Sprzedaż trwa, bitcoin i ethereum spadają

Ilustracja przedstawiająca dwa pamiątkowe bitcoiny z zielonym tłem.

Artur Vidak | Norfoto | Obrazy Getty

Bitcoin W Azji spadła we wtorek poniżej 21 000 $ Sprzedane aktywa ryzykowne.

Największa na świecie kryptowaluta spadła o prawie 14% w ciągu ostatnich 24 godzin eter Dane Coinbase spadły o ponad 12% w tym samym okresie.

Bitcoin był we wtorek notowany w Azji po około 21 800 USD.

Nirmal Ranga, szef analizy handlu i technologii na giełdzie kryptograficznej ZebPay, powiedział: „Wszystko, czy to akcje, czy aktywa kryptograficzne, jest teraz w ogniu.

„To, co widzisz na rynku, to strach, niepewność i sceptycyzm. Technicznie rzecz biorąc, rynki sprzedają się dobrze iw najbliższej przyszłości uderzymy w bitcoina” – powiedział CNBC. „Znaki uliczne Azji”.

Aktywa kryptograficzne zostały zniszczone w poniedziałek Jako platformy handlowe, takie jak Celsjusz i Księgowość przestała się wycofywaćA niektóre firmy redukują miejsca pracy.

Celsius powiedział, że ruch ten miał na celu „ustabilizowanie płynności i operacji”, a wypłaty między transakcjami i rachunkami zostaną wstrzymane z powodu „wysokich warunków rynkowych”.

„Z biegiem czasu podejmujemy dziś ten krok, aby postawić Celsiusa w lepszej sytuacji, aby wywiązać się ze swoich zobowiązań dotyczących wycofania”. Firma poinformowała w oświadczeniu.

Tymczasem Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, zawiesiła wypłatę Bitcoina na ponad trzy godziny „z powodu zablokowanej transakcji”.

Kapitalizacja rynkowa kryptowalut spadła w poniedziałek poniżej 1 biliona dolarów po raz pierwszy od lutego 2021 roku. Wyświetlane są dane CoinMarketCap. W ostatnich dniach z rynku zniknęło około 200 miliardów dolarów.

Przeczytaj więcej o technologii i krypto w CNBC Pro

Sprzedaż kryptowalut następuje, gdy główne banki centralne na całym świecie podnoszą stopy procentowe, aby kontrolować inflację w obliczu powszechnych obaw przed globalną recesją, ponieważ inwestorzy tworzą szeroką gamę ryzykownych aktywów.

Według Steve’a Leesmana z CNBC, decydenci Rezerwy Federalnej USA rozważają teraz pomysł na 75-punktową podwyżkę w ten weekend. To więcej niż wzrost o 50 punktów bazowych, którego oczekiwało wielu traderów. The Dziennik Wall Street Najpierw opowiedz historię.

READ  Nathan Chen relacjonuje krótkie przedstawienie na temat American Native | Łyżwiarstwo numerowe

Rosnące stopy zwykle powodują, że przyszłe zwroty z aktywów wzrostowych są mniej atrakcyjne.

Do listopada 2021 r. Bitcoin spadł o prawie 70% w porównaniu z całym swoim czasem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *