. Akcje NFLX spadły w środę, niedaleko od wielomiesięcznego maksimum. Przychody Netflix, wyniki subskrybentów i kierunek będą miały kluczowe znaczenie dla transmisji strumieniowych Disneya (DIS)

Dow Jones Futures dzisiaj

Kontrakty terminowe na Dow Jones spadły o 0,9%. Wartość godziwa, z Procter & Gamble (PG) jest trochę przeszkodą dla blue chipów, mimo że w większości są to wyniki bezpośrednie. Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o 0,9%, a kontrakty terminowe na Nasdaq 100 spadły o 0,9%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 4 punkty bazowe do 3,41%.

Kontrakty terminowe na ropę naftową nieznacznie spadły. Ceny miedzi spadły o ponad 1%.

O 8:30 ET inwestorzy otrzymają kolejną porcję danych ekonomicznych: cotygodniową liczbę nowych bezrobotnych, grudniową liczbę rozpoczętych budów oraz styczniowy indeks produkcji Philly Fed.

Pamiętaj, że jest to operacja nocna Dow futures Następna rutyna w innym miejscu niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty handel Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy badają akcje, które mogą być przedmiotem rajdu giełdowego na IBD Live


Rajd giełdowy

Rajd na giełdzie rozpoczął się w środę od skromnych do solidnych wzrostów, ale szybko osłabł, gdy inwestorzy przetrawili dane gospodarcze i komentarze Fed.

Przed otwarciem rynku indeks cen producentów, sprzedaż detaliczna i produkcja przemysłowa wykazały w grudniu znaczne spadki, znacznie większe niż oczekiwano. Niższa inflacja i szybsze spowolnienie gospodarki zwiększyły oczekiwania na wolniejszą podwyżkę stóp Fed i jej zatrzymanie w najbliższym czasie, ale także wzbudziły obawy przed recesją.

READ  Wzmocnij lokalne bezpieczeństwo przed wyborami: policja w Greater Dżakarta

Louis, prezes Fed, James Bullard i prezes Cleveland, Loretta Mester, powiedzieli, że spodziewają się, że Fed podniesie stopy procentowe o ponad 5%. Jest to zgodne z prognozami Fed dotyczącymi „stopy końcowej” na poziomie 5,1%, ale nieco wyższej niż obecnie oczekują rynki.

Później, Raport Beżowej Księgi banku centralnego przewidywał „skromny wzrost”. W nadchodzących miesiącach. Wiele okręgów banków centralnych odnotowało spowolnienie inflacji, ale tylko kilka odnotowało słabsze rynki pracy.

Spadł indeks Dow Jones Industrial Average

Średnia przemysłowa Dow Jones spadła w środę o 1,8%. Handel giełdowy. Indeks S&P 500 spadł o 1,6%. Nasdaq Composite spadł o 1,4%. Mała kapitalizacja Russell 2000 spadła o 1,6%.

Akcje Apple spadły o 0,5% do 135,21, ale wycofały się z dziennego maksimum na poziomie 138,61 poniżej 50-dniowej linii. Akcje MSFT przekroczyły swoją 50-dniową linię, ale spadły o 1,9% do 235,81. Wcześniej w środę Microsoft powiedział, że zwolni 10 000 miejsc pracy, czyli 5% siły roboczej. AAPL i Microsoft to komponenty Dow Jones, S&P 500 i Nasdaq.

Akcje Google spadły o 0,2% po uderzeniu w opór na 50-dniowej linii trzeciej sesji z rzędu, ale znalazły wsparcie na 21-dniowej.

Tesla stracił 2,1% do 128,78 po osiągnięciu 136,66 w środę rano. Akcje powróciły poniżej 21-dniowej linii po wzroście o 7,4%. Akcje TSLA osiągnęły 6 stycznia bessowe minimum na poziomie 101,81, ale odrobiły straty tego dnia i później. Tesla zebrała się w nadziei, że gwałtowne obniżki cen pobudzą popyt, ale wzrost zysków wydaje się spowolnić w 2023 r.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 16 punktów bazowych do 3,37%, najniższego poziomu od czterech miesięcy. Rentowności dwuletnich obligacji skarbowych, które są ściślej powiązane z polityką banku centralnego, spadły do ​​4,11%, najniższego poziomu od początku października.

Rynki są zasadniczo zablokowane na podwyżce stóp Fed o ćwierć punktu 1 lutego. Inwestorzy zdecydowanie opowiadają się za kolejną podwyżką o ćwierć punktu pod koniec marca, która sprowadzi stopę funduszy Fed do poziomu 4,75%-5%. Ale teraz jest 25% szans, że wtedy nie zostaną podjęte żadne działania.

Ceny ropy naftowej w USA spadły o 0,9% do 79,48 USD za baryłkę, z 82,38 USD w ciągu dnia. Gaz ziemny spadł o 7,7%. Ceny miedzi zmniejszyły zyski w ciągu dnia do 0,3%, ale wzrosły o 13% w ciągu dziewięciu dni zwyżkowej passy.

READ  Standaryzacja CCS wspiera wdrażanie ekonomicznej wartości emisji dwutlenku węgla: BSN

fundusze ETF

Wśród ETF-ów wzrostowych innowator IBD 50 ETF (FFTY) spadła o ponad 1%. iShares ETF dla sektora rozszerzonej technologii i oprogramowania (IGV) przyniosły do ​​1,25%, akcje MSFT to duży holding. VanEck Vectors Semiconductor ETF (SMH) spadła o 0,6%.

Odzwierciedlając akcje z bardziej spekulacyjnymi historiami, ARK Innovation ETF (ARKA) spadła o 2,9%, a ARK Genomics (ARKGspadł o 1,6%. Zasoby TSLA dominują we wszystkich funduszach ETF firmy ArcInvest. Arka Cathie Wood została załadowana do Tesli w ostatnich tygodniach.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) cofnął się o 1,7%, przy czym akcje AA były znaczącym składnikiem. Amerykańskie globalne odrzutowce (ODTRYSKI) spadła o 1,4%. SPDR S&P Budowniczy Domów (XHBspadła o 1%. Energy Select SPDR ETF (XLE) przyniosły 1,8%, a wybór funduszu SPDR ETF (451,9% utracone. Fundusz Ochrony Zdrowia Wybierz Sektor SPDR (XLVspadł o 1,4%


Pięć najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Analiza rajdu rynkowego

Środowy rajd na giełdzie uległ porażce po wtorkowej sesji mieszanej.

S&P 500 spadł powyżej swojej 50-dniowej średniej kroczącej poniżej 200-dniowej średniej. Dow Jones spadł poniżej swoich 21-dniowych i 50-dniowych linii po odzyskaniu tych poziomów 6 stycznia.

Russell 2000 osiągnął w środę maksimum z końca 2022 r., ale spadł drugi dzień z rzędu, tym razem z bardziej znaczącym wahaniem.

Kompozyt Nasdaq, który rósł przez siedem sesji, wycofał się skromnie. Ale nadal jest powyżej swojego 50-dniowego zakresu.

Kiedy rynki widzą mrożące krew w żyłach dane o inflacji i spowalniający wzrost zatrudnienia i płac, nie są zainteresowane prawdziwą recesją. Podczas gdy inwestorzy początkowo cieszyli się z gwałtownego spadku cen producentów, wytrącili ich z równowagi jastrzębie komentarze Fed, biorąc pod uwagę zaskakująco słabe dane o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej.

Boom na giełdzie był prawdopodobnie przyczyną luzów w każdym przypadku. Byłoby miło zobaczyć, jak S&P 500 znalazł wsparcie na 200-dniowym, a Dow Jones 50-dniowym, ale nie spadły one zdecydowanie.

Pytanie brzmi teraz, czy retrogradacja Merkurego jest zdrową pauzą, czy czymś poważniejszym. Wyraźne wybicie poniżej 50 dni jest wyższe dla S&P 500.

Gdy S&P 500 napotyka opór, nie jest niespodzianką, że wielkie koncerny, takie jak Apple, Microsoft, Google i Tesla, wycofują się z kluczowych pozycji.

Wiodące akcje generalnie się wycofały. Niektóre testują lub wycinają ostatnie punkty zakupu, takie jak akcje CELH. Jednak temperatura Celsjusza, która spadła o 9,6% do zamknięcia poniżej swojej 50-dniowej linii, została niezwykle mocno dotknięta.

READ  Sześć kolejnych kobiet wniosło pozew przeciwko Tesli, twierdząc, że molestowanie seksualne zostało zaostrzone przez tweety Muska.

Wielu liderów, którzy rozważają przedłużenie, potrzebuje przerwy na rynku, aby uformować uchwyty lub średnie kroczące.

Tymczasem chińskie akcje wycofują się w tym tygodniu po dużym restarcie.


Zmierz czas rynku ze strategią rynkową ETF IBD


Co zrobić teraz

Środowe niepowodzenie nastąpiło w momencie, gdy rajd na giełdzie zaczął nabierać rozpędu. Jednak po silnym okresie, który rozpoczął się 6 stycznia, główne indeksy i wiodące akcje generalnie oddały część ostatnich wzrostów. Kontrastuje to z ostatnimi miesiącami, w których indeksy miały jeden lub dwa mocne dni, zanim szybko się wycofały.

Jednak właśnie dlatego musisz uzbroić się w cierpliwość, stopniowo zwiększając ekspozycję i tylko wtedy, gdy rynek Cię zainteresuje. Nie kupuj długich akcji i nie koncentruj się zbytnio na konkretnej akcji, sektorze lub temacie.

Jeśli od niechcenia dodawałeś ekspozycję w ciągu ostatnich kilku sesji, prawdopodobnie robisz to dobrze. Ale jeśli przeszedłeś z 30% od wtorku po południu do środy rano do pełnego zainwestowania, możesz ponieść znaczne straty do końca środy.

W idealnym przypadku wycofanie się rynku będzie umiarkowane i stworzy nowe, bezpieczniejsze okazje do zakupów. Ale bądź ostrożny z nowymi zakupami, dopóki ta akcja rynkowa nie zostanie wstrząśnięta. Wykorzystaj ten czas, aby zaktualizować swoje listy obserwacyjne w poszukiwaniu nowych systemów.

Pamiętaj, że sezon wyników może spowodować rajdy rynkowe, a zwłaszcza wzrosty poszczególnych akcji. Zarobki Netflixa w czwartek wieczorem, gigant usług na polach naftowych SLP (SLP) Piątkowy poranek. Microsoft i Tesla zarobią w przyszłym tygodniu, Apple i Google w przyszłym tygodniu, wraz z setkami innych firm.

Według Duży obraz Każdy dzień powinien być zsynchronizowany z kierunkiem rynku oraz wiodącymi akcjami i sektorami.

Śledź Eda Carsona na Twitterze @IBD_ECarson Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Dlaczego to narzędzie IBD to ułatwia Panrozdz Dla najlepszych zapasów

Zdobądź kolejny wielki hit dzięki MarketSmith

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i oglądania

IBD Digital: Listy akcji premium, narzędzia i analizy IBD już dziś

Tesla vs. BYD: Rywalizacja o koronę gigantów pojazdów elektrycznych, ale co najlepiej kupić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *