Czwartego lipca podróżujący po Stanach Zjednoczonych napotykają tysiące opóźnień i odwołań lotów oraz wyższe ceny paliwa

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

Isabella Courchesne miała właśnie rozkoszować się włoską łodzią podwodną na nowojorskim lotnisku LaGuardia, kiedy usłyszała alert znajomy wielu podróżnym z Czwartego Lipca: jej lot był opóźniony.

Courchesne spędził weekend w Cleveland grillując i robiąc zakupy z rodziną. Cierpliwie obserwował, jak jego własny lot Delta Air Lines został odwołany i przełożony 24 godziny później na tablicy odlotów lotniska, gdzie odwołano około 15 lotów. Kupon na posiłek o wartości 15 dolarów od linii lotniczej był miły, ale 21-latka zastanawiała się, czy wróci do domu – czy dalej będzie jadła cukierki w LaGuardia.

„Nic na lotnisku LaGuardia nie kosztuje 15 dolarów, ale to lepsze niż nic” – powiedział The Washington Post Courchesne, który pracuje w firmie konsultingowej DC na K Street. „Poszedłem i zebrałem wesołych rolników. Pomyślałem, że 15 dolarów wystarczy na trzy opakowania rodzinne i tak się stało.

Ponieważ oczekuje się, że dziesiątki tysięcy Amerykanów będą latać lub jeździć samochodem w weekend czwartego lipca, wielu z nich boryka się z letnimi podróżami, które spowolniły z powodu opóźnień i odwołań lotów i stały się droższe z powodu wyższych cen paliwa.

Szacuje się, że od piątku do poniedziałku w USA było 47,9 miliona pasażerów, co stanowi wzrost o prawie 4 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem. AAA – Kraj zbliża się do poziomów letnich podróży niespotykanych przed pandemią koronawirusa. Podczas gdy większość tych podróżnych jest w drodze, oczekuje się, że ponad 3,5 miliona znajduje się w samolotach, chyba że ich loty są opóźnione lub odwołane.

Według strony internetowej Flight Tracker od sobotniego popołudnia ponad 3800 lotów było opóźnionych do, do lub z USA. Świadomy lotu. Southwest Airlines poinformowały w sobotę o 715 opóźnieniach lotów 20 Dane pokazują, że procent wszystkich podróży. American Airlines zgłosiły 643 opóźnienia lotów, około 20 procent wszystkich lotów. Według FlightAware Delta miała 368 opóźnionych lotów, co stanowi 13% podróży linii lotniczych. Międzynarodowy port lotniczy Dallas-Fort Worth prowadzi w sobotę na lotniskach w USA z największymi opóźnieniami, a następnie międzynarodowe lotnisko Hartsfield-Jackson w Atlancie.

READ  Akcje spadają, ropa gwałtownie przekracza 110 USD, gdy rosyjskie sankcje łamią

Według FlightAware w sobotę odwołano ponad 2200 lotów. American, Delta i United Airlines to czołowi przewoźnicy z USA, którzy odwołali lot w sobotę.

Odwołanie lotu jest stresujące dla zmęczonych podróżnych, ponieważ zbliża się 4 lipca

Przerwy wakacyjne pojawiają się w samą porę dla branży lotniczej Zapewnij odnowioną koncentrację O niezawodności. Chociaż pogoda zawsze była problemem dla linii lotniczych, braki kadrowe podczas pandemii dodatkowo utrudniają przewoźnikom odzyskanie sił po opóźnieniach. Kilka związków reprezentujących pracowników linii lotniczych zorganizowało demonstracje, aby zwrócić uwagę na presję na pracowników. W czwartek ponad 1200 pilotów i pracowników Delta zorganizowało protesty na kilku lotniskach od Nowego Jorku po Los Angeles, domagając się wyższych wynagrodzeń.

W sobotę Allied Pilots Association, związek amerykańskich linii lotniczych, powiedział, że usterka oprogramowania do planowania poprzedniej nocy umożliwiła pilotom porzucenie misji i może spowodować o 12 000 mniej lotów w ciągu miesiąca. Linia lotnicza poinformowała, że ​​„większość dotkniętych lotów” została przełożona i nie ma oczekiwanego wpływu na operacje.

Odkrywcy z aplikacjami do rezerwacji podróży Zbiornik W porównaniu z 2019 r. krajowe bilety lotnicze wyniosą 437 USD za bilet w obie strony, co stanowi 45-procentowy wzrost. Hopper mówi, że ten weekend obejmuje Las Vegas, Atlanta, Denver, Los Angeles i Miami.

„Liczba podróżnych, których spodziewamy się w Dniu Niepodległości, jest pewnym znakiem, że letnie podróże nabierają tempa” – powiedziała w komunikacie prasowym Paula Twidale, wiceprezes AAA Travel. „Ludzie są gotowi na emeryturę i chociaż rzeczy są droższe, wciąż znajdują sposoby na bardzo potrzebne wakacje”.

Nawet gdy amerykańskie linie lotnicze otrzymują miliardowe fundusze pomocy na wypadek pandemii, aby utrzymać pracowników w pracy, problemy z podróżami lotniczymi trwają. Kiedy Amerykanie byli gotowi do ponownego lotu, oczekiwano, że linie lotnicze będą dla nich gotowe, zwłaszcza w okresie, który niektórzy nazywają rokiem. „Podróż zemsty”. W ubiegłą niedzielę przebadano ponad 2,46 miliona osób Administracja Bezpieczeństwa Transportu Oficerowie, luty 11, 2020 po najwyższej liczbie.

READ  Aktualizacje na żywo: wojna Rosji na Ukrainie

Witamy w letniej podróży. To jest piekło.

Ale dziesiątki tysięcy połączonych opóźnień i odwołań dotknęło podróżnych podczas ruchliwego weekendu czerwca i Dnia Ojca w zeszłym miesiącu. Linie lotnicze i Federalna Administracja Lotnictwa obwiniały się wzajemnie o zakaz ruchu lotniczego.

Loty są odwołane podczas ruchliwego Dnia Ojca i weekendu podróży Juneteenth

W tym tygodniu Sen. Bernie Sanders (I-Vt.) powiedział sekretarzowi ds. transportu Pete’owi Buttigiegowi i Departamencie Transportu, że „debata na temat przepustowości podróży lotniczych wzrosła, gdy dowiedzieli się, że pasażer zostanie ukarany grzywną w wysokości 55 000 dolarów za każde odwołanie lotu”.

„Amerykanie mają dość tego, że linie lotnicze oszukują ich, odwołują loty w ostatniej chwili i opóźniają loty o wiele godzin” – powiedział Sanders. Tweeted.

Buttigieg wezwał przemysł lotniczy do „zapewnić„Dla Amerykanów opisał odwołanie własnego lotu przesiadkowego w piątek. W serii Tweety„Kiedy twój lot zostanie odwołany, pasażerowie mają prawo do zwrotu pieniędzy” – powiedział Buttigieg.

„Początkowo linia lotnicza oferowała 2500 mil, co według szacunków było warte około 30 dolców. Zamiast tego poprosiłem o zwrot pieniędzy za anulowaną część, która wynosiła 112,07 USD” – napisał Buttigieg. „Linie lotnicze rekompensują pewne problemy z podróżą milami, a Ty możesz często to negocjują. To jest między tobą a linią lotniczą. Masz jednak prawo do zwrotu pieniędzy za odwołane loty – będziemy nadal je przetwarzać.

Pasażerowie we Frankfurcie, Niemczech i Londynie 1 lipca mieli do czynienia z dużymi opóźnieniami i stosami bagażu, borykając się z „przepełnieniem”. (Wideo: The Washington Post)

Podczas gdy podróżujący samolotem borykają się z problemami z niezawodnością, miliony podróżnych drogowych wciąż muszą płacić przy dystrybutorze.

Średnia krajowa cena galonu gazu w sobotę wynosiła 4,82 USD AAA, nieznacznie w dół od piątkowej średniej wynoszącej 4,84 USD. Dziesięć stanów i Dystrykt Kolumbii mają średnią cenę 5 USD lub więcej. Ze średnią 6,25 dolara za galon, Kalifornia nadal prowadzi w kraju pod względem kosztów paliwa.

READ  Airlangga twierdzi, że program bezpłatnych obiadów w Prabowie został uwzględniony w budżecie państwa na 2025 rok

AAA szacuje, że w ten weekend jeździć będzie 42 miliony osób. Nawet przy wysokich cenach paliwa firma zauważa, że ​​Amerykanie mogą ograniczać swoje wizyty, jeżdżąc samochodem zamiast latać.

„Podróże samochodowe oferują wygodę i elastyczność, której ludzie szukają, biorąc pod uwagę niedawne wyzwania związane z lataniem” – powiedział Twidale.

Courchesne przyznaje, że był jednym z szczęśliwców, choćby dlatego, że Delta sponsorowała jego naprawę Jolly Rancher. Po tym, jak początkowo powiedziano mu, że jego podróż będzie opóźniona o około 28 godzin, powiedział, że pracownik działu pomocy Delta mógł zarezerwować dla niego nocny lot do Cleveland w piątek. Nie może się doczekać spędzenia czasu z babcią i świętowania kilku rodzinnych urodzin, ale to nie potrwa długo. Już myśli o swoim locie powrotnym do Waszyngtonu w poniedziałek – który będzie obejmował kolejny postój na LaGuardii.

„Próbuję robić fajerwerki w Waszyngtonie” – powiedział. „Mam nadzieję, że powrót będzie trochę płynniejszy, ale tak naprawdę nie planuję tego”.

Lori Aratani, Hannah Sampson, James Bikales i Meryl Kornfield przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *