Dillon Brooks nazywa LeBrona Jamesa „starym” po zwycięstwie Grizzlies w meczu 2 nad Lakers: „Uderzam niedźwiedzie”

MEMPHIS — LeBron James jest najlepszym strzelcem wszechczasów NBA, czterokrotnym MVP, czterokrotnym mistrzem i 19-krotnym All-Star.

Dla Dillona Brooksa z Grizzlies LeBron jest „stary”.

„Uderzam niedźwiedzie – nie szanuję nikogo, dopóki nie przyjdą i nie dadzą mi 40 (punktów)” – powiedział Brooks.

Kontekst jest taki, że James i Brooks zaczęli atakować się na 8:06 przed końcem trzeciej kwarty zwycięstwa Grizzlies nad Lakers 103:93 w meczu 2 tej serii play-off Konferencji Zachodniej. Lakers przegrywali co najmniej jedną punkt na 20, ale James zaczął je przywracać, Brooks był czwarty. Kiedy Brooks został odgwizdany za faul, według Brooksa, LeBron powiedział mu: „Jesteś głupi, że popełniłeś ten faul”.

Kiedy Brooks został zapytany o wymianę później po meczu, powiedział o Jamesie rzeczy, których nikt w NBA nie powiedział w jego znakomitej karierze, a już na pewno nie za jednym posiedzeniem.

„Nie obchodzi mnie to – jest stary” – powiedział Brooks. „Spodziewałem się, że będzie (gadał bzdury), mecz 4, mecz 5”.

Podczas swojego ośmiominutowego wywiadu po meczu, w przypadkowej kolejności, Brooks, ubrany w ciemne okulary przeciwsłoneczne, dżinsy i kamizelkę bez koszuli, miał do powiedzenia o Jamesie, zadziornym obrońcy i znanym rozpoczynającym problemy, co następuje:

„On nie jest na tym samym poziomie, co wtedy, gdy był w Cleveland i zdobywał mistrzostwo w Miami. Chciałbym to zobaczyć. To znaczy (chronienie go) byłoby trudnym, trudnym zadaniem.

„To wyjątkowy gracz.… Ci wyjątkowi gracze chcą grać w kosmosie, nie chcą być dotykani… Ale kiedy dochodzisz do playoffów, dozwolone są uderzenia i tym podobne rzeczy, to go męczy.

„Noś go w serii siedmiu meczów i zobacz, czy da radę – zobacz, czy chce grać w bitwie jeden na jednego, czy też musi zostać odsunięty na bok”.

READ  Światowe Forum Wody może wpłynąć na plany podróżnicze turystów z Bali

38-letni James, który gra na kontuzjowanej nodze, która, jak powiedział, została zalecona do operacji, nie został zapytany o Brooksa podczas wywiadu po meczu.

James zdobył 28 punktów w 12 z 23 rzutów, ale trafił tylko 1 z 8 z dystansu za 3 punkty. Zdobył 21 punktów w strzelaniu 8 na 16 w wygranym pierwszym meczu Lakersów.

Brooks był głównym obrońcą Grizzlies w Jamesie i próbował ulepszyć 6-8, 260-funtową maszynę do punktacji. „Idzie dobrze” – powiedział Brooks. Staram się go zmęczyć, robiąc tu i ówdzie małe wstrząsy, nie brudząc się.

Jeśli chodzi o kłótnię między nimi, Brooks odpowiedział Jamesowi: „Wreszcie chcesz porozmawiać”.

„Potem zaczęliśmy rozmawiać” – kontynuował Brooks. „Dałem mu do zrozumienia, że ​​nie możesz walczyć ze mną sam na sam. Nie możesz. Patrz na film. Nie bierze mnie jeden na jednego aż do tej minuty. A potem, kiedy wyszedł był zmęczony, więc wykonałem swoją pracę.

Brooks miał szansę wyjaśnić jedno ze swoich stwierdzeń – że „nie szanuje” Jamesa – i powiedział: „Oczywiście mam pewien szacunek. Jest legendą. To LeBron James. piętro, jesteś dla mnie tylko kolejnym zawodnikiem. Nie obchodzi mnie, kto to jest. Masz tylko 6-8, 270 funtów. I jesteś koszykarzem.

Brooks przyznał: „Wyrabiam sobie nazwisko. Więc wiesz, nie mogę patrzeć na tych facetów w stylu: „To LeBron James”.

W sezonie zasadniczym Brooks został ukarany 18 technikami, co oznaczało dwa zawieszenia na jeden mecz, i wdał się w bójkę z Donovanem Mitchellem z Cleveland. Powiedział, że został wygwizdany podczas meczów Grizzlies w Los Angeles w tym sezonie, więc nie martwi się reakcją, jaką z pewnością wywołają jego komentarze.

Może zechce o tym pomyśleć, jeśli chodzi o reakcję LeBrona. Tak, jest stary, ale James słynie z tego, że nawet najdrobniejsze rzeczy zamienił w historyczną zemstę. Kiedy Klay Thompson powiedział LeBronowi po czwartym meczu finałów 2016, że NBA to „męska liga”, James odpowiedział, zdobywając 41 punktów i triple-double w meczu 7. Porażka 3:1 w historii finałów.

READ  CNA wyjaśnia: jak linie lotnicze dbają o to, aby piloci nie zasypiali przypadkowo podczas lotu

– Dostałem go dzisiaj – powiedział Brooks. „Zmusiłem go do mówienia do mnie. Więc jeśli będzie dalej gadał, zobaczymy w grze 3, jestem za” – powiedział.

Obowiązkowa lektura

(Zdjęcie: Pietre Thomas / USA Today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *