Dow Jones Futures: Akcje rosną w związku z raportem CBI o inflacji; Co zobaczyć

Kontrakty terminowe Dow Jones wzrosły wcześnie w czwartek, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i kontrakty terminowe na Nasdaq przed czwartkowym raportem o inflacji CPI.
XŚrodowy rajd giełdowy przedłużył ostatnie wzrosty. Inwestorzy stawiają na kontrolowanie danych o inflacji, podnosząc akcje przed kluczowym raportem banku centralnego.

Amazon.com (AMZN) i akcje Tesli prowadziły w środę rajd megakaps Jabłko (AAPL), Microsoftu (MSFT) i Rodzice Google listy (Google) solidne sesje. Tesli (DSLA) i akcje AMZN również odzwierciedlały dobre wyniki odpowiednio w nazwach samochodów/EV i grach e-commerce.

Holdingi Celsjusza (CELH) rozgrzał się w środę, dając sygnał kupna.

Dodano akcje CELH Swing Trader środa i czwartek Tablica liderów IBD Lista obserwowanych. Celsjusza było również w środę Akcje IBD dnia.

Główny dochód

Strona główna KP (KBH) po tym, jak raport o zarobkach rozpoczął raporty dotyczące gospodarstw domowych. Akcje KPH nieznacznie spadły Dochód gospodarstwa domowego KB I kwartał fiskalny nie przyniósł zbyt wielu wyświetleń, podobnie jak dochody. Akcje KB Home wzrosły w środę o 3,2% do najwyższego poziomu od marca 2022 r., a w tym roku wzrosły o prawie 13%.

Akcje firm budujących domy i ogólnie nazwy związane z mieszkalnictwem wzrosły w ostatnich tygodniach.

Tajwański półprzewodnik (TSM) zarobki osiągnęły najwyższy poziom wyświetleń we wczesny czwartek, ale zarobki spadły. Taiwan Semi, która produkuje chipy dla Apple, Nvidia (NVDA), a inni twierdzili, że sprzedaż w I kwartale będzie niższa niż rok temu. TSMC obniżyło również plany wydatków kapitałowych na 2023 r. Akcje TSM nadal rosły solidnie wcześnie w czwartek, wskazując na ruch powyżej 200-dniowej średniej kroczącej.

amerykańskie linie lotnicze (AAL) podał wstępne dane za IV kwartał wcześniej w czwartek, dzień wcześniej Linie lotnicze Delta (DAL) przychód. Akcje AAL solidnie wzrosły, a Delta nieznacznie wzrosła. Akcje linii lotniczych rosły w ostatnich dniach.

Bluzy Disneya Nike Hero

Walta Disneya (DIS) został nazwany Nike (Z) prezydent Mike Parker jako nowy prezes, zastępując Susan Arnold. Parker jest w zarządzie Disneya od siedmiu lat.

Disney zalecił, aby akcjonariusze głosowali w sprawie swojego zarządu, a nie wspierali aktywistycznego inwestora Nelsona Peltza, który chce dołączyć do zarządu giganta rozrywki Dow Jones.

Akcje DIS nieznacznie wzrosły. Akcje innych firm Dow, takie jak Nike, Disney, Apple i Microsoft, niewiele się zmieniły po godzinach.

Raport o inflacji CPI

The Indeks cen konsumpcyjnych w grudniu Zwolniony o 8:30 rano.

Ekonomiści spodziewają się płaskich cen konsumpcyjnych po wzroście o 0,1% w listopadzie. Bazowy CPI wzrósł o 0,3% po wzroście o 0,2% w listopadzie. Ogólna stopa inflacji CPI powinna nadal spadać do 6,6% z 7,1% w listopadzie. Oczekuje się, że inflacja bazowa spadnie do 5,7% z 6% w listopadzie.

READ  Miejsce ostatniego spoczynku Internet Explorera: „komedia na światowym poziomie” w Korei Południowej

Inflacja CPI wzrosła w czerwcu do 9,1%, podczas gdy inflacja bazowa CPI wyniosła we wrześniu 6,6%.

Inne dane z tego tygodnia wskazywały na ochłodzenie inflacji i rynków pracy, w tym oczekiwania inflacyjne nowojorskiego Fed i małe firmy z miejscami pracy i planami zatrudnienia.

Stłumiony raport o inflacji powinien zablokować podwyżkę stóp Fed o ćwierć punktu na spotkaniu politycznym 1 lutego, spowalniając z 50 punktów bazowych i 75 punktów bazowych na poprzednich dwóch spotkaniach. Co ważniejsze, schładzanie inflacji może zwiększyć oczekiwania, że ​​bank centralny wstrzyma się z podwyżkami stóp procentowych po marcowym posiedzeniu.

Dow Jones Futures dzisiaj

Kontrakty futures na Dow Jones wzrosły o 0,2% w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,2 proc., a na Nasdaq 100 o 0,2 proc.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 4 punkty bazowe do 3,51%.

Kontrakty terminowe na ropę naftową wzrosły o ponad 1%. Ceny gazu ziemnego wzrosły o 4%.

Raport CBI o inflacji z pewnością zmieni kontrakty terminowe Dow Jones i rentowności obligacji skarbowych.

Pamiętaj, że jest to operacja nocna Dow futures Następna rutyna w innym miejscu niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty handel Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy badają akcje, które mogą być przedmiotem rajdu giełdowego na IBD Live


Rajd giełdowy

Wzrosty giełdowe dodały się do ostatnich wzrostów, a główne indeksy zamknęły się blisko sesyjnych maksimów drugą sesję z rzędu. Nasdaq przewodził dzięki Amazonowi i nazwom wzrostu o dużej kapitalizacji.

Średnia przemysłowa Dow Jones wzrosła w środę o 0,8%. Handel giełdowy. Indeks S&P 500 wzrósł o 1,3%. Nasdaq Composite wzrósł o 1,8%. Mała spółka Russell 2000 zyskała 1,2%.

Ceny ropy naftowej w USA wzrosły o 3,1% do 77,41 USD za baryłkę, ponieważ optymizm Chin przeważył nad ogromną poprawą zapasów ropy w USA.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 6 punktów bazowych do 3,55%.

fundusze ETF

Wśród ETF-ów wzrostowych innowator IBD 50 ETF (FFTY1,3% w górę. iShares ETF dla sektora rozszerzonej technologii i oprogramowania (IGV) wzrosła o 1,6%, odzyskując swoją 50-dniową linię, akcje MSFT z dużą blokadą IGV. VanEck Vectors Semiconductor ETF (SMH) wzrósł o 1,2% i przekroczył swoją 200-dniową linię. Kolba TSM jest doskonałym komponentem SMH.

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne akcje, fundusz ETF ARK Innovation (ARKA) 3,4% i ETF ARK Genomics (ARKG) z 3,7% udziałów ETF Arc Invest w akcjach Tesli. Arka Cathie Wood’s podnosiła akcje TSLA w ostatnich dniach i tygodniach.

READ  Loty w USA wracają do normy po kolejnym odwołanym weekendzie świątecznym

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) 0,5% oraz Global X US Infrastructure Development Pvt.chodnik) wzrosła o 1,3%. US Global Jets ETF (ODTRYSKI) Akcje American Airlines i DAL wzrosły o 0,4% wraz z kluczowymi składnikami. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB2,6% w górę. Energy Select SPDR ETF (XLE) wzrósł o 0,3%, a fundusz ETF Financial Select SPDR (45wzrosła o 0,9%. Fundusz Ochrony Zdrowia Wybierz Sektor SPDR (XLV) dodał 0,6%.


Pięć najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Akcje Megacap

Akcje Tesli wzrosły o 3,7% do 123,22, przedłużając odbicie od piątkowego poranka bessy na poziomie 101,81. Akcje są poniżej najdłuższej spadającej 21-dniowej linii. Tesla planuje znaczną rozbudowę fabryki w Austin i podobno jest bliska zawarcia wstępnej umowy na nową fabrykę w Indonezji. To ostatnie może skomplikować problemy Tesli z popytem w Szanghaju.

Rząd Chin w czwartek opóźnił kolejną ekspansję Tesli w Szanghaju, która zwiększyłaby roczną zdolność produkcyjną do dwóch milionów z niedawno rozszerzonych 1,2 miliona. Urzędnicy podobno martwią się o Starlink Elona Muska.

Akcje Amazona wzrosły o 5,8% do 95,09, przekraczając 50-dniową średnią kroczącą po raz pierwszy od czterech miesięcy. Akcje AMZN również zakończyły piątkową bessę.

Akcje Apple wzrosły o 2,1% powyżej swojej 21-dniowej linii. Chociaż Barclays obniżył cenę docelową AAPL, wycena osłabia popyt na Apple W wielu kategoriach produktów.

Akcje Google wzrosły o 3,5% i powróciły do ​​21-dniowej passy. Akcje Microsoftu wzrosły o 3% poniżej swojej 21-dniowej linii po spadku w zeszłym tygodniu.

Zapas Celsjusza

Akcje CELH wzrosły o 5,3% do 106,57 w środę po odwróceniu we wtorek. Akcje wzrosły powyżej 50-dniowej linii, przełamały linię trendu i zamknęły się powyżej 21-dniowej średniej kroczącej. Wszystko to dało sygnał kupna. Akcje CELH zamknęły się na dziennym maksimum 108,80, ale zakończyły pozytywnie.

Analiza rajdu rynkowego

Rajd giełdowy w środę pokazał większą siłę w raporcie o inflacji CBI.

Indeks S&P 500 przesunął się dalej od swojej 50-dniowej linii, osiągając we wtorek szczyt w ciągu dnia. Znajdując się poniżej linii 200-dniowej, indeks porównawczy przekroczył swoje linie 10-tygodniowe i 40-tygodniowe. Russell 2000 wymazał swoją 200-dniową passę po przekroczeniu 50-dniowego znaku w środę.

Nasdaq, który notował słabe wyniki w ostatnich miesiącach, po raz pierwszy od prawie miesiąca wyczyścił swoją 50-dniową linię.

Tymczasem wiodące akcje wykazały ogólnie pozytywne wyniki. CELH wydał sygnał kupna dla akcji. Akcje, które niedawno wybiły się z kursu, generalnie pozostają płaskie lub rosną.

READ  Pielgrzymi hadż zapewniają żyzny rynek drobnym producentom patików: Ministerstwo

Apple, Tesla, Amazon i inne megakapsy są dalekie od wyników, ale przynajmniej nie wpływają na główne indeksy.

Patrząc na główne indeksy i wiodące akcje, rajd na giełdzie pokazuje zdrową akcję, chociaż czekają nas wyższe poziomy oporu.

Ale zbieranie się banku centralnego wokół kluczowych danych ekonomicznych lub wydarzeń było całkiem dobre w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Tak, stłumiony raport o inflacji CPI może przyspieszyć rajd rynkowy. Ale cieplejszy niż oczekiwano odczyt może wywołać dużą wyprzedaż. A rynek wycenia „dobre wieści”.

Oczywiście ważny jest nie przekaz, ale reakcja na przekaz. The Listopadowy Raport o inflacji CPI 13 grudnia był chłodniejszy niż oczekiwano, co spowodowało, że główne indeksy osiągnęły najlepsze poziomy w ciągu dnia od miesięcy. Ale to był szczyt październikowo-grudniowego boomu rynkowego. Indeks zamknął się wyżej w ciągu dnia i spadał prawie do końca roku.


Zmierz czas rynku ze strategią rynkową ETF IBD


Co zrobić teraz

Inwestorzy mogli zwiększyć ekspozycję, ponieważ indeksy rosły w ostatnich dniach, wysyłając sygnały kupna dla wielu akcji.

Te ostatnie zakupy będą dobrze wyglądać w czwartek, ale wszystkie mogą eksplodować w zależności od grudniowego raportu o inflacji CPI.

Dlatego inwestorzy nie powinni być nadmiernie narażeni na wycenę inflacji.

Ale bądź gotowy do działania, jeśli główne indeksy wykażą silną akcję poza dzwonkiem otwarcia. Wiele akcji wysokiej jakości miga lub wysyła sygnały kupna.

Nie zapomnij o sezonie zarobkowym. JPMorgan Chase (JPM) i kilku gigantów bankowych zgłosiło się w piątek rano wraz z Delta Air Lines Zjednoczone zdrowie (UNH)

Akcje Microsoftu i Tesli rosną w ciągu dwóch tygodni, a wkrótce dołączą do nich Apple, Amazon i Google.

Wyniki i wskazówki dotyczące zarobków mają kluczowe znaczenie w niepewnych ekonomicznie czasach.

Według Duży obraz Każdy dzień powinien być zsynchronizowany z kierunkiem rynku oraz wiodącymi akcjami i sektorami.

Śledź Eda Carsona na Twitterze @IBD_ECarson Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Dlaczego to narzędzie IBD to ułatwia Panrozdz Dla najlepszych zapasów

Zdobądź kolejny wielki hit dzięki MarketSmith

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i oglądania

IBD Digital: Listy akcji premium, narzędzia i analizy IBD już dziś

Tesla vs. BYD: Rywalizacja o koronę gigantów pojazdów elektrycznych, ale co najlepiej kupić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *