Demokraci otwarcie kibicują kolejnej kandydaturze Trumpa na prezydenta

Wersja tej historii pojawiła się w biuletynie The Point. Zarejestruj się za darmo, aby otrzymać go na swoją skrzynkę odbiorczą Tutaj.CNN

Jeśli zgodnie z oczekiwaniami, Donald Trump Ogłasza dziś wieczorem, że ubiega się o trzecią kadencję, a mało prawdopodobna grupa będzie mu kibicować: Demokraci.

„Dla Amerykanina pomysł kolejnej kampanii Trumpa, wszystkie jego kłamstwa i podziały oraz próby podważenia amerykańskiej demokracji to absolutny horror” – powiedział senator Vermont Bernie Sanders, niezależny, który pracuje z Demokratami. — powiedział New York Times. „Z drugiej strony, jako polityk, który nie chce, aby Republikanie wybrali do Białego Domu w 2024 roku, muszę powiedzieć, że z tej perspektywy jego kandydatura jest prawdopodobnie dobrą rzeczą”.

„Myślę, że wszyscy chcemy, aby Donald Trump ponownie kandydował” – powiedział były gubernator Wirginii i przewodniczący Komitetu Narodowego Demokratów, Terry McAuliffe. W niedawnym wywiadzie.

I tu jest logika polityczna. Prostym faktem jest to, że Trump nigdy nie zdobył większości głosów w całym kraju. Był prezydentem, kiedy Republikanie stracili Izbę Reprezentantów w 2018 roku. W 2020 roku stracił pozycję białych. Jego fałszywe, skradzione twierdzenia wyborcze zostały obwinione za porażki Republikanów w wyborach do Senatu Gruzji w styczniu 2021 r., Co pozwoliło Demokratom przejąć kontrolę. W tym cyklu wyborczym republikanie popierający Trumpa — wielu z nich Odrzucający wybory – Zagubione kluczowe wyścigi senackie i gubernatorskie.

Głosowanie narodowe Fakt, że Trump mógł minąć swoją datę przydatności do spożycia od czasu połowy terminu, również się utrzymuje. Zaledwie 39% wyborców stwierdziło, że pozytywnie ocenia Trumpa, a 58% stwierdziło, że patrzy na niego nieprzychylnie. A 28% wyborców stwierdziło, że oddało swój głos na sprzeciw wobec Trumpa, a 16% stwierdziło, że ich głos był oznaką poparcia dla byłego prezydenta.

READ  Sześć kolejnych kobiet wniosło pozew przeciwko Tesli, twierdząc, że molestowanie seksualne zostało zaostrzone przez tweety Muska.

Teraz, oczywiście, gdybyś zapytał dowolnego Demokratę (w tym Hillary Clinton!), Z którym republikaninem chcieliby startować w 2016 roku, wszyscy powiedzieliby „Donaldowi Trumpowi”. Wiemy, jak to się potoczyło.

Warto pamiętać, że tylko dlatego, że Demokraci kibicują kolejnemu wysiłkowi Trumpa, nie oznacza, że ​​​​pokonanie go będzie łatwe (jeśli skończy jako republikański kandydat na prezydenta).

Ale nie ma wątpliwości, że dzisiejszy Trump jest bardziej imponujący niż wersja Trumpa, który kandydował na prezydenta w 2016 roku.

W tamtych czasach przedstawiał siebie jako skrajnego outsidera, kogoś, kto mógłby wnieść swój uliczny spryt i przedsiębiorczość do rządzenia krajem. Ludzie chcieli czegoś innego, a Trump z pewnością pasował.

Ale teraz obraz wygląda zupełnie inaczej. Więcej republikańskich urzędników jest gotowych publicznie powiedzieć „nie” partii muszę iść Po rozczarowaniu wyborczym w połowie kadencji. Istnieje nawet pewna koordynacja wokół rządu Florydy. Rona DeSantisa Wiarygodna alternatywa dla Trumpa.

Żadne z powyższych nie wpłynie na podejmowanie decyzji przez Trumpa ani jego kampanię. Trump żyje w wymyślonym przez siebie świecie fantasy — takim, w którym jest bohaterem, który odpiera siły zła, by ocalić Amerykę. Lub coś.

punkt: że Jest Warto zauważyć, że Demokraci publicznie kibicują kolejnym wysiłkom Trumpa. To powinno zatrzymać mądrych republikanów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *