Demokraci otwarcie kibicują kolejnej kandydaturze Trumpa na prezydenta

Wersja tej historii pojawiła się w biuletynie The Point. Zarejestruj się za darmo, aby otrzymać go na swoją skrzynkę odbiorczą Tutaj.CNN

Jeśli zgodnie z oczekiwaniami, Donald Trump Ogłasza dziś wieczorem, że ubiega się o trzecią kadencję, a mało prawdopodobna grupa będzie mu kibicować: Demokraci.

„Dla Amerykanina pomysł kolejnej kampanii Trumpa, wszystkie jego kłamstwa i podziały oraz próby podważenia amerykańskiej demokracji to absolutny horror” – powiedział senator Vermont Bernie Sanders, niezależny, który pracuje z Demokratami. — powiedział New York Times. „Z drugiej strony, jako polityk, który nie chce, aby Republikanie wybrali do Białego Domu w 2024 roku, muszę powiedzieć, że z tej perspektywy jego kandydatura jest prawdopodobnie dobrą rzeczą”.

„Myślę, że wszyscy chcemy, aby Donald Trump ponownie kandydował” – powiedział były gubernator Wirginii i przewodniczący Komitetu Narodowego Demokratów, Terry McAuliffe. W niedawnym wywiadzie.

I tu jest logika polityczna. Prostym faktem jest to, że Trump nigdy nie zdobył większości głosów w całym kraju. Był prezydentem, kiedy Republikanie stracili Izbę Reprezentantów w 2018 roku. W 2020 roku stracił pozycję białych. Jego fałszywe, skradzione twierdzenia wyborcze zostały obwinione za porażki Republikanów w wyborach do Senatu Gruzji w styczniu 2021 r., Co pozwoliło Demokratom przejąć kontrolę. W tym cyklu wyborczym republikanie popierający Trumpa — wielu z nich Odrzucający wybory – Zagubione kluczowe wyścigi senackie i gubernatorskie.

Głosowanie narodowe Fakt, że Trump mógł minąć swoją datę przydatności do spożycia od czasu połowy terminu, również się utrzymuje. Zaledwie 39% wyborców stwierdziło, że pozytywnie ocenia Trumpa, a 58% stwierdziło, że patrzy na niego nieprzychylnie. A 28% wyborców stwierdziło, że oddało swój głos na sprzeciw wobec Trumpa, a 16% stwierdziło, że ich głos był oznaką poparcia dla byłego prezydenta.

READ  Kim jest doktor Terry Sanderson? Lekarz z Utah pozywa Gwyneth Paltrow za kolizję z nartami w Park City

Teraz, oczywiście, gdybyś zapytał dowolnego Demokratę (w tym Hillary Clinton!), Z którym republikaninem chcieliby startować w 2016 roku, wszyscy powiedzieliby „Donaldowi Trumpowi”. Wiemy, jak to się potoczyło.

Warto pamiętać, że tylko dlatego, że Demokraci kibicują kolejnemu wysiłkowi Trumpa, nie oznacza, że ​​​​pokonanie go będzie łatwe (jeśli skończy jako republikański kandydat na prezydenta).

Ale nie ma wątpliwości, że dzisiejszy Trump jest bardziej imponujący niż wersja Trumpa, który kandydował na prezydenta w 2016 roku.

W tamtych czasach przedstawiał siebie jako skrajnego outsidera, kogoś, kto mógłby wnieść swój uliczny spryt i przedsiębiorczość do rządzenia krajem. Ludzie chcieli czegoś innego, a Trump z pewnością pasował.

Ale teraz obraz wygląda zupełnie inaczej. Więcej republikańskich urzędników jest gotowych publicznie powiedzieć „nie” partii muszę iść Po rozczarowaniu wyborczym w połowie kadencji. Istnieje nawet pewna koordynacja wokół rządu Florydy. Rona DeSantisa Wiarygodna alternatywa dla Trumpa.

Żadne z powyższych nie wpłynie na podejmowanie decyzji przez Trumpa ani jego kampanię. Trump żyje w wymyślonym przez siebie świecie fantasy — takim, w którym jest bohaterem, który odpiera siły zła, by ocalić Amerykę. Lub coś.

punkt: że Jest Warto zauważyć, że Demokraci publicznie kibicują kolejnym wysiłkom Trumpa. To powinno zatrzymać mądrych republikanów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *