Rzadkie hybrydowe zaćmienie Słońca pojawia się po raz pierwszy od dekady

Obserwatorzy nieba mogą zobaczyć — lub transmitować — rzadkie wydarzenie na niebie tej nocy.

Być może słyszałeś o całkowitym zaćmieniu Słońca lub obrączkowym zaćmieniu Słońca. W środową noc nastąpi rzadkie hybrydowe zaćmienie Słońca — przełączanie między całkowitym a rocznym zaćmieniem w zależności od lokalizacji obserwatora na ziemi.

Zaćmienia hybrydowe są rzadkie w zaćmieniach i występują tylko kilka razy w ciągu stulecia Ziemski. Siedem z 224 zaćmień Słońca w XXI wieku będzie hybrydami. Po środowej nocy nastąpi kolejne zaćmienie hybrydowe 2031.

  • Zaćmienie rozpocznie się o 21:36 ET.
  • Będzie pierwszy wiedzieć Do Oceanu Indyjskiego, potem do Oceanu Spokojnego, oferując wspaniałe widoki na Australię Zachodnią, Timor Wschodni i wschodnie wyspy Indonezji.
  • O godzinie 12:16 czasu wschodniego w Timorze Księżyc całkowicie zakryje Słońce na ponad minutę.
  • Mieszane zaćmienie zakończy się 20 kwietnia o 2:59 czasu wschodniego.

Co to jest zaćmienie mieszane?

Zaćmienia hybrydowe to połączenie zaćmień całkowitych i obrączkowych.

Całkowite zaćmienie Słońca występuje, gdy Księżyc przechodzi między naszą planetą a Słońcem, a Księżyc całkowicie zakrywa Słońce. Pierścieniowe zaćmienie Słońca występuje, gdy Księżyc przechodzi między naszą planetą a Słońcem, ale Księżyc znajduje się najdalej od Ziemi. Ponieważ Księżyc jest wciąż daleko, wydaje się mniejszy od Słońca i nie może całkowicie zakryć gwiazdy, pozostawiając pierścień światła ze Słońca.

Podczas zaćmienia hybrydowego krzywizna Ziemi powoduje inny widok na świat, zaćmienie na przemian zaćmienie całkowite i zaćmienie obrączkowe, Według NASA.

  • Zaćmienie rozpocznie się o 21:36 ET 19 kwietnia i zakończy się o 2:59 ET 20 kwietnia. na niebie.

Gdzie oglądać zaćmienie?

Zaćmienia hybrydowe nie są widoczne w kontynentalnych Stanach Zjednoczonych, ale są Różne darmowe transmisje na żywo online.

Cień Księżyca będzie poruszał się po Australii Zachodniej, Timorze Wschodnim i Indonezji, zmieniając się z pierścieniowego zaćmienia pierścieniowego w całkowite zaćmienie i powtarzając się. Kilka krajów doświadczy częściowego zaćmienia z księżycem zakrywającym część słońca, w tym Papui-Nowej Gwinei, Francuskich Terytoriów Południowych i Wysp Marshalla. Space.com.

READ  „Zielone” fundusze niszczą lasy Indonezji

Kiedy jest następne niebiańskie wydarzenie?

Mieszkańcy USA mogą nie zobaczyć zaćmienia hybrydowego osobiście, ale mogą spodziewać się następnego całkowitego zaćmienia widocznego z Ameryki Północnej 8 kwietnia 2024 r., rozciągającego się na niebie od Teksasu przez Illinois po Maine.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *